Noclegi Biszcza

Liczba ofert: 1

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Kraina Nad T ...
Żary, 26, Roztocze
Kategoria:  Ośrodki wypoczynkowe Żary
"Kraina Nad Tanwią" jest położona w malowniczym+ miejscu wśród lasów nad rzeką Tanew. Przygotowaliśmy dla Państwa pokoje 1-, 2-, 3-osobowe i rodzinne apartamenty w-

O miejscowości Biszcza

Noclegi Biszcza

Biszcza to spora wieś położona niewiele ponad 20 km na południe od Biłgoraja, na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, nad rzeką Łazobną. Do końca 1999 roku miejscowość nazywała się Biszcza Pierwsza, później w jej skład weszła również Biszcza Druga zwana dziś osiedlem Kolonia oraz Biszcza Trzecia, czyli obecne Kopytko.

Historia Biszczy sięga sięga przełomu XV i XVI wieku kiedy powstała pod nazwą Biescza jako część starostwa krzeszowskiego, z którym przeszła w 1588 roku w ręce kanclerza Jana Zamoyskiego. Następnie aż do XX wieku Biszcza stanowiła ośrodek klucza dóbr ordynackich, w okresie okupacji natomiast miejscowość była zasiedlana przez Ukraińców sprowadzonych przez Niemców.

Dziś w Biszczy warto odwiedzić kościół parafialny p. w. Najświętszego Serca Jezusa, który został wzniesiony w 1912 roku jako prawosławna cerkiew i przemieniony na kościół katolicki już 7 lat później. Warto zobaczyć także znajdujący się przed Urzędem Gminy pomnik upamiętniający legionistów poległych podczas wojny polsko-bolszewickiej oraz epitafium na budynku urzędu, które stanowi miejsce pamięci o pacyfikacji mieszkańców wsi w 1945 roku. Kolejnym ciekawym obiektem jest prywatne muzeum militariów Antoniego Kurowskiego.

Noclegi w Biszczy

Ze względu na walory naturalne poleca się turystom przebywającym w pobliżu wsi Biszcza noclegi właśnie w tym miejscu. Przez wieś przebiega szlak turystyczny im. Józefa Złotkiewicza, prowadzący z Biłgoraju do Tarnogrodu, a w okolicy prowadzone jest wiele gospodarstw agroturystycznych stanowiących doskonałą bazę wypadową w do znajdującej się niedaleko Puszczy Solskiej lub na Roztocze.

Agroturystyka Biszcza Pensjonaty Biszcza Hotele Biszcza Camping Biszcza Apartamenty Biszcza Ośrodki wypoczynkowe Biszcza Kwatery Biszcza Domki Biszcza Hostele Biszcza Motele Biszcza SPA Biszcza Uzdrowiska Biszcza Schroniska Biszcza Stancje Biszcza Internaty Biszcza Zajazd Biszcza Wille Biszcza Noclegi pracownicze Biszcza Pola namiotowe Biszcza Pokoje gościnne Biszcza Ośrodki wczasowe Biszcza