Kwatery Sandomierz

Liczba ofert: 4

Pokoje Gościnne Zbigniew Lipiec
Sandomierz, Krępianki 11, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Kwatery Sandomierz
WYPOSAŻENIE: TELEWIZOR, LODÓWKA, WIEŻA STEREO, KOMPUTER Z+ INTERNETEM, MOŻLIWOŚĆ ŚNIADANIA W POKOJU, MIŁA ATMOSFERA, CISZA.-
U Dorotki apartamenty i pokoje
Sandomierz, 11-go Listopada 29, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Apartamenty Sandomierz
U Dorotki to miejsce dla osób ceniących+ wygodę i komfort. Oferujemy pokoje gościnne oraz apartamenty z możliwością zakwaterowania od 2 do 5 osób. Każdy-
Willa Dzika Róża
Willa Dzika Róża

(0 opinii)

Sandomierz, 61, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Wille Sandomierz
Dla turystów indywidualnych w Willi Dzika Róża+ dysponujemy standardowo 14 miejscami noclegowymi. Dla grup zorganizowanych stwarzamy maksymalnie 26 miejsc.-
Noclegi Sandomierz
Noclegi Sandomierz

(0 opinii)

Sandomierz, Kwiatkowskiego 40, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Kwatery Sandomierz
+-

O miejscowości Sandomierz

Sandomierz to miasto w województwie świętokrzyskim, które położone jest nad Wisłą. Ślady pierwszego osadnictwa na tych terenach zostały znalezione w wykopaliskach archeologicznych, które pochodzą z neolitu. W okresie rozbicia dzielnicowego był stolicą Księstwa Sandomierskiego, a przez około 700 lat również miastem wojewódzkim.

Pierwszym władcą był Henryk Sandomierski, syn Bolesława Krzywoustego. Miasto zostało zdobyte przez Tatarów w 1241 roku, a 18 sierpnia 1944 roku wojska radzieckie wkroczyły do Sandomierza walcząc o utworzenie przyczółka zwanego sandomierskim. W październiku tego samego roku miasto stało się siedzibą Kieleckiej Wojewódzkiej Rady Narodowej.
Pierwszym klubem sportowym w Sandomierzu była Wisła Sandomierz, która powstała w 1925 roku. Obecnie działa jedynie drużyna piłki nożnej.

Co warto zobaczyć?

