Noclegi Kleszczele

Liczba ofert: 1

Pensjonat Zdrojówka
Pensjonat Zdrojówka

(0 opinii)

Kleszczele, 47, Podlasie
Kategoria:  Pensjonaty Kleszczele
+-

O miejscowości Kleszczele

 
Kleszczele to niewielkie miasto położone w województwie podlaskim, nad rzeką Nurzec, blisko granicy z Białorusią. Tereny obecnej gminy należały do połowy XIV w. do Rusi, później zaś weszły w skład Wielkiego Księstwa Litewskiego. Prawa miejskie miejscowość uzyskała w 1523 r. z przywileju króla Zygmunta I Starego.
Po II wojnie światowej Kleszczele niestety utraciły w 1950 r. prawa miejskie. Dopiero w 1993 roku miasto ponownie otrzymało prawa miejskie, co dało możliwość rozwoju miasta i gminy.

Mimo różnych przeciwności, zachowały się ciekawe zabytki. Warto wspomnieć o Cerkwi Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy , mieszczącej się na ul. 1 Maja. Cerkiew prawosławna dobrze zachowana z roku 1870. Godne uwagi obiekty również to : kościół murowany z 1907 r., z barokowym wystrojem wnętrza, dzwonnica drewniana z ok. 1910r., przebudowana w 1983 r. ,ogrodzenie z bramą murowane z kamienia z końca XIX w , brama murowana z ok. 1910 r . Drewniany budynek dworca kolejowego w szwajcarskim stylu z XIX wieku, zbudowany został przez władze carskie, nie dawno zamknięty.
Dla miłośników pieszych wycieczek , polecany jest szlak :Kleszczele – miasto królewskie na Kresach .Krótki szlak spacerowy ukazujący wielowiekową historię, kulturę i piękno miasta Kleszczele. Ścieżka rozpoczynająca się przy pomniku Zygmunta, prowadzi turystę do najciekawszych punktów w mieście. Poruszanie po szlaku ułatwiają tablice informacyjne przybliżające turyście historię poszczególnych obiektów.
Kleszczele są miejscowością, która ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową.  

Agroturystyka Kleszczele Pensjonaty Kleszczele Hotele Kleszczele Camping Kleszczele Apartamenty Kleszczele Ośrodki wypoczynkowe Kleszczele Kwatery Kleszczele Domki Kleszczele Hostele Kleszczele Motele Kleszczele SPA Kleszczele Uzdrowiska Kleszczele Schroniska Kleszczele Stancje Kleszczele Internaty Kleszczele Zajazd Kleszczele Wille Kleszczele Noclegi pracownicze Kleszczele Pola namiotowe Kleszczele Pokoje gościnne Kleszczele Ośrodki wczasowe Kleszczele