Kwatery Rusinowo

Liczba ofert: 1
Od 260 zł
(0 opinii)
Domy letniskowe nad morzem CESSATIO
Rusinowo, Korsarzy 8 i 8A , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Rusinowo
Serdecznie zapraszamy do letniskowych domków położonych na
wzgórzu w nadmorskiej miejscowości Rusinowo. Domy Cessatio położone są w spokojnej okolicy, w odległości od morza wynoszącej

O miejscowości Rusinowo

Rusinowo to nadmorska miejscowość turystyczna,  jednak nie leży bezpośrednio nad brzegiem morza, oddziela je pas lasu o szerokości ok 1 km. Plaża w Rusinowie jest piaszczysta, nie ma na niej kamieni. To idealne miejsce na wczasy w Rusinowie. Atutem tej miejscowości jest nie tylko plaża, ale również czyste powietrze nasycone jodem. Plaża w Rusinowie to idealne miejsce dla tych, którzy nie lubią tłoku i hałasu,  jest najszersza w okolicy. 

Rusinowo jest dobrą bazą wypadową, do pobliskich miejscowości turystycznych takich jak Wicie i Jarosławiec, oraz troszkę dalej oddalonego o  13 kilometrów od Darłowa czy 23 kilometry od Ustki.

Miejscowość otaczają lasy sosnowe i pola.  Przy plaży znajduje się DOL – Drogowy Odcinek Lotniskowy. Jest to poszerzona, prosta trasa, mająca niegdyś służyć jako awaryjny pas startowy dla wojskowych odrzutowców. Dziś droga ta służy częściowo za parking dla podążających samochodami na plażę wczasowiczów.  Dużym atutem jest spory parking, na którym plażowicze mogą zaparkować swoje auta. 

W centrum miejscowości znajduje się neogotycki kościół, zbudowany na wzgórzu w drugiej połowie XIX wieku. W Rusinowie można znaleźć również stragany z pamiątkami i budki z lodami.

 Rusinowo noclegi to dosyć duża baza noclegowa domki letniskowe, pokoje do wynajęcia czy agroturystyka  to spora część bazy noclegowej miejscowo