Noclegi Gliwice

Liczba ofert: 1
(0 opinii)
Gliwice , Marcina 35 , Śląsk
Kategoria: Hotele Gliwice

O miejscowości Gliwice

Gliwice noclegi

Gliwice to malownicze miasto , położone w zachodniej części województwa śląskiego, nad rzeką Kłodnicą . Jest usytuowane na terenie Wyżyny Śląskiej, co dodaje uroku tej miejscowości. Na terenie miasta występują parki i zieleńce, które łącznie zajmują 12 % jego powierzchni. Pierwsza wzmianka o mieście Gliwice pochodzi z roku 1276. W 1289 roku po podziale księstwa pomiędzy czterech synów stała się odrębnym księstwem.

Dziś Gliwice , to piękne zabytkowe miasto , które jest często odwiedzane przez turystów. Swym mieszkańcom i odwiedzającym miasto gościom Gliwice zapewniają bogatą ofertę rekreacyjną i kulturalną . Każdy , kto tu przyjeżdża , pierwsze co odwiedza to słynną Palmiarnię Miejską . Mieści się ona na ulicy Fredry 6, w sercu parku Chopina. Wewnątrz można podziwiać akwaria , pełne egzotycznych ryb i roślin np. bananowców, paproci i palm.

Tanie noclegi Gliwice

Architekturę Gliwic tworzy wiele wspaniałych budynków, które ściśle związane są zarówno z historią . Warto zacząć od Zamku Piastowskiego, którego ściany wraz z murami obronnymi wzniesione zostały w połowie XIV wieku. Budowla spełniała różne funkcje, była arsenałem, więzieniem, folwarkiem. Zamek Piastowski jest siedzibą dwóch działów: archeologii i historii. Skupione tu eksponaty to przede wszystkim pamiątki cechowe z XVII-XVIII wieku, pamiątki z okresu powstań śląskich i plebiscytu . Warto również wspomnieć o ratuszu, który pierwotnie był drewniany ,wybudowany w XIII wieku, a następnie zburzony i powstał nowy murowany w XIV/ XIV wieku, który był wielokrotnie przebudowywany . Obecnie budynek ratusza pełni rolę urzędu stanu cywilnego, w którym udzielane są śluby . W piwnicach zaś można zjeść , wypić , ponieważ mieszczą się tam restauracje. Obok Ratusza stoi popularna fontanna z Neptunem, a pod płytą ciągną się podziemne korytarze. Cennym obiektem jest najstarszy kościół w Gliwicach, Kościół Wszystkich Świętych . Mieści się na ulicy Kościelnej 4. Wzniesiony w XV wieku, posiada styl gotycki, a to co przykuwa uwagę niejednego turysty to gwieździste sklepienie.

Noclegi Gliwice

Dość słynny jest tu również Park Fryderyka Chopina, przy ulicy Sienkiewicza, gdzie można odpocząć , pospacerować, a w nim również mieści się , wspomniana wcześniej Palmiarnia . Dla turystów , lubiących spędzać aktywnie czas, śmiało można polecić Szlak Husarii Polskiej , oznakowany na czerwono. Szlak rozpoczyna się w Będzinie a kończy się w Krzanowicach . Szlak Ziemi Gliwickiej , oznakowany na czerwono , jest szlakiem obejmującym kilka wodnych akwenów regionu. Rozpoczyna się w Gliwicach, a kończy w Poniszowicach. Szlak przebiega między innymi wzdłuż jeziora Dzierżno Duże, Kanału Gliwickiego i jeziora Pławniowice. Szlak Powstańców Śląskich oznakowany na niebiesko, prowadzi przez miejscowości, w których walczyli powstańcy śląscy . Szlak przebiega przez Górę Św. Anny, która jest miejscem pielgrzymek religijnych . Noclegi w Gliwicach są dostępne o każdej porze roku i dnia , dlatego bez wymówek można śmiało przyjechać.