Noclegi Szczebrzeszyn

Liczba ofert: 4

Chatka Nad Rzeką
Chatka Nad Rzeką

(0 opinii)

Szczebrzeszyn, Zwierzyniecka 11, Roztocze
Kategoria:  Kwatery Szczebrzeszyn
Chatka Nad Rzeką położona jest w bezpośrednim+ sąsiedztwie rzeki Wieprz, w chatce zapewnione jest 4- 6 miejsc noclegowych. Do dyspozycji Gości również grill, leżaki...-
Dom na Roztoczu-całoroczny
Szczebrzeszyn, 90, Roztocze
Kategoria:  Agroturystyka Szczebrzeszyn
+-
Ostoya Roztocze
Ostoya Roztocze

(0 opinii)

Szczebrzeszyn, 35, Roztocze
Kategoria:  Ośrodki wypoczynkowe Szczebrzeszyn
+-
Noclegi na Zaułku
Noclegi na Zaułku

(0 opinii)

Zwierzyniec, Zaułek 4, Roztocze
Kategoria:  Kwatery Zwierzyniec
+-

O miejscowości Szczebrzeszyn

Noclegi Szczebrzeszyn

Szczebrzeszyn to nieduże miasteczko położone nad rzeką Wieprz, w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zaletą lokalizacji Szczebrzeszyna jest fakt, iż położony jest on niedaleko popularnego na Roztoczu Zwierzyńca, który jest znanym miastem o charakterze wypoczynkowym a także zaledwie 20 km od Perły Renesansu - Zamościa, który swoją niezwykłą architektura zachwyca licznie przybywających każdego roku turystów.

Historia Szczebrzeszyna rozpoczęła się w średniowieczu wraz z powstaniem w tym miejscu grodu obronnego na trakcie kijowskim. Jako miasto szlacheckie Szczebrzeszyn ulokowany został w 1352 roku, wtedy tez nadane zostały przez Kazimierza Wielkiego prawa miejskie. Z uwagi na lokalizację w blisko granicy państwa w mieście od wieków ścierały się, przeplatały i uzupełniały różne kultury, na wskutek czego w znanym nad dzisiaj Szczebrzeszynie zobaczyć można wiele rozmaitych zabytków pochodzących z różnych okresów i wzniesionych przez przedstawicieli innych kultur. Doskonałym tego przykładem są: barkowy kościół, cerkiew z XV wieku, synagoga oraz kirkut z licznymi macewami. Warto zaznaczyć, że miasto położone było na skrzyżowaniu dwóch ważnych szlaków handlowych - bursztynowego znad Bałtyku na południe a także szlaku biegnącego z Kijowa na zachód Europy.

Szczebrzeszyn agroturystyka

W II połowie XVI wieku Szczebrzeszyn został własnością Dymitra z Gorajowa za to, że powstrzymał on królową Jadwigę od ślubu z Wilhelmem Habsburgiem. Był on nie tylko podskarbim koronnym Władysława Jagiełło, zwierzchnikiem szlachty szczebrzeszyńskiej ale również dobrym i hojnym gospodarzem w jedynym w całej Polsce księstwie o ustroju feudalnym. Historia Szczebrzeszyna obejmuje także nadanie prawa magdeburskiego, pożar miasta w 1583 roku, napady wojsk kozackich, szwedzkich, tureckich i tatarskich, w międzyczasie trwały też budowy i przebudowy głównie obiektów sakralnych. Największe zniszczenia nastąpiły w XX wieku w czasie II wojny światowej, Szczebrzeszyn bowiem został zbombardowany i zajęty przez Niemców którzy rozpoczęli prześladowania przede wszystkim ludności żydowskiej ale i polskiej oraz ukraińskiej, aż do wyzwolenia w 1943 roku.

Szczebrzeszyn noclegi

Dzięki bogatej historii miasta w Szczebrzeszynie do dziś zachowało się wiele ciekawych obiektów zabytkowych, głównie sakralnych, jednak w okolicy znajduje się również zespół pałacowo-parkowy, młyn wodny i ratusz. Prawie każdy kojarzy też miasto z popularnego wiersza Jana Brzechwy, którego początek brzmi: „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie”. Nawiązując do tego znanego utworu w Szczebrzeszynie powstało kilka pomników przedstawiających świerszcze, a najbardziej znany z nich stoi przed Ratuszem. 

Agroturystyka Szczebrzeszyn Pensjonaty Szczebrzeszyn Hotele Szczebrzeszyn Camping Szczebrzeszyn Apartamenty Szczebrzeszyn Ośrodki wypoczynkowe Szczebrzeszyn Kwatery Szczebrzeszyn Domki Szczebrzeszyn Hostele Szczebrzeszyn Motele Szczebrzeszyn SPA Szczebrzeszyn Uzdrowiska Szczebrzeszyn Schroniska Szczebrzeszyn Stancje Szczebrzeszyn Internaty Szczebrzeszyn Zajazd Szczebrzeszyn Wille Szczebrzeszyn Noclegi pracownicze Szczebrzeszyn Pola namiotowe Szczebrzeszyn Pokoje gościnne Szczebrzeszyn Ośrodki wczasowe Szczebrzeszyn