Noclegi Stegna

Liczba ofert: 3
Od 40 zł
(0 opinii)
Hubertus
Jantar, Gdańska 27 , Mierzeja Wiślana
Kategoria: Domki Jantar
Hubertus położony jest w centrum miejscowości Jantar,
w sąsiedztwie Bursztynowego Wybrzeża Bałtyku. Nowo wybudowany ośrodek gwarantuje swoim gościom wysoki standard i szereg rozrywek rekreacyjnych
Od 60 zł
(0 opinii)
Willa Maczek
Sztutowo, Gdańska 34a , Pomorze Wschodnie
Kategoria: Apartamenty Sztutowo
Willa Maczek to dom turystyczny z pokojami
2-osobowymi, studiem 4-osobowym i rodzinnym studiem 5-osobowym (23 miejsca). Każdy z pokoi ma własną łazienkę, większość pokoi
Od 180 zł
(0 opinii)
Apartament Stegna
Stegna, Powstańców Warszawy 56/107 , Pomorze Wschodnie
Kategoria: Apartamenty Stegna
Apartament Stegna zapewnia wypoczynek w całorocznym mieszkaniu
z pełnym węzłem sanitarnym, w pełni wyposażoną kuchnią oraz WiFi.

O miejscowości Stegna

Stegna noclegi

Stegna, jak na nadmorską miejscowość położona nad Zatoką Gdańską w obrębie Mierzei Wiślanej.  Stegna w sezonie wakacyjnym staje się chętnie odwiedzanym nadmorskim ośrodkiem turystycznym. To znakomite miejsce na krótki weekendowy wypad czy urlop z rodziną bądź przyjaciółmi.

W Stegnie znajduje się niezwykle długa, aż czternastokilometrowa, piaszczysta plaża, szeroka na 30 metrów. Wejścia na plażę są cztery, to miły spacer przez las i wydmy. W sezonie pojawiają się tu dodatkowo atrakcje dla dzieci. 

Bulwar nad morzem zlokalizowany pomiędzy głównymi zejściami na plażę w Stegnie (nr 66 i 68, tuż obok portu rybackiego). Z Bulwaru Radiowej Jedynki rozpościera się piękny widok na Morze Bałtyckie.  To miejsce spotkań turystów odwiedzających Stegnę przez cały rok

Miejscowość związana jest z bursztynem. To tutaj znajduje się Muzeum Bursztynu, gdzie możemy też poznać historię zaginionej Bursztynowej Komnaty oraz dowiedzieć się jak przebiega przemiana żywicy w bursztyn.  

Ważnym zabytkiem jest tu Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym znajdują się pięknie brzmiące organy, liczne malowidła ścienne oraz sporych rozmiarów model statku. Każdego roku odbywają się w nim koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Noclegi Stegna

W miejscowości znajdują się również atrakcje dla najmłodszych tj  lunapark z dmuchanych zabawek na plaży czy kolekcji zabawek z jajek. niespodzianek.  Sama kolekcja jest dość sporych rozmiarów, a prezentowane są tu zarówno figurki współczesne jak również i te mające już kilkadziesiąt lat. 

Dużą atrakcją w Stegnie jest przebiegająca tu sieć kolei wąskotorowej, która została nazwana Żuławską Koleją 

Inną opcją na spędzenie czasu w Stegnie jest też spacer po lesie w otoczeniu natury z centrum miejscowości aż nad samo morze.