Noclegi Chorzów

Liczba ofert: 1
Bytom , Witosa 1 , Śląsk
Kategoria: Hostele Bytom

O miejscowości Chorzów

Noclegi Chorzów

Historia Chorzowa sięga XII wieku, a pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1136 roku. Chorzów często nazywany "wsią bożogrobców", ze względu na Zakon Rycerzy Grobu Bożego w Jerozolimie. To oni byli właścicielami osady położonej pod Bytomiem. Pewnym źródłem historycznym potwierdzającym jej istnienie jest dokument wydany w 24 czerwca 1257 roku przez Władysława, księcia opolskiego. Na mocy tego dokumentu bożogrobcy uzyskali prawo lokacji wsi. Miejscowość była usytuowana w pobliżu ważnego w tamtych czasach szlaku handlowego, który prowadził z Wrocławia przez Bytom do Krakowa.

Chorzów noclegi blisko Wesołego Miasteczka

Dziś miasto jest chętnie odwiedzane ze względu na atrakcyjność kompleksu przyrodniczo-rekreacyjnego. Perełką Chorzowa jest Park Śląski, w który oferuje wiele atrakcji. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdyż znajduje się tu Wesołe Miasteczko, ogród zoologiczny, planetarium wraz z obserwatorium astronomicznym. Kolejną atrakcją jest popularna kolejka linowa Elka, która kursuje po Parku Śląskim, gdzie można podziwiać park z góry. Zdecydowaną atrakcją będą również Żabie Doły , idealne miejsce na spacery, wśród zieleni, ptactwa : łabędzi, mew. Górnośląski Park Etnograficzny zaprasza do obejrzenia ponad 50 obiektów architektury ludowej z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego .

Pokoje Gościnne Chorzów

Suchogórski Labirynt Skalny to bardzo ciekawy, cenny przyrodniczo obszar leżący na granicy Tarnowskich Gór. Przez Suchogórski Labirynt Skalny poprowadzono szlaki turystyczne - czerwony szlak oraz zielona ścieżka dydaktyczna. Prowadzą one po ciekawych zakątkach. Oczywiście miasto kryje również wiele cennych zabytków. Z ciekawych obiektów sakralnych warto wspomnieć o Kościele św. Wawrzyńca, powstały w XVI wieku, drewniany, wzniesiony w Knurowie, a do Chorzowa przeniesiony w 1935 roku. Kościół św. Barbary , wzniesiony w 1852 roku w stylu neogotyckim, mieści się przy ul. 3 Maja 18.

Chorzów noclegi

Często odwiedzanym miejscem jest Plac św. Jana, oraz ul. Bożogrobców w Chorzowie Starym – najstarsza część Chorzowa. Do XVIII wieku , najważniejszy punkt miasta. Dziś znajduje się tam kościół św. Marii Magdaleny, oraz pozostałości dawnej zabudowy wiejskiej. Ciekawym Zabytkiem Techniki w Chorzowie jest wieża wyciągowa Szybu Prezydent. Powstała w 1933 roku i była wówczas jedną z najnowocześniejszych w Europie. Obecnie dziś kopalnia jest już nieczynna i leży na szlaku Zabytków Techniki. Miasto może się pochwalić profesjonalnymi obiektami sportowymi, do tych należy przede wszystkim największy w kraju, uznany za narodowy Stadion Śląski . Jeszcze wiele atrakcji czeka na przyjezdnych , a o noclegi w Chorzowie nie ma się co martwić, ponieważ jest tu dobrze rozwinięta baza noclegowa.