Noclegi Czaplinek

Liczba ofert: 4

Gospodarstwo Agroturystyczne U Bąka
Czaplinek, 23, Pomorze Zachodnie
Kategoria:  Agroturystyka Czaplinek
W gospodarstwie mamy 4 pokoje 2-osobowe, każdy+ pokój posiada łazienkę-
Gospodarstwo Agroturystyczne Głęboczysko
Czaplinek, Głęboczek 9, Pomorze Zachodnie
Kategoria:  Agroturystyka Czaplinek
+-
Ośrodek Wypoczynkowy Kusy Dwór
Czaplinek, Pięciu Pomostów 5, Pomorze Zachodnie
Kategoria:  Ośrodki wypoczynkowe Czaplinek
Ośrodek Wypoczynkowy Kusy Dwór+-
Ośrodek Sportów Wodnych
Czaplinek, Nadbrzeże Drawskie ., Pomorze Zachodnie
Kategoria:  Ośrodki wypoczynkowe Czaplinek
Na terenie OSW znajduje się schronisko z+ 33 miejscami noclegowymi oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego, pole namiotowe, przystań żeglarska i miejsce pod organizacje ognisk...-

O miejscowości Czaplinek

 
Czaplinek to nie wielkie miasto , o malowniczym krajobrazie będące siedzibą Urzędu Miasta i Gminy. Znajduje się między jeziorami Drawsko i Czaplino oraz należy do Powiatu Drawskiego Miasto otrzymało prawa miejskie już w 1291 r. Od 1407 r. do początku II połowy XVII w., wraz z zamkiem w Drahimiu było najdalej na północ wysuniętą warownią Polski.
W 1286 r. książę wielkopolski Przemysław II sprowadził na ten teren rycerzy Zakonu Świątyni Jerozolimskiej , którzy zbudowali Świątynny Gród” ulokowany obok istniejącej już osady rybackiej Czaplinek. Kilka lat później bo w 1355 r gród został podpalony przez księcia szczecińskiego. W 1368 r. Kazimierz Wielki odkupił Czaplinek od joannitów
Ożywiony rozwój zaczął się dopiero w XVII wieku. Miasto przekształciło się w ośrodek rzemiosła sukienniczego, powstały młyny, wiatraki, tartak oraz cegielnia do czasu 21 lipca 1655 r. ,gdy rozpoczął się najazd szwedzki.
W czasie II wojny światowej w Czaplinku i jego okolicach utworzono obóz pracy dla jeńców radzieckich, i niestety duża grupa Polaków była zatrudniona przez Niemców jako robotnicy przymusowi.
Do ważnych wydarzeń należy zaliczyć uzyskane połączenie kolejowe w 1877 r. po doprowadzeniu linii kolejowej z Runowa Pomorskiego.

Dość trudna historia tego miasta mimo wszystko pozostawiła po sobie wiele cennych zabytków.Wielbiciele historii z pewnością odnajdą przestrzeń dla siebie zwiedzając ciekawe zabytki. Kościół parafialny pw. Św. Trójcy jest najstarszą murowaną budowlą w Czaplinku. Powstanie , mieszkańcy datują na koniec XIV lub początek XV w. Wewnątrz znajduje się unikalny barokowy ołtarz baldachimowy. Nie można również zapomnieć o drewnianej dzwonnicy , która znajduje się obok kościoła, na której zawieszone są dzwony zamówione ok 1730 r. u kołobrzeskich ludwisarzy .Nie można zapomnieć również o Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. , który został wybudowany w 1829-1832 według projektu architekta Fryderyka Karola Schinkla. Wzniesiony został na planie krzyża .Wewnątrz świątyni znajdują się neogotyckie organy z 1862 roku .Będąc w Czaplinku nie można zapomnieć o Sławogrodzie. Współczesna rekonstrukcja średniowiecznej warowni przykuwa uwagę walkami rycerskimi, pokazami dawnych rzemiosł a również istnieje możliwość wykupienia noclegu w historycznych chatach.
Warto zobaczyć będąc już w okolicy Pomnik Papieża wykonanego przez rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego. Pomnik rybaka - drewniany pomnik rybaka ,stoi pośrodku rynku miejskiego, obok kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Historia tego pomnika jest dość bardzo ciekawa. Legenda mówi , że W 1422 r., gdy zamek Drahim znajdował się w rękach Krzyżaków, mieszczanie z Drawska Pomorskiego, chcąc odzyskać utracony zamek zorganizowali wyprawę. Wówczas z pomocą pospieszył im niemiecki rybak Paweł Wasznik, mieszkający na zamku. Spuścił on z okna swej komnaty sieć, po której do zamku weszło wielu rycerzy polskich zaskakując załogę zamku i zmuszając ją do poddania. Ruiny zamku Drahim w Starym Drawsku to pozostałości warownego zamku, wzniesionego w latach 1360 - 1366 przez joannitów. Przez całe lato na dziedzińcu Zamku Drahim urządzane są imprezy historyczne.
Dla osób preferujących wypoczywanie w bardziej aktywnej formie, Czaplinek ma w zanadrzu wiele atrakcji. Położenie miasteczka nad jeziorem, sprawia , że turyści mogą spędzić czas aktywniej ,dzięki rosnącej popularności sportów wodnych. Są to między innymi takie formy jak: żeglarstwo, kajakarstwo, czy windsurfing. Oczywiście można liczyć na wypożyczenie sprzętu wodnego : żaglówek , kajaków , rowerków wodnych.Dla miłośników kolarstwa znajdą się szlaki rowerowe o różnym poziomie trudności.
Obecnie malownicze tereny leśne Czaplinka zajmują ok 40% powierzchni gminy, a użytki rolne 40%.Gmina stanowi 20,7% powierzchni powiatu.
Dzięki malowniczym terenom, Czaplinek ma bardzo dobrze rozwinięta bazę turystyczną.
Co roku przybywa tu tysiące turystów, w celu wypoczynku jak i również spędzenia aktywnie czasu. 

Agroturystyka Czaplinek Pensjonaty Czaplinek Hotele Czaplinek Camping Czaplinek Apartamenty Czaplinek Ośrodki wypoczynkowe Czaplinek Kwatery Czaplinek Domki Czaplinek Hostele Czaplinek Motele Czaplinek SPA Czaplinek Uzdrowiska Czaplinek Schroniska Czaplinek Stancje Czaplinek Internaty Czaplinek Zajazd Czaplinek Wille Czaplinek Noclegi pracownicze Czaplinek Pola namiotowe Czaplinek Pokoje gościnne Czaplinek Ośrodki wczasowe Czaplinek