Rynek w Sandomierzu
to prostokątny plac znajdujący się w centrum starówki Sandomierza i jest pochyły. Centralną część placu zajmuje gotycki ratusz, przy którym stoi figura Matki Boskiej i studnia miejska.
Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu to połączony w trasę turystyczną zespół dawnych piwnic i składów, znajdujące się w Sandomierzu. Sandomierska trasa została udostępniona zwiedzającym w 1977 roku i do jej powstania przyczyniły się występujące w latach 60 katastrofy budowlane w mieście. Trasa składa się z 34 połączonych ze sobą pomieszczeń, które położone są na głębokości od 4 do 12 metrów pod powierzchnią. Długość trasy liczy 470 metrów i biegnie pod budynkami przy ul. Opatowskiej.
Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi w Sandomierzu to około półkilometrowy wąwóz lessowy, który położony jest między ulicami Staromiejską, a Królowej Jadwigi. Maksymalna wysokość u jego wylotu wynosi ponad 10m. 22 listopada 2017 roku decyzją RP Andrzeja Dudy na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, po uzyskaniu opinii Rady Ochrony Zabytków, wpisano sandomierski historyczny zespół architektoniczno- krajobrazowy na listę pomników historii i przyznany zabytkom nieruchomym o szczególnej wartości historycznej.
Brama Opatowska to gotycka brama wjazdowa, która zbudowana została z fundacji Kazimierza Wielkiego jako część murów obronnych miasta. W XVI wieku została zwieńczona renesansową attyką ufundowaną przez sandomierskiego lekarza.
Bazylika kolegiacka Narodzenia Najświętszej Maryi Panny została zbudowana jako chełmska katedra unicka, a obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny. Powstała w połowie XVIII wieku. Budynek o cechach późnobarokowych, typu bazylikowego stanowi sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Obiekt założony jest na planie krzyża łacińskiego, trójnawowy i dwiema wieżami w fasadzie oraz kopułą zakończoną latarnią. W ołtarzu głównym umieszczona jest replika cudownego obrazu Matki Boskiej Chełmskiej z 1938 roku.
Ucho Igielne / Furtka Dominikańska obie nazwy są wymienne, ucho igielne – ze względu na kształt furty, przypominające ucho igły, które zwężone są na dole i rozszerzające ku górze. Natomiast nazwa Dominikańska odnosi się do faktu, iż dawniej było to miejsce ułatwiające komunikację pomiędzy braćmi z dwóch klasztorów.
Winnica Sandomierska jest ulokowana ok. 8 km od Sandomierza na bardzo żyznej i ciepłej Wyżynie Sandomierskiej. Winorośl do prawidłowego wzrostu potrzebuje świetnych warunków termicznych oraz dużo dużo  słońca. Winnice prowadzi rodzinna manufaktura, w której każdy krzew jest traktowany inaczej co oczywiście przekłada się na wyjątkowy smak naszych win.
Ratusz w Sandomierzu wzniesiony wkrótce po najeździe Litwinów w 1349 roku. Pierwotnie gotycki i był budowlą na planie kwadratu zwieńczoną wysoką, ośmioboczną wieżą. Naroża attyki zdobią głowy przedstawiające cztery stany. Natomiast wieża została dobudowana w XVI wieku. Na ścianie południowej ratusza znajduje się zegar słoneczny wykonany w technice byłego właściciela muzeum zegarów w Jędrzejowie. Od strony wschodniej przez ratuszem znajduje się figura Matki Boskiej Niepokalanej z 1776 roku ustawiona na pamiątkę misji świętej w 1770 roku. W ratuszu mieści się oddział Muzeum Okręgowego, Urząd Stanu Cywilnego, a obok znajduję się wyjście z trasy podziemnej.
Kościół Św. Michała Archanioła to seminaryjny kościół, który został zbudowany w latach 1686 – 1692 według projektu zamojskiego Jana Michała Linka. Kościół barokowy, orientowany, składa się z prostokątnej nawy i węższego prostokątnego prezbiterium. Ołtarz główny z bogatą nastawą barokową z końca XVII wieku i spłonął w 1966 roku.
Dom Długosza w Sandomierzu to XV- wieczny budynek księży mansjonarzy ufundowany przez Jana Długosza i został wybudowany przez mistrza Jana z Krakowa w 1976 roku. W budynku znajduje się obszerna sień, do której prowadzą dwa portale gotyckie. Nad południowym portalem znajduję się ozdobna tablica erekcyjna z herbem Długosza.
Zamek Królewski w Sandomierzu to zamek na skarpie wiślanej, który został rozbudowany w XVI wieku. W 1478 roku żona króla Kazimierza Jagiellończyka, królowa Elżbieta Rakuszanka urodziła na zamku córkę. Dwa lata później starosta Rafał podjął decyzję o rozbudowaniu zamku, a każdą kolejną rozbudowę przeprowadzało się pod okiem Klimunta.
 
Pływalnia Kryta „ Błękitna Fala „ to idealne miejsce dla wszystkich dzieci, czy mniejszych czy większych. Mamy pełno atrakcji dla Waszych pociech, ale również dla Was. Posiadamy bicze wodne, sauny, siłownie, jacuzzi także śmiało każdy znajdzie coś dla siebie.

Agroturystyka Sandomierz Pensjonaty Sandomierz Hotele Sandomierz Camping Sandomierz Apartamenty Sandomierz Ośrodki wypoczynkowe Sandomierz Kwatery Sandomierz Domki Sandomierz Hostele Sandomierz Motele Sandomierz SPA Sandomierz Uzdrowiska Sandomierz Schroniska Sandomierz Stancje Sandomierz Internaty Sandomierz Zajazd Sandomierz Wille Sandomierz Noclegi pracownicze Sandomierz Pola namiotowe Sandomierz Pokoje gościnne Sandomierz Ośrodki wczasowe Sandomierz Kategoria testowa Sandomierz Domy do wynajęcia Sandomierz