Noclegi Kopań

Liczba ofert: 0

O miejscowości Kopań

Kopań jest malowniczą niewielką wsią położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Położona jest ok 3 km od Darłowa. Jest małą wsią, o czym świadczy fakt z roku 2009 roku, gdy miejscowość zamieszkiwało zaledwie 130 mieszkańców. Do niedawna miejscowość należała do województwa koszalińskiego. 

Pierwsze wzmianki o wiosce Kopań odnoszą się do końca XIII stulecia. Przez wieki była to niewielka wioska, której ludność trudniła się hodowlą zwierząt i połowem ryb w jeziorze. Nazwa miejscowości jest słowiańskiego pochodzenia i oznacza ona pagórek albo wzgórze. Z Kopania roztacza się malownicza panorama morza a również Jeziora Kopań. Wioska jest oddalona od linii brzegowej ok 1,5 km. Odległość może być plusem, dla lubiących spędzać aktywnie czas. Można dostać się rowerem, pieszo podziwiając bogatą naturę, ciesząc się spokojem. Docierając do plaży, można nacieszyć oko złotym piaskiem, szumem fal. Świetne miejsce do opalania, wypoczynku.

Oprócz morza jest też w pobliżu jezioro, które trzeba koniecznie odwiedzić. Jezioro oddalone jest od Darłowa ok 6 km. Najczęściej przyjeżdżający korzystają ze sportów wodnych windsurfingu. Oczywiście można często spotkać wędkarzy, a również często turyści udają się na grzyby w pobliskie lasy. Warto tu przyjechać, ponieważ jest to bardzo spokojna miejscowość.