Noclegi Wolin

Liczba ofert: 2
(0 opinii)
Wolin, Świerczewskiego 5b , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Apartamenty Wolin
(0 opinii)
Wolin, Wolności 5e , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Domki Wolin

O miejscowości Wolin

Wolin noclegi

To największa wyspa leżąca w całości na terytorium Polski.  Wolin jest niewielkim miastem leżącym na południu wyspy o tej samej nazwie, w północno-zachodnim cyplu Polski. Leży nad wschodnią odnogą Odry – Dziwną. 

Miasto, podobnie jak wyspa, posiada niesamowity urok. Na każdym kroku historia splata się tu z teraźniejszością. Już wjeżdżając do Wolina przez most widzimy jeden z elementów tego splotu – zabytkowy, ale wykorzystywany do dziś elewator zbożowy z początku XX w..

Gdzie leży Wolin?

Wyspa Wolin leży w północno-zachodniej Polsce. . Od południa oblewają ją wody Zalewu Szczecińskiego, a od północy Morze Bałtyckie. Ta przybrzeżna wyspa od wschodu ograniczona jest rzeką (cieśniną) Dziwną, a od zachodu rzeką (cieśniną) Świną. Wolin może poszczycić się pojezierzem Wolińskim oraz wzniesieniami, które ciągną się również wzdłuż Bałtyku, tworząc najwyższe klify w Polsce.

Na Wolin możesz dostać się z trzech stron. W miejscowości Wolin, znajduje się most kolejowy i samochody. W Dziwnowie znajduje się kolejny most. Wolin jest także połączony przeprawą promową z wyspą Uznam w Świnoujściu, mieście, które leży na obu wyspach. Z tej przeprawy korzystają przede wszystkim turyści wybierający się na wyspę Uznam. Na Wolin możesz wybrać się także koleją.

Atrakcje na wyspie

Woliński Park Narodowy park ten może poszczycić się najwyższymi sięgającymi aż 93 metry nad poziomem morza - klifami.  Woliński Park Narodowy, warto zwrócić uwagę na tamtejszą florę. Obszar ten słynie z lasów bukowych, dębowych oraz sosnowych, wśród których spotkać można bardzo stare okazy.

Punkt widokowy Gosań pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy podczas naszego małego tripu, był punkt widokowy Gosań. Co ciekawe, jest to najwyższy klif w Polsce z widokiem na Morze Bałtycki

Zagroda Pokazowa Żubrów na terenie parku założono pokazowy rezerwat żubrów. Znajduje się on w pobliżu Międzyzdrojów. 

Międzyzdroje – nadmorskie miasto pełne atrakcji, to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych polskich nadmorskich miejscowości. Co roku dziesiątki tysięcy turystów spędza tu swoje urlopy

Jezioro Turkusowe to sztuczny Jezioro otoczone jest lasami oraz pagórkami, a swoją nazwę zawdzięcza turkusowej barwie wody, która wyróżnia je na tle innych jezior. Akwen powstał w okolicach wsi Wapnica w miejscu dawnej kopalni kredy, która działała tutaj za czasów niemieckich. Będąc już nad jeziorem, koniecznie trzeba wejść na Piaskową Górę , z której można podziwiać przepiękną panoramę na wspomniane jezioro oraz północną część wyspy Wolin.

Po Wolińskim Parku Narodowym  biegnie wiele szlaków turystycznych. Główny szlak czerwony prowadzi wzdłuż brzegu Bałtyku od zachodniego do wschodniego krańca wyspy, a potem dalej. Szlak niebieski to podróż od Międzyzdrojów do Wolina nad Zalew Szczeciński. Dwa szlaki zielone prowadzą do mniejszych miejscowości – jeden z Międzyzdrojów do Wolina, a drugi z Wolina do Stepnicy. 

Turyści coraz częściej wybierają noclegi Wolin na letni wypoczynek. Znajdziemy tu noclegi takie jak domki letniskowe, pokoje gościnne, wille, apartamenty, pensjonaty,  ośrodki wypoczynkowe czy hotele. Najchętniej wybierane są noclegi blisko morza.