Noclegi Węgorzyno

Liczba ofert: 1
Węgorzyno, 14 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Agroturystyka Węgorzyno
Wypoczynek na atrakcyjnym turystycznie terenie Pojezierza Drawskiego
i Ińskiego Parku Krajobrazowego

O miejscowości Węgorzyno

 Węgorzyno noclegi
Historia istnienia Węgorzyna sięga X-XII w. Miejscowość zasiedlona była przez Gród słowiański, należący do Borków, którzy przed 1348 r. wznieśli tu zamek. W XIV w. w pobliżu zamku powstało miasto lokacyjne. Pierwszym znanym właścicielem był w roku 1354 Heninghus Borke de Wangerin. Kiedy Węgorzyno otrzymało prawa miejskie nie wiadomo dokładnie, prawdopodobnie miało to miejsce w końcu XIV albo na początku XV wieku. Początkowo Węgorzyno było miastem prywatnym . Do roku 1637 pod zwierzchnictwem książąt pomorskich, później Brandenburgii; dzieliło losy polityczne Pomorza Zachodniego. W 1877 r. Węgorzyno uzyskało połączenie kolejowe. Podczas działań wojennych spłonęło Stare Miasto, zniszczeniu uległo także kilka zakładów drobnego przemysłu. Miasto zostało wyzwolone 2 marca 1945 roku przez Armię 1 Frontu Białoruskiego.

Noclegi nad jeziorem Węgorzyno

Węgorzyno to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie łobeskim. Miejscowość położona nad przepięknym jeziorem Węgorzyno.
Węgorzyno jest miastem niewielkim, dlatego też warto tu przyjechać by odpocząć. Głownie jest to miejscowość , do której każdy przyjeżdża ze względu na bliskość do jeziora. Szczególnie najwięcej turystów przyjeżdża tu w okresie letnim i wiosennym. Miłośnicy wędkowania mogą cieszyć się ciekawymi okazami ryb. Wielu przyjeżdżających , cieszy się pływaniem i chwalą sobie tu czystą , przejrzystą wodę. Przy brzegu można wynająć sobie sprzęt wodny typu : kajak , łódź, rowerek wodny , co ułatwi zwiedzenie jeziora. Dla wczasowiczów kochających kontakt z naturą , istnieje możliwość rozbicia namiotu w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych.
Przez Gminę Węgorzyno przebiega Niebieski Szlak Pieszy. Jest to szlak po terenach Pojezierza Ińskiego, a całkowita długość szlaku wynosi 45,5 km. Szlak ciągnie się przez drogę asfaltową , leśną , polną. Nie zabraknie kontaktu z przyrodą i otaczającą florą.

Noclegi Węgorzyno

Miłośnicy historii mogą odwiedzić Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP z XV wieku, z kamienia.
Był on wielokrotnie przebudowywany .Zniszczony w czasie II wojny światowej, odbudowany w 1959 roku. Będąc w mieście na uwagę zasługuje Ratusz, który pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Murowany, dwukondygnacyjny, otynkowany. W części środkowej fasady pseudoryzalit z otworem wejściowym i podwójnym oknem na piętrze, zakończonym półkoliście. Przed II wojną światową w budynku mieściła się szkoła. Po wojnie budynek zaadaptowano na siedzibę władz miasta i gminy. W mieści warto zwiedzić cmentarz przy ulicy Strzeleckiej, na którym zachowało się kilkanaście starych nagrobków oraz stara murowana kaplica cmentarna, która w latach 1945 -1959, pełniła rolę kościoła
Węgorzyno jest małym miastem, ale ma swój urok i warto tu przyjechać.