Noclegi Modliborzyce
Modliborzyce to miasto położone historycznie w Małopolsce, a geograficznie na Równinie Biłgorajskiej, na pograniczu Roztocza, Kotliny Sandomierskiej i Wyżyny Lubelskiej. Warto również dodać, że ze względu na fantastyczne położenie miasto jest dobrą bazą wypadową w znajdujące się częściowo na terenie Modliborzyc park krajobrazowy Lasy Janowskie i Roztoczański obszar chronionego krajobrazu, przez miejscowość przebiega także Szlak Renesansu Lubelskiego.
Historia Modliborzyc zaczęła się na początku 1631 roku, kiedy król Zygmunt III Waza wydał pozwolenie na założenie miasta przez Stanisława Wioteskiego na terenach wsi Słupie. W 1642 roku zakończył się proces lokacji i dwa lata później ruszyła budowa kościoła. W kolejnych latach właścicielem dóbr został Mikołaj Słoniewski i zaczęło pojawiać się coraz więcej ludności pochodzenia żydowskiego, dla której przed 1690 rokiem została wzniesiona synagoga. Na przełomie XVII i XVIII wieku przez Modliborzyce przeszły wojska które poczyniły duże zniszczenia w mieście, a później stacjonowały tu wojska rosyjskie, co również nie przyniosło nic dobrego. Kolejne lata były okresem wielokrotnych zmian właścicieli miasta, na początku XIX wieku przez Modliborzyce przeszły dwa duże pożary, a w połowie wieku wybuchła epidemia cholery w wyniku której zmarło wielu mieszkańców. Podczas powstania styczniowego zorganizował się ruch powstańczy rozbity przez Kozaków, a w wyniku popowstańczych represji Modliborzyce utraciły prawa miejskie w 1869 roku. Mimo tego wieś wciąż rozwijała się, powstała apteka i warzelnia miodu i Towarzystwo Ogniowe.
Modliborzyce noclegi
W XX wieku mieszkańcy Modliborzyc brali udział w wojnie polsko-bolszewickiej, a na początku II wojny światowej miejscowość została dwukrotnie zbombardowana, przez co większość zabudowań zostało zniszczonych. W kolejnych latach Modliborzyce były przystankiem dla ludności żydowskiej transportowanej przez oddziały niemieckie do obozu zagłady w Bełżcu, w 1944 roku wkroczył tu oddział AK, który zaatakował posterunek granatowej policji, a kilka miesięcy później Niemcy opuścili Modliborzyce. Po wojnie miejscowość szybko podniosła się ze zniszczeń, odbudowana została szkoła, poprowadzono sieci elektroenergetyczne, powstało wiele innych budynków i instytucji publicznych, a w 2014 roku Modliborzyce odzyskały prawa miejskie.