Janów Lubelski noclegi
Janów Lubelski jest miastem położonym historycznie w Małopolsce, a geograficznie rozciąga się na pograniczu Roztocza Zachodniego, Wyżyny Lubelskiej, Równiny Biłgorajskiej i Kotliny Sandomierskiej. Oprócz tego miasto zlokalizowane jest we wspaniałym otoczeniu z bogactwem walorów naturalnych, przy Janowie Lubelskim płynie bowiem rzeka Białka, a na południe od miejscowości rozciągają się Lasy Janowskie stanowiące część Puszczy Solskiej.
W lipcu 1640 roku wystawiony został przez króla Władysława IV akt lokacyjny Janowa, który otrzymał od razu prawa miejskie, herb z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny oraz przywilej organizowania ośmiu jarmarków każdego roku oraz targów w każdy poniedziałek. Nazwa miejscowości pochodzi prawdopodobnie od imienia syna fundatorki miasta, Jana. Zaledwie kilka lat później, bo w 1648 roku Janów ucierpiał w wyniku najazdu kozackich wojsk Chmielnickiego, następnie miasto nawiedziła zaraza, która zredukowała ilość mieszkańców o połowę. By życie w Janowie znów rozkwitło, Jan Sobiepan Zamoyski zezwolił na osiedlanie rodzinom i rzemieślnikom żydowskim, niedługo później dołączyła również ludność tatarska oraz zakon dominikanów, który przejął kościół i klasztor.
Janów Lubelski agroturystyka
W trakcie pierwszego rozbioru Polski Janów włączony został na cztery lata w granice Austrii, potem do Rzeczypospolitej, by po rozbiorze w 1795 roku znów stać się częścią Austrii. XVIII-wieczna historia Janowa obejmuje także trzy pożary, każdy z nich powodował coraz większe zniszczenia, najdotkliwszy jednak był pożar w 1804 roku, kiedy zniszczone zostało aż 71 budynków. Po utworzeniu Królestwa Polskiego od 1817 roku do Janowa zaczęto przenosić urzędy, powstały nowe zabudowania, powstał pomnik poświęcony Tadeuszowi Kościuszce oraz park miejski, miasto rozwijało się także turystycznie i gospodarczo. Niestety w 1880 roku przez miasto przeszedł kolejny pożar, który tym razem strawił około sto budynków. W XX wieku w okresie I wojny światowej przez Janów trzykrotnie przechodził front, przynosząc kolejny pożar, który zniszczył prawie połowę miasta. Po 1925 roku jednak Janów Lubelski znów rozwijał się i powstawały nowe zabudowania, jednak aż 85% miasta zostało zniszczone w trakcie bombardowania na początku II wojny światowej. Niemieccy okupanci wykonywali masowe aresztowania i egzekucje żydowskich mieszkańców, w lipcu 1944 roku miasto zostało wyzwolone przez wojska radzieckie z pomocą oddziałów Armii Ludowej. Również z tych zniszczeń miasto starało się podnieść, jednak efekty zauważalne były dopiero w latach sześćdziesiątych dzięki uruchomieniu zakładów pracy i instytucji publicznych.
Noclegi Janów Lubelski
Janów Lubelski to miejsce ciekawe ze względu na kulturę, bowiem z uwagi na trudną historię obok siebie przez wieki żyli przedstawiciele różnych kultur: polskiej, żydowskiej, ukraińskiej, tatarskiej i wołoskiej. Ze wsi o nazwie Kocudza znajdującej się niedaleko Janowa pochodzi staropolski instrument smyczkowy zwany suką biłgorajską. Suka została zrekonstruowana przez mieszkańca Janowa Lubelskiego, Zbigniewa Butryna, który założył ze swoim synem Krzysztofem Szkołę Suki Biłgorajskiej, gdzie można dowiedzieć się wiele o tym wyjątkowym instrumencie i oczywiście nauczyć się na nim grać. Ponadto w najbliższych okolicach Janowa znajduje się wiele atrakcji, które przyciągają turystów do tego wspaniałego miejsca. Noclegi w Janowie Lubelskim wybierane są chętnie przez wczasowiczów ze względu na znajdujący się w tym miejscu Zalew Janowski przylegający bezpośrednio do rozległych Lasów Janowskich. Ten zielony teren z kolei obejmuje obszary takie jak Park Krajobrazowy Lasy Janowskie, Skansen leśnej kolejki wąskotorowej, kilka stadnin koni oraz Porytowe Wzgórze, które było miejscem największej w okresie II wojny światowej bitwy partyzanckiej na ziemiach polskich. W okolicy znajdują się także dwie puszcze - Sandomierska i Solska, ponadto w samym Janowie swoje siedziby mają Muzeum Przyrodnicze i Muzeum Regionalne.