Noclegi Poniatowa

Liczba ofert: 1
(15 opinii)
Poniatowa , 11-ego listopada 3 , Lubelszczyzna
Kategoria: Hotele Poniatowa
Hotel oferuje 30 miejsc noclegowych, na które
składają się pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe, dwa pokoje czteroosobowe, tzw. Studio oraz dwa apartamenty.

O miejscowości Poniatowa

Noclegi w Poniatowej

Poniatowa to malownicze miasto należące do województwa lubelskiego. Miasto oraz część gminy znajduje się w zasięgu Chodelskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Bliska odległość od Kazimierza Wielkiego czy Nałęczowa jest zdecydowanym plusem miasta.

Powstanie wsi Poniatowa datuje się na XIV wiek. Poniatowa została założona w ramach prowadzonej przez Kazimierza Wielkiego polityki zasiedlania wschodnich ziem Polski. Źródła historyczne podają, że była to wieś drobnoszlachecka, należąca do kilku rodzin niezamożnej szlachty zagrodowej.

Dziś Poniatowa to miasto otoczone lasami, a dodatkowo w centrum miasta jest kilka zbiorników wodnych, cieszących się szczególnie w okresie letnim obłożeniem. Zalew z wydzielonym basenem pływackim, akwenem przeznaczonym do pływania na rowerach wodnych, boiskiem do gry w piłkę plażową oraz placem zabaw dla dzieci jest miejscem wielu ciekawych imprez organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Poniatowa noclegi

Ciekawą atrakcją jest zdecydowanie przejazd kolejką wąskotorową po lesie, należącą do Nałęczowskiej kolei Dojazdowej. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu szczególnie można polecić szlaki rowerowe. Przez Poniatową przebiega czarny szlak rowerowy „Nitką kolejki wąskotorowej” i łączy się on z wieloma innymi szlakami, którymi można dojechać do Kazimierza Dolnego oraz do Nałęczowa.

Na trasie warto poświęcić chwilkę czasu na kilka ciekawych obiektów takich jak: Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach, Zespół pałacowo–parkowy w Kraczewicach, Mini Muzeum w Kraczewicach. Jeśli chodzi o zabytkowe obiekty czy zabytki przyrody, można śmiało wymienić zespół dworsko-parkowy z pozostałościami parku ze stawem i kanałem nawadniającym w Niezabitowie oraz Kaplicę dworską pod wezwaniem NMP Królowej Świata w Kowali.

Miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową, co powoduje z roku na rok zwiększenie liczby odwiedzających turystów. Wśród wielu rozmaitych atrakcji każdy coś dla siebie znajdzie, Poniatowa oferuje bowiem szeroki zakres atrakcji związanych zarówno z aktywnym, jak i biernym wypoczynkiem.