Noclegi Frampol
Frampol to miasteczko położone w południowej części Lubelszczyzny, na terenie Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej a także w dorzeczach Wieprza i Sanu. Część obszaru gminy Frampol należy do Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego i do Lasów Janowskich. Nieznana jest dokładna historia powstania Frampola, jednak bardzo prawdopodobna jest data 1717, kiedy właścicielem okolicznych ziem został hrabia Marek Antoni Butler. Według Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego Frampol został założony w 1705 roku przez Franciszka Butlera, jednak nieznane są żadne potwierdzenia tej daty w źródłach historycznych, a sam Franciszek nigdy nie istniał. Nazwa miejscowości kształtowała się już od 1722 roku i brzmiała wtedy ona Franopole, od imienia żony założyciela miasta, Franciszki. W trakcie XVIII wieku w mieście powstała gmina żydowska z kirkutem i drewniany kościół parafialny, w kolejnych latach zaś we Frampolu powstał kwadratowy rynek z wychodzącymi promieniście ulicami, a układ miasta do tej pory jest unikatowy w skali krajowej.
Frampol do początku XXI wieku stanowił ważny ośrodek rzemiosła tkackiego, włosiankarskiego i sitarskiego, jednak później, podobnie jak inne okoliczne miasteczka, stracił prawa miejskie i spadło jego znaczenie. Mimo tego we wsi nadal rozwijało się tkactwo, w miejscu tym produkowane były szeroko znane płótna frampolskie. Również w czasie międzywojennym we Frampolu kwitło życie kulturalne, społeczne i polityczne, przerwane dopiero przez II wojnę światową. Już na początku wojny niemieckie oddziały zbombardowały i zniszczyły Frampol, następnie prześladowały i wywoziły ludność żydowską do obozu zagłady w Bełżcu.
Frampol noclegi
Frampol odzyskał prawa miejskie w 1993 roku, będąc obecnie jednym z najmniejszych miast w Polsce. W miejscowości tej turystom poleca się odwiedzenie wyjątkowego rynku i „stodolnej zabudowy” z początków XIX wieku a także neogotycki kościół z plebanią, które wzniesione zostały w XIX wieku. Okolice te są świetnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku ze względu na położenie Frampola na terenach Równiny Biłgorajskiej, której charakterystycznymi formami rzeźby terenu są wydmy, torfowiska i bagna, kształtujące urozmaiconą krainę.