Noclegi pracownicze Kudowa-Zdrój

Liczba ofert: 0

O miejscowości Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój noclegi to idealny wybór na wczasy w Górach Stołowych

Zlokalizowane na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego miasto Kudowa-Zdrój jest szeroko znanym i cenionym uzdrowiskiem, którego początki sięgają połowy XIV wieku. Założona wtedy wieś z uwagi na położenie na czeskim obszarze etnicznym nazywała się Lipolitov, później jednak funkcjonującą nazwa stała się Chudoba. Już na początku XVII wieku w miejscu tym odkryte zostały źródła leczniczych wód, a w 1636 roku we wsi używane były pierwsze urządzenia kąpielowe. W 1774 roku wydana została niemiecka książka przetłumaczona na język polski 3 lata później, opisująca między innymi wyniki badań, skład oraz zastosowanie występujących w Kudowie i kilku miejscowościach na Śląsku.

Po zakończeniu II wojny światowej miejscowość otrzymała prawa miejskie i przez krótki okres używana znów była nazwa Chudowa, natomiast znana nam obecnie nazwa Kudowa-Zdrój została oficjalnie nadana w maju 1946 roku. Z uwagi na łagodny na tych terenach przebieg wojen, w Kudowie-Zdroju zachowało się wiele zabytków pochodzących z kilku ostatnich wieków i są to między innymi obiekty sakralne, w tym słynna Kaplica Czaszek, ale również trzy kościoły z XIV, XVII i XVIII wieku, cmentarz, dwie kaplice cmentarne i trzy dzwonnice. Ponadto cenny jest historyczny układ urbanistyczny miasta, w którym znajdują się także obiekty takie jak pensjonat z 1894 r., park zdrojowy powstały w XVIII wieku a także skansen obejmujący drewniane zabudowania wzniesione w XVIII i XIX wieku - stodołę, chałupę i dwa domy.

Wspomniana wyżej Kaplica Czaszek jest jedną z trzech tego typu miejsc w całej Europie i powstawała ona w latach 1776-1804. Zbudował ją ksiądz Wacław Tomaszek, który zauważył niedaleko kościoła ludzkie czaszki i kości, a później wraz z grabarzami odkrył ogromną ilość szczątków płytko pod ziemią. Były to prawdopodobnie ofiary epidemii cholery oraz wojny trzydziestoletniej, prusko-austriackiej i siedmioletniej. Niedługo później zaczęła powstawać kaplica ossuarium, w tym miejscu znajdują się też kości księdza Tomaszka i grabarza Langera.

Odbiegając od specyficznego klimatu warto spojrzeć również na fantastyczną przyrodę okolic miasta, noclegi w Kudowie Zdrój stanowią bowiem dogodną bazę wypadową w Góry Stołowe będące świetną atrakcją dla podróżników, miłośników wspinaczki ale i dla wielbicieli spokojnych spacerów. Przez Kudową-Zdrój przebiega pięć szlaków turystycznych pozwalających odwiedzić najpiękniejsze zakątki regionu. Tym sposobem dotrzeć można do wielu ciekawych miejsc, w tym do Duszników-Zdroju, do Błędnych Skał, przejście graniczne z Czechami, Źródło Marii i wiele innych, co czyni Kudowę doskonałym wyborem dla każdej ciekawej świata osoby.

Noclegi w Kudowie-Zdrój – Idealne miejsca na wypoczynek w serce Sudetów

Kudowa-Zdrój, perła Sudetów, przyciąga rok do roku setki turystów szukających ukojenia w leczniczych wodach i przepięknych krajobrazach. Wybierając się tutaj, warto rozważyć, jakie opcje noclegowe oferuje miasto. Dzięki różnorodnym ofertom każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Kudowa-Zdrój noclegi z wyżywieniem to świetne rozwiązanie jeśli poszukujesz komfortu i chcesz nie martwić się o posiłki, Kudowa-Zdrój oferuje wiele opcji noclegów z wyżywieniem. Wiele hoteli i pensjonatów oferuje pełne pakiet śniadaniowe, obiadowe i kolacyjne, pozwalając gościom na pełen relaks i cieszenie się urokami miasta.

Kudowa-Zdrój noclegi ze śniadaniem to propozycja dla tych, którzy preferują lekki start dnia z pysznym śniadaniem, miasto ma szeroki wybór miejsc. Wiele z nich znajduje się w samym sercu miasta, co umożliwia szybki dostęp do głównych atrakcji.

Kudowa-Zdrój noclegi centrum idealne dla tych, którzy chcą być w samym sercu wydarzeń! Noclegi w centrum Kudowy-Zdrój to gwarancja bliskości do najważniejszych atrakcji, restauracji, kawiarni i sklepów. Często są one położone w zabytkowych budynkach, które same w sobie stanowią atrakcję.

Kudowa-Zdrój noclegi blisko parku dla miłośników spacerów i natury, Kudowa-Zdrój oferuje noclegi w bezpośrednim sąsiedztwie parku zdrojowego. To doskonała okazja, by zacząć dzień od relaksującego spaceru i podziwiania uroków przyrody.

Kudowa-Zdrój tanie noclegi oczywiście, nie każdy chce czy może wydać majątek na luksusowy nocleg. Na szczęście Kudowa-Zdrój oferuje wiele tanich noclegów, które jednocześnie gwarantują komfort i przyjemność pobytu. Zarówno hostele, jak i prywatne kwatery oferują konkurencyjne ceny i ciepłą, rodzinną atmosferę.

Noclegi Kudowa-Zdrój to idealne miejsce na wypoczynek dla każdego. Niezależnie od preferencji i budżetu, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czekają tu na Ciebie zarówno luksusowe hotele, jak i przytulne, tanie noclegi. Wybór należy do Ciebie!


Agroturystyka Kudowa-Zdrój Pensjonaty Kudowa-Zdrój Hotele Kudowa-Zdrój Camping Kudowa-Zdrój Apartamenty Kudowa-Zdrój Ośrodki wypoczynkowe Kudowa-Zdrój Kwatery Kudowa-Zdrój Domki Kudowa-Zdrój Hostele Kudowa-Zdrój Motele Kudowa-Zdrój SPA Kudowa-Zdrój Uzdrowiska Kudowa-Zdrój Schroniska Kudowa-Zdrój Stancje Kudowa-Zdrój Internaty Kudowa-Zdrój Zajazd Kudowa-Zdrój Wille Kudowa-Zdrój Noclegi pracownicze Kudowa-Zdrój Pola namiotowe Kudowa-Zdrój Pokoje gościnne Kudowa-Zdrój Ośrodki wczasowe Kudowa-Zdrój Kategoria testowa Kudowa-Zdrój Domy do wynajęcia Kudowa-Zdrój