TOP 5 atrakcji w Kudowie Zdrój

Kudowa-Zdrój jest jednym z najstarszych i najbardziej urokliwych uzdrowisk w Polsce. Charakteryzuje się unikalnym mikroklimatem, który sprzyja regeneracji organizmu i odnowie biologicznej. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto tu przyjechać. Przyrodnicze piękno, historyczne zabytki i rozmaite szlaki turystyczne sprawiają, że Kudowa-Zdrój jest idealnym miejscem na wypoczynek dla każdego, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Co warto zobaczyć w Kudowie – Zdrój

Kaplica Czaszek

Podczas wizyty w Kudowie-Zdrój warto zwrócić uwagę na zabytki architektury, które są świadectwem bogatej historii tego miejsca. Na czele z nimi stoi Kaplica Czaszek, niezwykły i nieco mroczny monument, w którym ściany i sklepienie są pokryte czaszkami i kośćmi około 3 tys. osób. To jedna z trzech takich kaplic na świecie i bez wątpienia atrakcja, która zapada w pamięć.

Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych
Park Zdrojowy to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Kudowy, znajduje się w centrum miasta i pochodzi z XVIII wieku. Położenie nie jest przypadkowe, właśnie w tej okolicy wypływają wody mineralne. Ciekawostką jest zakończenie parku, jest nim niewielki staw, za który znajduje się granica z Czechami.

Szlak Ginących Zawodów

Jest to Gospodarstwo na które składa się kilka drewnianych chat oraz wiatrak z 1886 roku, który został przeniesiony z miejscowości Potok. Na zwiedzających czekają m. in. pracownia garncarska, dom chleba, kuźnia czy chata urządzona w dawnym stylu w ówczesny sprzęt gospodarstwa domowego. Co ciekawe w domie chleba działa piec opalany drewnem, wypieka się tutaj chlebek wiejski na zakwasie, podawany ze smalcem lub masłem i ogórkiem. Fajną atrakcją jest pracownia garncarska, w której odbywają się pokazy toczenia naczyń z gliny, można spróbować coś stworzyć na kole garncarskim i swój wyrób zabrać ze sobą. W tym miejscu jest także zwierzyniec z kozami, bażantami, jeleniami, lamami czy alpaki.

Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych

Warto odwiedzić to miejsce, poznacie tu lepiej walory przyrodnicze i kulturowe Gór Stołowych. W ośrodku prezentowana jest nowoczesna multimedialna i interaktywna ekspozycja, która zainteresuje zarówno młodszych jak i starszych. Dostępnych jest kilka sal, które w świetny sposób zobrazują tutejszą przyrodę i roślinność, są to: sala geo, sala roślin, sala zwierząt czy sala kinowa.

Błędne Skały

Położone na wschód od centrum Kudowy Zdrój, Błędne Skały stanowią niezapomniany krajobrazowy widok. Są to naturalne formacje skalne o niespotykanej strukturze i kształcie, które powstały w wyniku setek lat erozji. Skamieniałe piaskowce i piaski, których wiek szacuje się na około 100 milionów lat, nadają temu miejscu unikalny charakter. Na terenie Błędnych Skał znajduje się również wiele interesujących szlaków pieszych, które pozwalają turystom odkrywać te malownicze miejsca z bliska.

Jak widać miasto oferuje wiele atrakcji, szlaków pieszych i rowerowych, które dostępne są niemal o każdej porze roku. Na turystów czeka świetnie rozwinięta baza noclegowa z apartamentami, domkami, hotelami czy gospodarstwami agroturystycznymi ulokowanymi w pobliżu miasta. Kudowa jest także doskonałą bazą wypadową w Góry Stołowe i do Czech.

W Górach
Zakopane noclegi, Białka Tatrzańska noclegi, Bukowina tatrzańska noclegi, Kościelisko noclegi, Poronin noclegi, Biały Dunajec noclegi, Szaflary noclegi, Murzasichle noclegi, Jurgów noclegi, Szczawnica noclegi, Krościenko nad Dunajcem noclegi, Czorsztyn noclegi, Niedzica noclegi, Kluszkowce noclegi, Krynica-Zdrój noclegi, Muszyna noclegi, Tylicz noclegi, Piwniczna-Zdrój noclegi, Szczyrk noclegi, Wisła noclegi, Ustroń noclegi, Brenna noclegi, Koniaków noclegi, Żywiec noclegi, Korbielów noclegi, Zawoja noclegi, Karpacz noclegi, Szklarska Poręba noclegi, Miłków noclegi, Polanica-Zdrój noclegi, Kudowa-Zdrój noclegi, Duszniki-Zdrój noclegi, Lądek-Zdrój noclegi, Kłodzko noclegi, Świeradów-Zdrój noclegi, Solina noclegi, Polańczyk noclegi, Ustrzyki Dolne noclegi, Ustrzyki Górne noclegi, Cisna noclegi, Wetlina noclegi, Święta Katarzyna noclegi, Krajno noclegi, Bodzentyn noclegi, Nowa Słupia noclegi, Chęciny noclegi, Baligród noclegi, Smerek noclegi, Komańcza noclegi, Lutowiska noclegi, Rymanów-Zdrój noclegi, Iwonicz-Zdrój noclegi, Wysowa noclegi, Maniowy noclegi, Sromowce Niżne noclegi, Sromowce Wyżne noclegi, Gliczarów Górny noclegi, Czarna Góra noclegi, Małe Ciche noclegi, Murzasichle noclegi, Ząb noclegi, Szaflary noclegi, Witów noclegi, Chochołów noclegi, Jabłonka noclegi, Lipnica Wielka noclegi, Zubrzyca Dolna noclegi, Zubrzyca Górna noclegi, Istebna noclegi, Milówka noclegi, Limanowa noclegi, Międzybrodzie Żywieckie noclegi, Zwardoń noclegi, Jaworzynka noclegi, Jastrzębie-Zdrój noclegi, Złoty Stok noclegi, Szczawno-Zdrój noclegi, Ściegny noclegi, Sosnówka noclegi, Jelenia Góra noclegi, Sucha Beskidzka noclegi, Maków Podhalański noclegi, Rabka-Zdrój noclegi, Nowy Targ noclegi, Ochotnica Górna noclegi, Mszana Dolna noclegi, Jaworki-Homole noclegi, Święty Krzyż noclegi

Krainy geograficzne
Góry Świętokrzyskie noclegi, Podhale noclegi, Mazury noclegi, Jura Krakowsko-Częstochowska noclegi, Bieszczady noclegi, Bory Tucholskie noclegi, Pieniny noclegi, Beskid Żywiecki noclegi, Gorce noclegi, Beskid Śląski noclegi, Ponidzie noclegi, Karkonosze noclegi, Beskid Sądecki noclegi, Beskid Wyspowy noclegi, Kaszuby noclegi, Kujawy noclegi, Mierzeja Wiślana noclegi, Podlasie noclegi, Pomorze Wschodnie noclegi, Pomorze Zachodnie noclegi, Roztocze noclegi, Sudety – Masyw Śnieżnik noclegi, Suwalszczyzna noclegi, Śląsk noclegi, Dolny Śląsk noclegi, Warmia noclegi, Trójmiasto noclegi, Wyżyna Sandomierska noclegi, Góry Stołowe noclegi, Wyżyna Lubelska noclegi, Orawa noclegi, Beskid Niski noclegi, Beskid Mały noclegi, Beskid Makowski noclegi, Góry Izerskie noclegi, Kotlina Kłodzka noclegi, Pojezierze Pomorskie noclegi