Noclegi Kraśnik

Liczba ofert: 1

Pokoje Stary Młyn

Od 45 zł

(0 opinii)

Pokoje Stary Młyn
Kraśnik, Jagiellońska 5, Roztocze
Kategoria:  Kwatery Kraśnik
Jeśli szukasz noclegu w spokojnej i bezpiecznej+ okolicy zapraszamy do naszych Pokoi Gościnnych Stary Młyn w Kraśniku.-

O miejscowości Kraśnik

Noclegi w Kraśniku

Kraśnik to nieduże miasteczko położone na Wyżynie Lubelskiej i rozciągające się wzdłuch rzeki Wyżnicy. Miasto istniało już w XIV wieku i należało do rodu Gorajskich, a zlokalizowane było na dawnych szlaku handlowym łączącym Śląsk i Góry Świętokrzyskie z Kijowem. KrólLudwik Węgierski potwierdził w 1377 roku własność Kraśnika i nadał mu prawo niemieckie, a po przezło 30 latach miasto w posagu wniosła Anna z Goraja w ręce Tęczyńskich, którzy przyczynili się do rozwoju Kraśnika. Powstały wtedy mury obronne z bramami, ponadto punktami obronnymi był kościół otoczony wysokim murem oraz zamek powstały jeszcze w XIV wieku na górze wśród otaczających ją mokradeł. W 1604 roku Kraśnik zakupił Jan Zamoyski i włączył do Ordynacji Zamojskiej miasto, które pozostało w niej aż do 1866 roku. W tym czasie jednak Kraśnik był wielokrotnie nawiedzany przez pożary, w 1657 roku natomiast oddziały szwedzkie wkroczyły do miasta podpalając je i niszcząc doszczętnie zamek, który został całkowicie rozebrany pół wieku później. W XIX wieku wybuchł kolejny pożar, który pochłonął około 75% zabudowy wraz z ratuszem, a po powstaniu styczniowym Kraśnik utracił prawa miejskie.

Kraśnik noclegi

Na początku I wojny światowej rozegrała się pomiędzy wojskami austriackimi i rosyjskimi bitwa pod Kraśnikiem, a dla wzmocnienia frontu Rosjanie zbudowali linię kolejową. Kraśnik ponownie otrzymał prawa miejskie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, natomiast tuż przed II wojną światową w znajdującym się nieopodal lesie Budzyń powstał zakład zbrojeniowy, który został przejęty przez Niemcy. W okresie okupacji w dzisiejszej dzielnicy Kraśnika, Budzyniu, utworzony został obóz koncentracyjny przeznaczony dla ludności żydowskiej, która wykorzystywana była przy produkcji części do samolotów. Ważnymi wydarzeniami tych czasów było rozbicie przez Gwardię Ludową aresztu i uwolnienie kilkudziesięciu więźniów oraz wysadzenie przepustu kolejowego w ramach akcji "Wieniec II'. Podczas akcji dowódcą oddziału był Tadeusz Leon Józef Zawadzki, czyli bohater książki "Kamienie na szaniec".

Agroturystyka Kraśnik Pensjonaty Kraśnik Hotele Kraśnik Camping Kraśnik Apartamenty Kraśnik Ośrodki wypoczynkowe Kraśnik Kwatery Kraśnik Domki Kraśnik Hostele Kraśnik Motele Kraśnik SPA Kraśnik Uzdrowiska Kraśnik Schroniska Kraśnik Stancje Kraśnik Internaty Kraśnik Zajazd Kraśnik Wille Kraśnik Noclegi pracownicze Kraśnik Pola namiotowe Kraśnik Pokoje gościnne Kraśnik Ośrodki wczasowe Kraśnik