Noclegi Białystok

Liczba ofert: 1
Od 35 zł
(0 opinii)
Willa na Skraju Puszczy
Zaścianki, Szosa Baranowicka 23 , Podlasie
Kategoria: Hostele Zaścianki
Willa na Skraju Puszczy to doskonałe miejsce
na wypoczynek o każdej porze roku. Obiekt znajduje się w pobliżu Białegostoku, na skraju Puszczy Knyszyńskiej co

O miejscowości Białystok

Białystok , to piękne miasto , leżące w północno-wschodniej części Polski. Miasto na prawach powiatu, położone na Nizinie Północnopodlaskiej, znajduje się nad rzeka Białą. Jest stolicą Podlasia, i zarówno największym miastem w części północno-wschodniej.
Uroku miejscowości dodaje położenie na Wysoczyźnie Białostockiej. Obszar zajęty przez miasto charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu. Na północy i wschodzie Białegostoku tereny faliste przechodzą w falisto-pagórkowate, a wysokość na obu obszarach waha się od 120 do 170 m n. p. m.

Pierwsza nazwa wzięła się od przepływającej rzeki przez miejscowość. Białymstokiem nazywano czystą , bystrą rzekę. Przepływająca przez centrum miasta rzeka Biała, nadała miastu nazwę .
Czas powstania miejscowości datuje się na rok 1320. Legenda mówi, o księciu litewskim Gedymin, który polował na zwierzynę . Podczas spoczynku, zapragnął zaczerpnąć wody i udał się nad strumień. Zauważył, że jest to czysty strumień i powiedział „ Czysty, biały,stok.
W niedługim czasie , powstał tu dwór myśliwski , a potem założono wieś o nazwie Biały Stok. Tyle o legendzie. Pierwsza wzmianka o Białymstoku pochodzi z 1426 roku. W miejscu obecnego Rynku Kościuszki krzyżowały się drogi do Suraża, Wasilkowa oraz Choroszczy i to wokół tego skrzyżowania zaczęła samowolnie powstawać zabudowa. Białystok otrzymał prawa miejskie w 1691 roku od króla Jana III Sobieksiego.
Do dziś miasto cieszy się dużą ilością zabytków.
Będąc w centrum miasta warto zwiedzić Pałac Branieckich, który pochodzi z XVIII wieku, stoi w centrum miasta. Piękna barokowa budowla , otoczona jest przez piękny ogród, który koniecznie trzeba zobaczyć. Nosi ślady pierwotnej kompozycji, dzięki czemu uważany jest za najlepiej zachowany w Polsce ogród barokowy.
Rynek Kościuszki, który tętni życiem, jest zawsze odwiedzany przez turystów. Odbudowany przez hetmana Jana Klemensa Branickiego w 1753 roku, dzięki , któremu do dziś stoją budowle z tamtych czasów.
Najważniejszym obiektem na Rynku jest stojący pośrodku Ratusz z wieżą zegarową, ukończony w 1761 roku . Zabytki, które trzeba koniecznie wymienić , to : Zbrojownia ( barokowy budynek, służący do magazynowania sprzętu strażackiego), Austeria ( dawniej karczma, a dziś restauracja), oraz Katedra. Dużo można pisać o zabytkach, ale najlepiej przyjechać i przekonać się samemu.
Dla miłośników przyrody , szczególnie można polecić Narwiański Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, oraz Puszczę Białowieską. Atrakcją są również liczne szlaki turystyczne,np : szlak Rodu Branieckich, szlak architektury drewnianej itd.

Wybierając Białystok noclegi znajdziemy wiele interesujących miejsc noclegowych tj pensjonaty, wille, apartamenty, pokoje do wynajęcia, kwatery prywatne, hotele czy ośrodki wypoczynkowe. 

 

Białystok - najczęściej zadawane pytania

Co warto zwiedzić w Białymstoku?

Najciekawsze atrakcje w Białymstoku to: Pałac Branickich, Pałac Branickich, Rynek Kościuszki, katedralna cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku, Park Lubomirskich, Fontanny, Epi-Centrum Nauki, Muzeum Wojska w Białymstoku, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Muzeum Wsi, Muzeum Pamięci Sybiru, Akcent ZOO, Park Planty, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego Oddział Muzeum, Park Branickich w Białymstoku, Jurajski Park Dinozaurów, Muzeum Historyczne - Oddział Muzeum Podlaskiego, Bazylika Mniejsza św. Rocha w Białymstoku.

W Białymstoku znajdziemy noclegi już od 35 zł. Cena noclegów zależy od rodzaju obiektu jak i lokalizacji. Najtaniej zapłacimy za noclegi w pokojach do wynajęcia, kwaterach prywatnych czy noclegach pracowniczych. 

Najpopularniejsze noclegi w Białymstoku to hotele, hostele, apartamenty, wille, pensjonaty, pokoje, kwatery prywatne, noclegi centrum, noclegi z wyżywieniem czy ze śniadaniem. 

  Wybierając się do Białegostoku z dziećmi warto wybrać, hotele, apartamenty, pokoje gościnne, pensjonaty, wille noclegi z basenem oraz noclegi z atrakcjami dla dzieci. 

Dla par najlepsze noclegi w Białymstoku to hotele, apartamenty, noclegi blisko centrum, noclegi z basenem, jacuzzi, spa, noclegi ze śniadaniem. 

  W Białymstoku warto wybrać: Sztuka Mięsa Restauracja, Tokaj Restauracja Węgierska, Restauracja Babka, Restauracja Lipcowy Ogród Białystok, Pawilon Towarzyski, Restauracja Multibrowar Domowe obiady, Gospoda Podlaska, Ratuszowy, Bułka z Masłem, Rany Julek, Sakhinkle, Restauracja Centrum Astoria, Trzy Po Trzy, Sushi Białystok - Restauracja Koku Sushi ul. Kilińskiego, Jak U Mamy, Roxy Burgers Pizza Burgery Sałatki Jedzenie Restauracja Pizzeria, Maison du cafe, "Gram off on", DOHO Sushi, Pizza Majstry, Piu'di Pizza, Bella Vita, Bar Słowiański - Białostocka Gastronomia PSS Społem Białysto, Bar "Topolanka" Białostocka Gastronomia PSS Społem Białystok, Bar Podlasie - Białostocka Gastronomia PSS Społem Białystok, Hotel Podlasie, 33 Krany, Royal Hotel & SPA.