Hotele Kielce

Liczba ofert: 6

Hotel Chańcza***

Od 170 zł

(0 opinii)

Hotel Chańcza***
Chańcza, 64A, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Hotele Chańcza
Przygotowaliśmy szereg propozycji dla rodzin z dziećmi,+ dla tych którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz tych, którzy potrzebują chwili relaksu w SPA-
Hotel Astoria
Hotel Astoria

(4 opinii)

Kielce, Kościuszki 26, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Hotele Kielce
Hotel Astoria położony jest w samym centrum+ Kielc, blisko Ratusza oraz głównego deptaka ulicy Sienkiewicza. Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, dostępem do internetu-
Hotel Ameliówka
Hotel Ameliówka

(14 opinii)

Kielce, 176, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Hotele Kielce
Przygotowaliśmy dla Państwa ok. 200 miejsc noclegowych+ w budynku głównym – łącznie 74 pokoje z łazienkami, balkonem, TV-sat, bezprzewodowym dostępem do Internetu, restaurację, kawiarnię,-
Zajazd Mistrz i Małgorzata
Borków, Borków 113, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Zajazd Borków
+-
HOTEL PRZEDWIOŚNIE
HOTEL PRZEDWIOŚNIE

(0 opinii)

Kielce, 178, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Hotele Kielce
+-
Markiz Łopuszno
Markiz Łopuszno

(0 opinii)

Łopuszno, Konecka 7A, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Hotele Łopuszno
+-

O miejscowości Kielce


Kielce noclegi 

Kielce, położone w sercu malowniczych Gór Świętokrzyskich, są stolicą województwa i pełnią funkcję ważnego centrum gospodarczego, turystycznego oraz targowego regionu. Nazwa wywodzi się od kłów dzika z legendy o powstaniu miasta, ale prawdopodobnie chodzi o staropolskie określenie kiełków roślinnych i odnosi się do bagnistego terenu na którym rosła niskopienna wierzbina.

Charakterystyczne dla miasta są skamieniałe pozostałości koralowców i innych organizmów morskich w lokalnych jaskiniach, świadczące o prehistorycznym morzu, które kiedyś rozciągało się w tym miejscu.

Kielce zachwycają swoim położeniem, z górskimi pasmami przebiegającymi przez miasto, co tworzy znaczące różnice wysokości terenu – od 231 m n.p.m. do Góry Telegraf, najwyższego wzniesienia w mieście, osiągającego 406 m n.p.m. Miasto wyróżnia się unikatową różnorodnością formacji skalnych, co jest rzadkością w skali europejskiej. W pięciu kieleckich rezerwatach przyrody (Kadzielnia, Wietrznia, Ślichowice, Biesak-Białogon oraz Karczówka) można podziwiać te niezwykłe zjawiska geologiczne.

W ciągu weekendu można odkryć zarówno miejską stronę Kielc, jak i urokliwe rezerwaty przyrody oraz wzgórza otoczone zielonymi lasami, jak Telegraf czy Karczówka. Kielce mają wiele do zaoferowania, od zabytków po piękno przyrody.

Noclegi Kielce

Kielce, znane ze swoich niezwykłych walorów geologicznych, często określane są mianem „największego muzeum geologicznego pod gołym niebem”. W 2021 roku, dzięki staraniom inicjatywy "Geopark Świętokrzyski", teren obejmujący Kielce i okoliczne gminy uzyskał status Światowego Geoparku UNESCO. Miasto, z prawie połową swojej powierzchni stanowiącą obszary cenne przyrodniczo, w tym 5 rezerwatami przyrody z znanym rezerwatem Kadzielnia, jest idealnym miejscem dla turystyki aktywnej. Na Kadzielni można skorzystać z jednej z najdłuższych tyrolek w Polsce, liczącej ponad 500 metrów, oraz zwiedzić imponujący system jaskiń. Latem Amfiteatr na Kadzielni staje się miejscem licznych koncertów.

Różnorodność terenu Kielc czyni je doskonałym miejscem dla miłośników kolarstwa, z licznymi trasami rowerowymi, w tym szlakiem Green Velo. Zimą miasto i okolice oferują możliwości narciarskie na siedmiu nowoczesnych stokach. Wśród atrakcji muzealnych Kielc wyróżniają się Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Stefana Żeromskiego oraz Pałac Biskupów Krakowskich, obecnie Muzeum Narodowe. Po dniu pełnym wrażeń można zrelaksować się w pięknym Ogrodzie Botanicznym.

Jakie są najpopularniejsze noclegi w Kielcach?

