Noclegi w Rynie
Początkiem miasta Ryn było powstanie osady wokół zamku, którego budowa rozpoczęła się około 1377 roku. Z końcem XV wieku osada otrzymała prawo osiedla targowego, dzięki czemu miejscowość rozwijała się nieprzerwanie aż do najazdu tatarskiego w XVII wieku. Część mieszkańców wzięta została w jasyr a pozostali zginęli z rąk Tatarów, którzy jeszcze ograbili i spalili osadę, zostawiając jedynie zamek. Po kolejnej klęsce - epidemii dżumy pół wieku po najeździe, Ryn zaczął odradzać się dopiero po nadaniu praw miejskich w 1723 roku przez Króla Prus Fryderyka Wilhelma. W XIX wieku nastąpił okres germanizacji Mazur, w XX wieku powstała w Rynie gazownia, podstacja elektrowni i gazownia, jednak rozwój przerwał wybuch II wojny światowej.
Mazury noclegi nad jeziorem
Pod koniec wojny mieszkańców ewakuowano, miasto zajęły wojska radzieckie i przymusowi robotnicy z rodzinami, a życie wróciło do normy dopiero jesienią 1946 roku. Wtedy powstało wiele nowych budynków użytku publicznego, w tym poczta, placówki handlowe, biblioteka czy ośrodek zdrowia, pomyślano również o dawce rozrywki - położone obok jeziora Ryńskie i Ołów wykorzystane zostały w celu utworzenia kąpielisk. Wyremontowanie przystani dla statków i rozwój komunikacji publicznej wpłynął pozytywnie również na rozwój turystyki. Ryn stał się popularnym kurortem wśród wielbicieli sportów wodnych i samego wypoczynku nad wodą. W najbliższym otoczeniu miasta znajduje się bowiem nie tylko Ołów i Jezioro Ryńskie, ale także Jezioro Orło, Guber, Ławki i Szymonek, a wszystkie oddalone od miasta o mniej niż 5 km.
Ryn kwatery prywatne
Obecnie w Rynie zwiedzić można jeden z największych i najpiękniejszych średniowiecznych zamków w Polsce. Zbudowany został od na planie prostokąta i ma wymiary 44 na 52 metry. Obecnie w zamku zobaczyć można wiele niezwykłych eksponatów, gotyckie wnętrza, mieści się tu również hotel z restauracją i SPA. Jak przystało na średniowieczny zamek, również i ten ma swoje legendy - po korytarzach krąży ponoć dobry duch Białej Damy, a pod zamkiem mogą istnieć lochy prowadzące do nieistniejącego dziś już kościoła. W Rynie warto zobaczyć też zabytki takie jak: wieża ciśnień, holenderski wiatrak i kaplica ewangelicka pochodzące z XIX wieku, poniemiecki cmentarz powstały na przełomie XVII i XIX wieku oraz stary młyn stanowiący obecnie część zamku.