Noclegi Krasnystaw

Liczba ofert: 1

Kwatery Prywatne Teresa Hus
Krasnystaw, 94, Lubelszczyzna
Kategoria:  Kwatery Krasnystaw
Agroturystyka Krasnystaw oferuje komfortowe pokoje z odpowiednim+ wyposażeniem-

O miejscowości Krasnystaw

Krasnystaw noclegi

Krasnystaw to malownicze miasto znajdujące się w województwie lubelskim. Dużym walorem miejscowości jest przepływająca rzeka Wieprz i Żółkiewka. Nazwa Krasnystaw po raz pierwszy pojawiła się w dokumencie państwowym w 1462 r. W 1490 r. biskup Maciej z Łomży przeniósł z Chełma do Krasnegostawu siedzibę diecezji chełmskiej, co podniosło znaczenie miasta jako lokalnego ośrodka handlowego. Po III rozbiorze Krasnystaw znalazł się w granicach cesarstwa austriackiego a w 1809 roku miejscowość włączono do Księstwa Warszawskiego, zaś od 1815 roku należał do Królestwa Polskiego.

Dziś Krasnystaw to miejscowość którą chętnie odwiedzają turyści ze względu na otaczającą od południa otulinę Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. Malownicze krajobrazy inieskażone środowisko to świetne warunki do pieszych wędrówek. Dla turystów można polecić kilka ciekawych szlaków, a zacząć można od Szlaku Tadeusza Kościuszki, który oznakowany jest na niebiesko. Jego trasa przebiega przez część północną Grabowiecko- Strzeleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, przez rzekę Wieprz aż do centrum miasta. Warto również polecić szlak Arianski oznakowany na żółto, który wiedzie przez Pagóry Chełmskie, przez centrum gminy Krasnystaw a następnie wzgórze widokowe Góra Ariańska.

Miejscowość posiada wiele ciekawych obiektów godnych uwagi i sa to na przykład: Kościół Św. Franciszka Ksawerego na ul. Kościelnej, Kolegium na ul. Piłsudskiego oraz Synagoga na ul. Czystej Oczywiście główną atrakcją jest rynek na placu 3 Maja, który jest centrum życia miasta. Dobrze rozwinięta baza noclegowa Krasnegostawu co roku przyciąga wielu turystów, zwłaszcza w sezonie letnim.

Agroturystyka Krasnystaw Pensjonaty Krasnystaw Hotele Krasnystaw Camping Krasnystaw Apartamenty Krasnystaw Ośrodki wypoczynkowe Krasnystaw Kwatery Krasnystaw Domki Krasnystaw Hostele Krasnystaw Motele Krasnystaw SPA Krasnystaw Uzdrowiska Krasnystaw Schroniska Krasnystaw Stancje Krasnystaw Internaty Krasnystaw Zajazd Krasnystaw Wille Krasnystaw Noclegi pracownicze Krasnystaw Pola namiotowe Krasnystaw Pokoje gościnne Krasnystaw Ośrodki wczasowe Krasnystaw