W Kielcach największą popularnością cieszą się noclegi położone blisko centrum i Rynku, co ułatwia dostęp do głównych atrakcji miasta. Turystów przyciągają pokoje z łazienkami, hotele, wille, apartamenty, a także kwatery prywatne,  i pensjonaty, które oferują różnorodne standardy zakwaterowania. Dostępne są również pokoje gościnne oraz domki, często wyposażone w aneks kuchenny, kuchnia zapewniające większą niezależność. Większość miejsc noclegowych oferuje bezprzewodowy internet WiFi, bezpłatny parking oraz udogodnienia takie jak ogród, balkon czy taras, niektóre z nich z widokiem na jezioro i miejscem na grill czy ognisko. Rodziny z dziećmi często wybierają obiekty z dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych, takimi jak plac zabaw.

W Kielcach dostępne są również noclegi z wyżywieniem, w tym ze śniadaniem, co jest wygodnym rozwiązaniem dla gości, którzy preferują posiłki serwowane na miejscu. Ponadto, ofertę uzupełniają obiekty oferujące dodatkowe udogodnienia jak basen, jacuzzi, sauna czy spa, zapewniając kompleksowy relaks i odprężenie podczas pobytu

Kielce noclegi dla grup oferują szereg opcji zakwaterowania, w tym przestronne apartamenty, pokoje z łazienkami i aneksami, hostele oraz hotele z większą liczbą dostępnych pokoi, co jest idealnym rozwiązaniem dla większych grup przyjaciół, rodzin czy uczestników imprez okolicznościowych i wyjazdów integracyjnych.

Tanie noclegi w Kielcach to atrakcyjna propozycja dla turystów z ograniczonym budżetem, wiele obiektów noclegowych oferuje tanie noclegi, ekonomiczne rozwiązania w postaci pokojów gościnnych, hosteli czy prywatnych kwater czy noclegi dla pracowników

Ile kosztuje nocleg w Kielcach?

Ceny noclegów w Kielcach są zróżnicowane i zależą od standardu oraz lokalizacji obiektu. Tanie noclegi Kielce oferują kwatery czy noclegi w pokojach 2-4 osobowych, noclegi pracownicze mogą kosztować od około 50 złotych za osobę za noc, natomiast ceny w hotelach czy apartamentach w centrum z wyższym standardem mogą sięgać kilkuset złotych za dobę. Warto zaznaczyć, że ceny mogą różnić się w zależności od sezonu oraz dodatkowych udogodnień oferowanych przez obiekt.

