Noclegi Łącko

Liczba ofert: 1

Noclegi Pod Dębem

Od 40 zł

(0 opinii)

Noclegi Pod Dębem
Łącko, 34, Beskid Sądecki
Kategoria:  Agroturystyka Łącko
Pokoje Gościnne "Pod Dębem" oferuje  pokoje dla+ 2-5 osób w zacisznym zakątku pozwalającym na spokojny wypoczynek.-

O miejscowości Łącko

ŁĄCKO POŁOŻENIE 

To polska wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Jest również gminą,  znajduje się przy ujściu potoku Czarna Woda po jego lewej stronie. Geograficznie patrząc gmina Łącko znajduje się w Beskidzie Wyspowym oraz w Beskidzie Sądeckim.


HISTORIA ŁĄCKA

Metryka średniowieczna wsi jest zapisywana od okresu XIII wieku. Według źródeł miejscowość była własnością polskiego krzyżowca Piotra Wydżgi.  Łącko nazywane jest do dziś stolicą krainy sadów. Łącko w dawnych latach stanowiło ważną arterię komunikacyjną. Wynika, że już w roku 1227 właściciel Łącka owiany był legendami, to on miał kopać w Łącku złoto i zwozić je za pomocą tratw płynących Dunajcem i Wisłą aż do samych krzyżaków.10 marca 1257 r. na sejmie w Korczynie książę Bolesław Wstydliwy nadał w posiadanie swojej żonie Kindze 28 wsi ziemi sądeckiej, w tym także Łącko. W XVI w zdecydowanie wzrosła ilość własności rycerskich. W 1835 Łącko nabył od władz austriackich hrabia Seweryn Drohojewski i to on w tamtym okresie nakazał poszukiwań legendarnych złóż łęckiego złota. Jednakże ostatecznie prace poszukiwawcze zostały wstrzymane ze względu na brak efektów . Jeszcze przed wybuchem I wojny światowej planowano przenieść sąd powiatowy do Łęcka oraz utrzymać starostwo jednak końcowo realizację tych planów przekreślił wybuch wybuch I wojny światowej.


ATRAKCJE W ŁĘCKU I W OKOLICACH

KĄPIELISKO NAD JEZIOREM WICKO

Niezwykłe malownicze jezioro, oddzielone od morza mierzeją z zachwycającym lasem.  Zdecydowanie piękne miejsce na odpoczynek i dobrze spędzony czas. 

JEZIORO WICKO

Leży na Wybrzeżu Słowińskim, na wschód od Ustki. To bardzo urokliwe miejsce w którym w miłym towarzystwie oraz komfortowych warunkach można spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi.

AQUAPARK PANORAMA MORSKA

To idealny pomysł na dzień w którym pogoda nie odpowiada naszym oczekiwaniom, Aquapark gwarantuje nam udaną zabawę oraz ogrom różnorodnych atrakcji zdecydowanie świetne miejsce aby oderwać się od obowiązków codziennego życia. 

LATARNIA MORSKA W JAROSŁAWCU

To jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Jarosławca, zdecydowanie robi wrażenie każdy będąc w okolicy powinien do niej zajrzeć. - około 5 kilometrów od Łącka

POMNIK RYBAKA W JAROSŁAWCU

Znajduje się w samym centrum miasta, obok latarni morskiej zdecydowanie warto go zobaczyć - 5 kilometrów od Łącka.

CENTRUM ROZRYWKI W JAROSŁAWCU 

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz dla grupek znajomych potrzebujących rozrywki, to miejsce zdecydowanie wam je zagwarantuję, atrakcje są dostosowane dla najmłodszych jak i dla tych starszych.


Agroturystyka Łącko Pensjonaty Łącko Hotele Łącko Camping Łącko Apartamenty Łącko Ośrodki wypoczynkowe Łącko Kwatery Łącko Domki Łącko Hostele Łącko Motele Łącko SPA Łącko Uzdrowiska Łącko Schroniska Łącko Stancje Łącko Internaty Łącko Zajazd Łącko Wille Łącko Noclegi pracownicze Łącko Pola namiotowe Łącko Pokoje gościnne Łącko Ośrodki wczasowe Łącko