Węgorzewo noclegi
Węgorzewo to jeden z popularniejszych ośrodków turystycznych i wypoczynkowych na Mazurach, położony nad jeziorem Mamry i Święcajty oraz rzeką Węgorapą, blisko granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Kiedyś okolice te zamieszkane były przez plemię Galindów, którzy wybudowali obronny gród o nazwie Angetete. Gród został jednak zdobyty w 1256 roku przez krzyżaków, czego skutkiem w ciągu kilkudziesięciu lat było wybudowanie na tym miejscu drewnianego zamku obok którego powstała mała osada. Zamek spłonął, został ponownie odbudowany, przejęty od zakonu przez długi a w 1525 roku stał się siedzibą starostów książęcych. W 1571 roku miejscowości Angerburg zostały nadane prawa miejskie, a niedługo później zaczęła funkcjonować spolszczona nazwa, Węgobork przekształcona z czasem na Węgorzewo.
Noclegi na Mazurach
Bogata historia tego miasta obejmuje również powstanie szkoły łacińskiej, zniszczenie miasta w najeździe tatarskim, pożary, epidemię dżumy, wizytę króla Stanisława Leszczyńskiego, otwarcie seminarium nauczycielskiego, a w końcu czas międzywojenny podczas którego wzrosło zainteresowanie turystów Węgorzewem. Rozwój żeglugi na jeziorach mazurskich oraz budowa linii kolejowych poskutkowały ożywieniem miasta, dzięki czemu miasto stało się znaną miejscowością letniskową i ośrodkiem sportów wodnych. W 1945 roku Węgorzewo zostało zniszczone w znacznym stopniu przez Armię Czerwoną, a po zakończeniu wojny włączone do Polski, do tej pory przyciągając turystów w swoje okolice.
O bogatej historii miasta świadczą liczne zabytki dostępne do zwiedzania i oglądania, a wśród nich: zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku, gotycki kościół św. Piotra i Pawła z 1611 r., ratusz z XIX wieku przy ul. Zamkowej stanowiący obecnie siedzibę Urzędu Miasta i Gminy, liczne kamieniczki w różnych częściach miasta, pałac i park z początku XIX wieku, kompleksy budynków Jednostki Wojskowej i zakładu Betehsda, a także kolejne kościoły, cerkiew, kaplice, cmentarze, warto odwiedzić również Muzeum Kultury Ludowej na ul. Portowej.
Węgorzewo pokoje do wynajęcia
Status Węgorzewa jako świetnego ośrodka wypoczynkowego potwierdza wspaniałe otoczenie złożone z wielu jezior, wśród których oprócz Mamry i Święcajty znajduje się też jezioro Stręgiel, a promieniu 10 km także jeziora Harsz, Lemięt, Piecek, Pozedrze, Wilkus, Dargin, Łabap, Sztynorckie, Kirsajty, Pniewskie, Węgielsztyńskie i Rydzówka oraz kilka mniejszych. Obecność tylu akwenów i położonych w okolicy rozmaitych wypożyczalni powoduje, że Węgorzewo jest doskonałą bazą dla wielbicieli wszelkich aktywności związanych z wodą – dla kajakarzy, żeglarzy, wędkarzy, dla plażowiczów, pływaków oraz dla osób które chcą wybrać się na rejs statkiem. Zimą natomiast zamarznięte jeziora są doskonałe na łyżwy, żeglarstwo lodowe i wędkarstwo podlodowe, a otaczające miasto wzniesienia wykorzystywane są przez miłośników narciarstwa, snowboardów i icesurfingu.
Węgorzewo znane jest ponadto z organizacji wielu współczesnych wydarzeń kulturalnych cyklicznych i jednorazowych, śledzonych przez całą Polskę, w tym: Festiwal Rockowy „Union of Rock”, Międzynarodowy Jarmark Folkloru, Dni Węgorzewa, Festiwal Kultury Łowieckiej, wiele międzynarodowych festiwali i przeglądów oraz konkursów fotograficznych czy poetyckich.