Noclegi Bieruń

Liczba ofert: 0

O miejscowości Bieruń

Noclegi Bieruń

Bieruń, miasto w województwie śląskim,położone przy granicy województwa śląskiego i małopolskiego, którą stanowi Wisła. Zachowane dokumenty wskazują na istnienie wsi w Ścierniach (1272r.) i Bijasowicach (1360r.). Pierwsza wzmianka o Bieruniu pochodzi z 1376 roku ,wówczas osada nazywała się de Beruna. Bieruń leżał na szlaku handlowym łączącym Kraków z Opawą. Prawa miejskie miejskie otrzymał w 1387 roku ,od księcia opawsko-raciborskiego, Jana II Żelaznego.

Bieruń noclegi

Do dziś miasto posiada wiele cennych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć.Zacząć warto od Kopca , który jest najstarszym zabytkiem miasta, pochodzący z roku 1295. To usypany kopiec , za czasów komesa Urbana, w dolinie rzeki Mlecznej. Na szczycie znajduje się murowana kapliczka św. Jana Nepomucena. W XIII wieku , opiec był otoczony fosą i palisadą , a na szczycie znajdowały się wieża mieszkalno-obronna. Perełką miasta z całą pewnością jest Sanktuarium Św. Walentego. Świetna drewniana budowla, powstała w I połowie XVII wieku. Wewnątrz można podziwiać zabytkowy obraz patrona, oraz organy z XVII wieku, które zwracają uwagę niejednego miłośnika muzyki. Ciekawymi obiektami sakralnymi pokrótce są : Kościół św. Bartłomieja Apostoła (pochodzi z XVIII wieku), Cmentarz żydowski (powstał w XVIII wieku ) , oraz Kościół Św. Barbary.

Pokoje do wynajęcia Bieruń

Będąc w centrum miasta , z całą pewnością warto wstąpić na rynek, którego układ urbanistyczny Starego Miasta , przywołuje przykład miasta z okresu średniowiecza.Na rynku można podziwiać charakterystyczne rzeźby Utopców, czyli rzeźby upamiętniające stare wierzenia. Na rynku jest ich pełno. Dla przyjezdnych , którzy lubią leniuchować z całą pewnością , można polecić Kąpielisko „ Łysina” ,które posiada piaszczyste brzegi , czystą wodę , a dodatkowo teren jest strzeżony. Latem kąpielisko jest oblegane nie tylko przez mieszkańców ale i turystów. Dla aktywnie spędzających czas, można śmiało polecić słynny szlak im. ks. Jana Kudery z Brzezinek do Bierunia Starego. Trasa szlaku wynosi 21 km , biegnie bocznymi drogami z kierunku Błędowa, przez Goławiec, do ulicy Szenwalda w Górkach. Przechodzi obok kościoła św. Piotra i Pawła, następnie przecina linię kolejową obok stacji Górki i dalej biegnie w kierunku Bierunia Starego. Oczywiście jest jeszcze wiele innych ciekawych szlaków, które koniecznie trzeba przejść. Bieruń noclegi zapewnia każdemu, gdyż posiada dobrze rozwiniętą bazę .