Noclegi Nowy Sącz

Liczba ofert: 3
(0 opinii)
Skrudzina, 153 , Beskid Sądecki
Kategoria: Kwatery Skrudzina
Beskid Sądecki to wyjątkowe miejsce, które należy
odwiedzić o każdej porze roku. Różnorodność szlaków turystycznych oraz liczne atrakcje regionu z roku na rok przyciągają
Od 140 zł
(4 opinii)
Willa Mirarosa
Krynica-Zdrój, Jastrzębia 4 , Beskid Sądecki
Kategoria: Pensjonaty Krynica-Zdrój
Oferujemy jasne, nowoczesne, komfortowe pokoje w przepięknej,
spokojnej dzielnicy Krynicy Zdroju - perły polskich uzdrowisk!
Nowy Sącz, Zapolskiej 3 , Beskid Sądecki
Kategoria: Hostele Nowy Sącz
Mam do wynajęcia dom , mieszkanie lub
pokój w centrum Nowego Sącza dla ekip budowlanych, pracowników w delegacji ,kierowców ,pracowników z Ukrainy.

O miejscowości Nowy Sącz

NOWY SĄCZ POŁOŻENIE

Nowy Sącz położony jest w samym centrum Kotliny Sądeckiej czyli w łańcuchu gór Beskidu Sądeckiego, w głównym paśmie Karpat. Gmina jest stolicą subregionu- ziemi sądeckiej oraz siedzibą dwóch powiatów grodziskiego i ziemskiego. Według mieszkańców Nowego Sącza owa miejscowość wypełnia wszystkie najważniejsze funkcje administracyjne rządowe, sądowe oraz skarbowe. Miasto lokalizowane jest na zbiegach dwóch Polskich rzek Dunajca a także Kamienicy Nawojowskiej. Najstarsza część Nowego Sącza leży na niewielkim wzniesieniu pomiędzy korytami wcześniej wspomnianych rzek. To trzecie co do wielkości miasto w Małopolsce.


NOWY SĄCZ HISTORIA:

Historia miasta sięga, aż roku 1292 kiedy to Wacław II król czeski założył Nowy Sącz na miejscu starej wsi Kamienicy która była typowo targowa. Swoje miasto zasiedlił w głównej mierze osadnikami napływającymi z Niemiec w tamtym okresie. Nowy sącz rozwijał się w szybkim tępię, jeszcze za panowania Kazimierza Wielkiego miasto zostało otoczone murami a jego środku wybudowano zamek w kolejnych latach Nowy Sącz stał się ośrodkiem handlu głównie z Węgrami oraz Czechami. Niestety dla miasta nastały też te mroczne czasy opływające stratami. W XVII w. miał miejsce najazd szwedzki oraz wiele klęsk żywiołowych, które doprowadziły miasto do upadku. W 177o roku został zajęty jeszcze przed I Rozbiorem Polski przez Austriaków, pod zaborami utracił swoją pozycje oraz kontakty handlowe. Kolejno zaczął pełnić rolę środka administracyjnego.  W latach 1876 utworzono C.K czyli warsztaty Kolejowe rok później natomiast oddano do użytku sądecki odcinek kolei tarnowsko-leluchowskiej. W roku 1889 Nowy Sącz został okrzyknięty gminą miejską. Podczas I wojny światowej w 1914 r. miasto zajęli Rosjanie. Wyzwolone zostało w 1918 r.  W kolejnych latach stał się miastem na prawach powiatu a następnie stolicą województwa nowosądeckiego w 1975-1998. Nowy Sącz do dziś jest ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym ziemi sądeckiej.


ATRAKCJE NOWY SĄCZ

GÓRA ZABEŁECKA

Jest to miejsce widokowe z którego pięknie widać całe malownicze miasto oraz znajdujące się nad nim Tatry.

ZAMEK KRÓLEWSKI W NOWYM SĄCZU

To pozostałości po Kazimierowskim zamku, jego piękne ruiny przepełnione są historią, którą zdecydowanie warto poznać. Wszystko to ma przypomnieć nam o średniowiecznym rodowodzie miasta. Budowla została wzniesiona za czasów Kazimierza Wielkiego w latach 1350-1360.

RYNEK W NOWYM SĄCZU:

Główną atrakcją związaną z rynkiem jest jego historia oraz malowniczy ratusz elektryczny z charakterystyczną wieżą i magiczną fasadą. Zachwyca zdecydowanie swoim renesansowym oraz barokowym stylem.

SYNAGOGA

Synagoga wybudowana została w 1746 roku, natomiast od 2017 roku pełni funkcję religijną.