Noclegi Kąty Rybackie

Liczba ofert: 0

O miejscowości Kąty Rybackie

Kąty Rybackie  wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo na Mierzei Wiślanej i niewielkim fragmencie Żuław Wiślanych w Parku Krajobrazowym "Mierzeja Wiślana".
Jest to wieś rybacka z portem morskim i dwiema przystaniami morskimi.

Znajdują się tam szerokie, piaszczyste plaże oraz rezerwat przyrody "Kąty Rybackie", który chroni jedną z największych w Europie kolonię lęgową kormorana czarnego. Dzięki tym walorom rozwinęła się tu infrastruktura turystyczna a miejscowość stała się  popularnym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym. Kąty Rybackie noclegi to znane i lubiane miejsce przez turystów znajdziemy tu domki letniskowe, pensjonaty, wille, apartamenty, pokoje do wynajęcia, kwatery prywatne, hotele czy agroturystykę. Najczęściej wczasowicze szukają noclegów blisko morza.  

 Znajduje się tutaj również wiele atrakcji turystycznych, m.in.: 

* rezerwat przyrody kormorana czarnego, który jest jednym z największych lęgowisk kormoranów w Europie

* Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”, który położony jest na terenie 2 gmin - Krynica Morska i Sztutowo, a jego powierzchnia wynosi 4.410 ha

* Wielbłądzi Grzbiet - to najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie o wysokości 49,5, n. p. m.

* Latarnia Morska w Krynicy Morskiej

* Żuławska Kolej Dojazdowa - to kolej wąskotorowa (750 mm), która kursuje na terenie powiatu nowodworskiego

* Muzeum Stutthof w Sztutowie – muzeum jest zorganizowane na części dawnego obozu koncentracyjnego na powierzchni ok. 20 ha. 

* Kościół w Stegnie - zbudowany przez protestantów w latach 1681-1683 z barokowym ołtarzem głównym z 1572 roku, barokowymi organami z 1914 roku, płóciennymi malowidłami, w tym największy obraz w Polsce i jeden z największych w Europie.

* Zamek krzyżacki w Malborku - wzniesiony przez Zakon Krzyżacki w latach 1274-1457. . W 1997 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
Agroturystyka Kąty Rybackie Pensjonaty Kąty Rybackie Hotele Kąty Rybackie Camping Kąty Rybackie Apartamenty Kąty Rybackie Ośrodki wypoczynkowe Kąty Rybackie Kwatery Kąty Rybackie Domki Kąty Rybackie Hostele Kąty Rybackie Motele Kąty Rybackie SPA Kąty Rybackie Uzdrowiska Kąty Rybackie Schroniska Kąty Rybackie Stancje Kąty Rybackie Internaty Kąty Rybackie Zajazd Kąty Rybackie Wille Kąty Rybackie Noclegi pracownicze Kąty Rybackie Pola namiotowe Kąty Rybackie Pokoje gościnne Kąty Rybackie Ośrodki wczasowe Kąty Rybackie