Noclegi Wierzbica

Liczba ofert: 1
Wierzbica , 4 , Lubelszczyzna
Kategoria: Agroturystyka Wierzbica

O miejscowości Wierzbica

Noclegi w Wierzbicy

Wierzbica to z całą pewnością malownicza wieś będąca zarówno siedzibą gminy, położona w województwie lubelskim. To co przyciąga tu niejednego wczasowicza to rzeźba terenu, odznaczająca się falistymi pagórkami aż w 60 % obszaru, gdyż miejscowość położona jest na terenie Pagórków Chełmskich.

Pierwsza wzmianka odnośnie miejscowości pochodzi z 1248 roku. Wierzbica wzięła swoją nazwę od wierzby, drzewa które kiedyś licznie występowało na tym terenie. Prawa miejskie uzyskała w 1469 roku i wtedy też utworzony został herb, który do tej pory nie został zmieniony.

Wierzbica noclegi

Dziś Wierzbica to piękna wieś, a najbardziej wartościowe przyrodniczo i atrakcyjne dla turystów są północno-wschodnie obszary gminy, wchodzące w skład otuliny Poleskiego Parku Narodowego. Dość często wychwalane są tu równiny torfowe, gdzieniegdzie można podziwiać wzniesienia kredowe, nie mówiąc już o licznych rzeczkach, jeziorach i stawach. Piękną panoramę Poleskiego Parku Narodowego turyści mogą oglądać z wieży obserwacyjnej w miejscowości Karczunek, skąd można podziwiać, "Bagno Staw" i rezerwat przyrody "Bagno Bubnów", który warto odwiedzić szczególnie ze względu na ciekawe, rzadkie i chronione gatunki roślin, m. in dzwonecznik wonny.

We wsi Wierzbica nie zachowało się zbyt wiele zabytków, jednak znajdzie się tam kilka ciekawych miejsc. Cennym zabytkiem z całą pewnością jest pozostałość po grodzisku średniowiecznym w Koloni Busówno, gdzie można podziwiać zachowane dwa ocalałe wały grodziska. Warto również wspomnieć o kościele rzymsko-katolickim w Olchowcu, wzniesionym w latach 1788-1791. Jest to piękny, drewniany obiekt późnobarokowy, który wewnątrz na ołtarzu posiada cenny obraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny malowany na desce z XIV w. Obok świątyni wznosi się murowana dzwonnica z XVIII wieku. Cennym obiektem jest również pałac w Chylinie wzniesiony w 1904 roku, który otoczony jest przez zabytkowy park z XVIII wieku.