Atrakcje, które warto zwiedzić wybierając nocleg w Kielcach

Geonatura Kielce to park edukacyjny, w skład którego wchodzi wiele atrakcji. Ważnym punktem jest budynek dydaktyczny geoparku, czyli Centrum Geoedukacji położone na terenie rezerwatu "Wietrznia", zawierające przeróżne wystawy przedstawiające różne epoki geologiczne Ziemi.
Rezerwat Kadzielnia
Najbardziej znanym rezerwatem w Kielcach jest Kadzielnia, położona blisko centrum miasta. Turystów odwiedzających rezerwat czekają niesamowite krajobrazy, a lokalny amfiteatr jest miejscem wielu imprez i koncertów.
Rezerwat Wietrznia
Rezerwat przyrody nieożywionej Wietrznia jest położony na południu miasta, na terenie dawnego kamieniołomu. W tym rezerwacie znajdują się cenne odsłonięcia geologiczne, głównie skoncentrowane na zjawiskach przyrodniczych związanych ze skałami, takie jak procesy tektoniczne czy krasowe. To także miejsce spacerów - przez rezerwat biegnie zielony szlak prowadzący na Bukówkę.
Deptak
Aleja Sienkiewicza w centrum Kielc, potocznie przez mieszkańców nazywana "Sienkiewką", to deptak biegnący od dworca PKP aż do placu Moniuszki. Przy nim znajduje się wiele restauracji i sklepów, a sam deptak jest miejscem wielu imprez, jak święto Kielc w ostatni weekend czerwca. Przy nim znajdują się takie atrakcje jak plac Artystów, Muzeum Historii Kielc i Planty kieleckie, na terenie których mieści się siedziba Stowarzyszenia imienia Jana Karskiego z wystawą poświęconą pamięci ofiar pogromu kieleckiego.
Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP Kielce centrum
Ogromna barokowa bazylika katedralna jest widziana z wielu miejsc w mieście, przez wzgląd na to że zbudowano go na szczycie wzgórza. Przy niej znajdują się pomniki Jana Pawła II, Jerzego Popiełuszki i biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka, a także płyta nagrobna Bartosza Głowackiego, znanego członka insurekcji kościuszkowskiej.
Pałac Biskupów Krakowskich
Pod Katedrą znajduje się barokowy Pałac Biskupów Krakowskich, jedna z lepiej zachowanych polskich wczesnobarokowych rezydencji pałacowych z I połowy XVII wieku. Obecnie mieści się tu Muzeum Narodowe w Kielcach. Na zachód od Pałacu znajduje się malowniczy ogród włoski, zrekonstruowany w 2003 roku po tym jak gospodarka ziemią przez urzędników władz cywilnych od 1789 spowodowała zanik oryginalnej roślinności.
Park miejski
Park imienia Stanisława Staszica, jeden z najstarszych parków w Polsce, znajduje się tuż pod Pałacem Biskupów Krakowskich. Na jego terenie znajdują się muszla koncertowa, pałac Zielińskiego z basztą "Plotkarka" nad parkiem i ptaszarnia prezentująca ptaki z różnych miejsc na świecie. Przy alei głównej znajduje się także pomnik Stanisława Staszica, odsłonięty z inicjatywy prezydenta Władysława Garbińskiego. Wzdłuż ścieżki w stronę Kadzielni rozciąga się Aleja Sław, zawierająca popiersia najwybitniejszych ludzi, w tym wielu Polaków.
Rynek miejski
W centrum miasta leży Rynek, który kilka lat temu przeszedł modernizację. Otoczony ciekawymi kamieniczkami i XIV-wiecznym Ratuszem po zachodniej stronie, gwarantuje turystom odwiedzającym miasto moment spokoju.
Jaskinia "Raj"
W drodze do Chęcin można odwiedzić jaskinię "Raj". Jedyna w swoim rodzaju szata naciekowa składająca się z przeróżnych stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów, przyciąga turystów swoim niezwykłym wyglądem. Jaskinia jest miejscem zimowego hibernowania nietoperzy.
Zalewy Kielecki i Cedzyński
W Kielcach i okolicy znajdują się dwa duże zalewy: Kielecki na północy i Cedzyński na wschód od miasta. W związku z tym atrakcji wodnych, takich jak kajaki i żaglówki, nie brakuje. Wokół tych zalewów biegną ścieżki rowerowe i chodniki.
Agroturystyka Kielce Pensjonaty Kielce Hotele Kielce Camping Kielce Apartamenty Kielce Ośrodki wypoczynkowe Kielce Kwatery Kielce Domki Kielce Hostele Kielce Motele Kielce SPA Kielce Uzdrowiska Kielce Schroniska Kielce Stancje Kielce Internaty Kielce Zajazd Kielce Wille Kielce Noclegi pracownicze Kielce Pola namiotowe Kielce Pokoje gościnne Kielce Ośrodki wczasowe Kielce Kategoria testowa Kielce Domy do wynajęcia Kielce Tanie noclegi Kielce
Zakopane noclegi Karpacz noclegi Solina noclegi Szczawnica noclegi Szklarska Poręba noclegi Polańczyk noclegi Kołobrzeg noclegi Ustrzyki Dolne noclegi Krynica-Zdrój noclegi Święta Katarzyna noclegi Roztocze noclegi Sandomierz noclegi Kielce noclegi Kluszkowce noclegi Bałtów noclegi Zwierzyniec noclegi Mikołajki noclegi Giżycko noclegi Białka Tatrzańska noclegi Bukowina Tatrzańska noclegi Kościelisko noclegi Czorsztyn noclegi Niedzica noclegi Polanica-Zdrój noclegi Kudowa-Zdrój noclegi Warszawa noclegi Kraków noclegi Wrocław noclegi Karkonosze noclegi Ruciane Nida noclegi Węgorzewo noclegi Olsztyn noclegi Mrągowo noclegi Ełk noclegi Augustów noclegi Mielno noclegi Ustroń noclegi Władysławowo noclegi Sopot noclegi Gdynia noclegi Gdańsk noclegi Wisła noclegi Szczyrk noclegi Kazimierz Dolny noclegi Zamość noclegi Sromowce Niżne noclegi Krynica Morska noclegi Ustka noclegi Łeba noclegi Darłowo noclegi Jastrzębia Góra noclegi Hel noclegi Jastarnia noclegi Dąbki noclegi Zakopane noclegi centrum Koniaków noclegi Istebna noclegi Lublin noclegi Biały Dunajec Szaflary noclegi Murzasichle noclegi Chochołów noclegi Witów noclegi Muszyna noclegi Cisna noclegi Wetlina noclegi Smerek noclegi Krasnobród noclegi Białowieża noclegi Hajnówka noclegi Morąg noclegi Orzysz noclegi Ryn noclegi Pisz noclegi Jarosławiec noclegi Rowy noclegi Ustronie Morskie noclegi Międzyzdroje noclegi Świnoujście noclegi Kłodzko noclegi Świeradów-Zdrój noclegi Duszniki-Zdrój noclegi