Noclegi Skitławki

Liczba ofert: 0

O miejscowości Skitławki

Noclegi Skitławki

Skitławki to niewielka wieś zlokalizowana na Pojezierzu Iławskim w gminie Zalewo, bezpośrednio na północno-wschodnim krańcu rozległego jeziora o nazwie Jeziorak. Pierwsze wzmianki o miejscowości w dokumentach pochodzą z 1379 roku i mówią, że była to wieś pruska na ośmiu włókach. Pierwotna nazwa wsi brzmiała Skethelawken, widać więc że do czasów obecnych nazwa pozostała tylko spolszczona.

Mazury noclegi nad jeziorem

Ta spokojna miejscowość otoczona wieloma jeziorami położona jest tylko 15 kilometrów od najbliższego miasta jakim jest Miłomłyn, a od większych ośrodków turystycznych, takich jak Ostróda czy Iława Skitławki dzieli tylko 30 km. Jest to więc zaciszna miejscowość w której warto się zatrzymać, odpocząć od codzienności i uniknąć tłumu turystów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby pozwiedzać ciekawe okolice.

Skitławki tanie noclegi

W najbliższej okolicy Skitławek, bo w promieniu zaledwie 5 kilometrów oprócz Jezioraka znajduje się także Jezioro Płaskie, Rucewo Małe, Jezioro Ewingi, Piekło i Dauby a niewiele dalej czeka kolejne kilkanaście akwenów wodnych. Z tego względu Skitławki są doskonałym wyborem dla miłośników wszelkich aktywności związanych z aktywnym ale i z biernym wypoczynkiem nad wodą.

Agroturystyka Skitławki Pensjonaty Skitławki Hotele Skitławki Camping Skitławki Apartamenty Skitławki Ośrodki wypoczynkowe Skitławki Kwatery Skitławki Domki Skitławki Hostele Skitławki Motele Skitławki SPA Skitławki Uzdrowiska Skitławki Schroniska Skitławki Stancje Skitławki Internaty Skitławki Zajazd Skitławki Wille Skitławki Noclegi pracownicze Skitławki Pola namiotowe Skitławki Pokoje gościnne Skitławki Ośrodki wczasowe Skitławki