Pensjonaty Sopot

Liczba ofert: 0

O miejscowości Sopot

Sopot jest z całą pewnością najpopularniejszym kąpieliskiem nad Zatoką Gdańską. Leży pomiędzy Gdańskiem i Gdynią , tworząc Trójmiasto. Sopot jest kurortem nadmorskim , miastem uzdrowiskowym o , którym na pewno każdy słyszał.
W 1283 roku w dokumencie wystawionym przez księcia gdańskiego , Mściwoja II , po raz pierwszy zostaje wymieniona wieś Sopot.W tym samym dokumencie z 1283 r. po raz pierwszy wymieniona została również dzisiejsza dzielnica Sopotu Brodwino. W 1466 r. w wyniku drugiego pokoju toruńskiego Sopot wraz z całym Pomorzem Gdańskim znalazł się w granicach Rzeczypospolitej.
W połowie XVI w. Sopot z wsi chłopskiej zaczyna się przekształcać w miejsce letniego wypoczynku gdańskich patrycjuszy. W 1823 roku w Sopocie powstaje pierwszy profesjonalny Zakład Kąpielowy, wybudowany przez doktora Jeana Georga Haffnera. Rok ten uznawany jest za początek sopockiego kurortu. Prawa miejskie miasto otrzymało 8 października 1901 roku na mocy edyktu cesarza Niemiec Wilhelma II. Na początki XX wieku , bo w 1909 roku został otwarty Teatr Leśny - poprzednik dzisiejszej Opery Leśnej.

Wybierz noclegi w Sopocie na wczasy nad morzem!

Sopot od wielu lat jest jednym z najbardziej lubianych miejsc na polskim wybrzeżu. Regularnie znajduje się na szczytach rankingów najbardziej perspektywicznych gmin. Kilkakrotnie również wygrywał konkursy na miasto zapewniające najlepszy standard życia.
Co roku przyjeżdżają tu tysiące turystów , a zarówno kuracjuszy. Oprócz tego , że miasto jest kurortem nadmorskim, to jest również miejscowością uzdrowiskową. Sopot noclegi blisko morza cieszą się popularnością. Możemy znaleźć tutaj pensjonaty, wille, apartamenty, domki letniskowe, pokoje gościnne, kwatery, hotele.

Sopot noclegi to idealne miejsce na wczasy blisko morza!
Sopot przyciąga turystów piaszczystą , złota , szeroką plażą, Oprócz opalania ,miłośnicy sportów wodnych również coś dla siebie tu znajdą, ponieważ przy plaży można wypożyczyć sobie sprzęt wodny. Nie można zapomnieć o słynnym molo, o drewnianej konstrukcji, które jest najdłuższe w Europie, ponieważ posiada aż 511,5 m. długości. Plaża w Sopocie to oczywiście największa atrakcja uzdrowiska jednym z najchętniej odwiedzanych plażowych miejsce nad Bałtykiem. Złoty piasek, atrakcje i wspaniałe widoki - to wszystko sprawia, że plaża w Sopocie uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Noclegi nad morzem, blisko plaży są głównym powodem wyjazdu nad morze. Sopocka plaża, znajdująca się pośrodku wygiętego szerokim łukiem wybrzeża Zatoki Gdańskiej, woda bywa tu nieco cieplejsza niż przy plażach Gdańska i Gdyni. Praktycznie na całej długości plaża jest ona strzeżona. Goście mogą korzystać z szerokiej oferty wypożyczalni sprzętu wodnego i plażowego, a także zagrać w plażową siatkówkę i piłkę nożną na specjalnie wyznaczonych boiskach.

Sopot słynie e jest najdłuższym drewnianym w Europie, któremu nadano imię Jana Pawła II. . Jego długość wynosi ok. pół km długości, z czego 511,5 m stanowi część spacerową. 458 m mola wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej z pięknym widokiem na morze, plażę oraz miasto, a służy jako miejsce spacerowe oraz elegancka przystań jachtowa.


Co warto zobaczyć w Sopocie? 

Atrakcje jakie czekają w miejscowości Sopot to: Monciak w Sopocie, ul. Bohaterów Monte Cassino - główny deptak w mieście( obłożony straganami, można odkryć wiele talentów, ponieważ z każdej strony słychać granie na instrumentach , co umila przechodniom spacerowanie.) Oczywiście przy deptaku można spotkać wiele słynnych gwiazd, ponieważ miasto dość często jest odwiedzane przez aktorów, piosenkarzy. Oczywiście nie można zapomnieć o słynnym Krzywym Domie - jeden z symboli miasta. Opera Leśna w Sopocie - zadaszony amfiteatr, w którym co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki .Opera jest malowniczo położona wśród zalesionych wzgórz w górnej części miasta.
Trzeba przyznać , że wody sopockie są dużo cieplejsze niż na pozostałym obszarze Bałtyku. Ma to związek z faktem, iż od strony morza miasto jest odsłonięte przez Półwysep Helski.
Noclegi Sopot trzeba przyznać, że baza noclegowa i turystyczna jest doskonale zorganizowana. Każdy znajdzie coś dla siebie, choć w okresie letnim, bywa , że brakuje miejsc. Warto przyjechać do Sopotu i poczuć tu panujący klimat.

Sopot to wyjątkowe miasto z piękną okolicą, ślicznymi kamieniczkami i zabytkowymi parkami. Szereg kawiarenek i restauracji urozmaicają turystom wolny czas. Znajduje się tu wiele zabytków, m.in. kościół Zbawiciela, wspomniana już ul. Bohaterów Monte Cassino, latarnia morska, Opera Leśna, w której organizowany jest największy w Polsce Sopot Festiwal, a także Krzywy Domek, cmentarz żydowski czy słynne dla wszystkich Polaków molo.

 

Agroturystyka Sopot Pensjonaty Sopot Hotele Sopot Camping Sopot Apartamenty Sopot Ośrodki wypoczynkowe Sopot Kwatery Sopot Domki Sopot Hostele Sopot Motele Sopot SPA Sopot Uzdrowiska Sopot Schroniska Sopot Stancje Sopot Internaty Sopot Zajazd Sopot Wille Sopot Noclegi pracownicze Sopot Pola namiotowe Sopot Pokoje gościnne Sopot Ośrodki wczasowe Sopot