Łuków noclegi
Łuków to miasto, którego historia sięga 1233 roku. Początki tej miejscowości były trudne, gdyż napady wojowniczych sąsiadów, tatarów, pustoszyły co chwilę gród. Za to od 1403 roku nastąpił rozkwit miejscowości, kiedy to Władysław Jagiełło nadał jej prawa miejskie oparte na prawie magdeburskim. Niegdys własnie stąd biegły szlaki handlowe na Mazowsze, Litwę, na południe Małopolski i na Ruś. Łuków stał się miastem zamożnym i odgrywał dużą rolę gospodarczą w życiu kraju.
Dziś Łuków jest miastem położonym na granicach Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Atrakcyjności miastu dodają przepływające rzeki Krzna Południowa i przez jego północne krańce Krzna Północna. W centrum miasta można przespacerować się po placu Wolności i Solidarności a następnie odpocząć przy fontannie na rogu ul. Międzyrzeckiej i Staropijarskiej. Część zabudowy koncentruje się wzdłuż arterii miasta, ulic: J. Piłsudskiego i ks. kard. S. Wyszyńskiego. Cennym zabytkiem z całą pewnością jest Kościół pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, wybudowany w latach 1766-1770, który mieści się przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejnym obiektem sakralnym, godnym wspomnienia jest Kościół Nawiedzenia N.M.P. Wola Gułowska, którego historia sięga XVII wieku. Muzeum Regionalne to kolejny obiekt warty wspomnienia. W jego zbiorach znajdują się eksponaty tkactwa oraz narzędzia do obróbki lnu, rzeźby, wycinanki, narzędzia rolnicze z przełomu XIX i XX wieku.
Noclegi w Łukowie
Przez obszar Ziemi Łukowskiej przebiegają trzy szlaki turystyczne. Warto wspomnieć chociażby o jednym. W mieście Stoczek Łukowski rozpoczyna swój bieg pieszy i rowerowy szlak turystyczny Szlak Powstań Narodowych. Prowadzi on ze Stoczka Łukowskiego przez Domanice, Iganie, Mokobody, Liw, Węgrów, do Miedznej. Na szlaku pozostały ślady walk podczas Powstania Listopadowego. Główną atrakcją turystyczną z całą pewnością będzie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, gdzie urodził się pisarz.