Noclegi Opole

Liczba ofert: 11
Nysa , Emilii Gierczak 2 , Opolszczyzna
Kategoria: Pensjonaty Nysa
(57 opinii)
Opole, Rybacka 11 , Śląsk
Kategoria: Hotele Opole
(0 opinii)
Opole, Oleska 11 , Beskid Śląski
Kategoria: Hotele Opole
Opole, Mechnicka 1 , Opolszczyzna
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Opole
Zapraszamy do odwiedzin obiektu przez cały rok,
oferujemy przy pobycie wysoki standard świadczonych usług, zdecydowany komfort, miłą rodzinną atmosferę i przyjemne towarzystwo.
(0 opinii)
Opole, Piastowska 1 , Beskid Śląski
Kategoria: Hotele Opole
(0 opinii)
Opole, Księdza Jerzego Popiełuszki 39 , Opolszczyzna
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Opole
Pragniemy zaoferować państwu nocleg w malowniczym miejscu
w Opolu na ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki Okolica naszego obiektu jest spokojna co więcej niezmiernie urokliwa.
Opole, Oświęcimska 136 , Opolszczyzna
Kategoria: Hotele Opole
Dla naszych gości przygotowaliśmy 50 miejsc hotelowych,
w standardzie trzygwiazdkowym. Dysponujemy Salą restauracyjno - szkoleniową na 100 osób, Kameralną salą bankietową na 16 osób;
(2 opinii)
Opole, Oleska 86 , Opolszczyzna
Kategoria: Hotele Opole
Hotel Festival Sp. z o. o. dysponuje
104 miejscami noclegowymi w 56 komfortowych pokojach i apartamentach. Hotel dysponuje pokojami typu: STANDARD, ECONOMY i BUSINESS.
Opole, Plac Róż 4 , Opolszczyzna
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Opole
Nocleg w naszym obiekcie, jest w najwyższym
standardzie, dodatkowo kompleks znajduje się w doskonałej lokalizacji w samym centrum miasta.
(0 opinii)
Czarnowąsy, Jagiełły 8A , Beskid Śląski
Kategoria: Hotele Czarnowąsy
(0 opinii)
Opole, Armii Krajowej 36 , Beskid Śląski
Kategoria: Motele Opole

O miejscowości Opole

 
Opole jest miastem położonym na południu Polski w pobliżu granicy z Republiką Czeską i Niemcami. Opole jest stolicą województwa opolskiego , miastem na prawach powiatu. Opole to przede wszystkim miasto historyczne, którego lokacji na początku XIII wieku dokonał książę Kazimierz I z linii Piastów Opolskich. W roku 1843 , otrzymało pierwsze połączenie kolejowe z Wrocławiem.

Dziś Opole , choć jest miastem przemysłowym, zapewnia również przyjezdnym wiele zielonych terenów, czy też wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Dla zwiedzających ciekawym obiektem może okazać się Bazylika Katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Na miejscu obecnej Katedry , stał pierwszy kościół wzniesiony przez Bolesława Chrobrego. Obecny kościół powstał w XV wieku w miejscu wcześniejszych z XI i XIII w. i był wielokrotnie przebudowywany . Jest najwyższą budowlą w mieście, dzięki wieżom o wysokości 73 metrów. We wnętrzu , znajduje się cenny obraz Matki Bożej, przywieziony z Piekar Śląskich , w 1702 roku. Będąc już w centrum, warto udać się na opolski rynek. Podzielony on jest na cztery części: pierzeję północną, zachodnią, południową oraz wschodnią . Każda z tych części charakteryzuje się wspaniałą zabudową . Warto również przejść się na Młynówkę , która mieści się na ulicy Piastowskiej, gdzie można podziwiać tzw. Wenecję Opolską ( kamieniczki kolorowe). Godne polecenia jest Wyspa Pasieka, czyli wyspa, która powstała po powodzi w roku 1600. Znajduje się tu również Wieża Piastowska, która jest pozostałością po zamku piastowskim. Na wyspie znajduje się też Amfiteatr Opolski, Park zamkowy z Domkiem Lodowym . W centrum Opola mieści się również atrakcyjna ulica tego miasta ,ulica Krakowska. Biegnie ona od strony rynku ku południu , i stanowi obecnie deptak. Przy deptaku , można usiąść w dobrej restauracji i napić się kawy.
Wizytówką Opola , z całą pewnością jest Plac Ignacego Daszyńskiego, na terenie którego , znajduje się park, gdzie można pospacerować z rodziną, oraz znajduje się tu reprezentacyjna fontanna tzw. opolska Ceres. Dla rodzin z dziećmi, Opole oferuje Ogród zoologiczny. W ZOO można podziwiać jedyne na terenie całego kraju uchatki kalifornijskie. Opole posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową , i z całą pewnością warto tu przyjechać , choć na pół godziny.