Noclegi Stargard Szczeciński

Liczba ofert: 1

Nad Jeziorem - agroturystyka, kwatery dla fir ...

Od 35 zł

(0 opinii)

Nad Jeziorem - agroturystyka, kwatery dla fir ...
Stargard Szczeciński, Kunowo 29, Pomorze Zachodnie
Kategoria:  Kwatery Stargard Szczeciński
Zapraszamy do Kunowa, na wypoczynek i noclegi+ nad jeziorem Miedwie - zaledwie 200 metrów od obiektu, oferujemy noclegi blisko plaży-

O miejscowości Stargard Szczeciński

 
Stargard Szczeciński należy do najstarszych grodów na Pomorzu Zachodnim. Wiadomo ,że początki jego powstania sięgają od VIII - IX wieku. Rozwinęła się wóóczas osada Osetno. Jej mieszkańcy przyczynili się do budowy grodu w zakolu rzeki Iny. Rozwój nastąpił po nadaniu magdeburskich praw miejskich w 1243. Ina stała się ważną drogą komunikacyjną, po której barkami płynęło zboże i inne towary z ziemi pyrzyckiej i stargardzkiej do krajów zachodnich i nadbałtyckich.

Wielki pożar w 1584 r., spalił ok 50% miasta. Był to wielki cios dla Stargardu. Kryzys ten pogłębiony został następnie wojną 30-letnią (1618-1648), w czasie której miasto było wielokrotnie zajmowane przez wojska szwedzkie jak i niemieckie.
Na mocy Traktatu Westfalskiego Stargard od 1648 roku dostał się pod panowanie Brandenburgii, W Drugiej połowie XVII i XVIII nastąpiła powolna odbudowa zniszczonego grodu.W 1845 r. przebito w murach miejskich Nową Bramę, budując drogę kołową do Bydgoszczy. Już rok później Stargard uzyskał pierwsze połączenie kolejowe ze Szczecinem. Dnia 1 maja 1846 na stargardzki dworzec wjechał pierwszy pociąg .Od 1859 r. Stargard jest węzłem kolejowym, wtedy zaczęło funkcjonować połączenie do Koszalina. Podczas trwania I wojny światowej , powstał międzynarodowy obóz jeniecki , po którym do dziś pozostał cmentarz wojenny. II wojna odcisnęła swoje piętno . Wiele zniszczeń obecnych węzłów kolejowych przez wojska rosyjskie.W 1993 odbyły się obchody 750-lecia miasta, z tej okazji wybito okolicznościowy medal.
Tuż po II wojnie nazwa miasta to Starogród a od 1950 Stargard Szczeciński. Miasto leży w województwie zachodniopomorskim, położone na Równinie Pyrzycko- Stargardzkiej, nad rzeką Iną. Wraz ze Szczecinem, Świnoujściem, Policami, Goleniowem i Gryfinem, Stargard Szczeciński tworzy aglomerację szczecińską. Będąc w centrum miasta można zwiedzić wiele pięknych pozostałości po historii.
Kolegiata NMP Królowej Świata znajdująca się na rynku. Jest piękną gotycką świątynią , która budzi podziw budowlą z XIII w. Jest na pewno jednym z najcenniejszych zabytków Pomorza Zachodniego. Warto również wspomnieć o kościele z XV w. pw Św. Jana Chrzciciela, który posiada jedną z najwyższych wie o wysokości 99 m. Przyjezdni dosyć często chwalą Ratusz XIII wieku, uznawany za jeden z największych , który mimo że był przebudowywany w XV w. zachował się doskonale . W kilku słowach warto polecić również inne zabytki takie jak: Mury miejskie , Brama Pyrzycka z XIII w, Brama Wałowa z końca XIII w., oraz Brama Młyńska( jedyna brama w miejska zbudowana pod korytem rzeki, pochodząca z XV w.) Jedno jest pewne, że warto tu przyjechać, nawet dla tych którzy nie lubią zwiedzać , zawsze można posiedzieć nad piękną rzeką jaka jest Ina.


  

Agroturystyka Stargard Szczeciński Pensjonaty Stargard Szczeciński Hotele Stargard Szczeciński Camping Stargard Szczeciński Apartamenty Stargard Szczeciński Ośrodki wypoczynkowe Stargard Szczeciński Kwatery Stargard Szczeciński Domki Stargard Szczeciński Hostele Stargard Szczeciński Motele Stargard Szczeciński SPA Stargard Szczeciński Uzdrowiska Stargard Szczeciński Schroniska Stargard Szczeciński Stancje Stargard Szczeciński Internaty Stargard Szczeciński Zajazd Stargard Szczeciński Wille Stargard Szczeciński Noclegi pracownicze Stargard Szczeciński Pola namiotowe Stargard Szczeciński Pokoje gościnne Stargard Szczeciński Ośrodki wczasowe Stargard Szczeciński