Pensjonaty Chochołów

Liczba ofert: 1
Od 75 zł
(2 opinii)
Pensjonat pod Jesionami
Chochołów, Chochołów 126 , Podhale
Kategoria: Pensjonaty Chochołów
Pensjonat pod Jesionami położony jest w malowniczej
miejscowości Chochołów dysponuje pokojami 2, 3 i 4 -osobowymi z łazienkami, wyposażonymi komfortowo.

O miejscowości Chochołów

Położona w dolinie potoku Czarny Dunajec wieś Chochołów graniczy jednocześnie ze Słowacją. Miejscowość ta powstała w XVI wieku i dzięki bogatej historii nadal można podziwiać tu ponad sto zabytkowych budynków, dzięki którym Chochołów nazywany jest bardzo często żywym skansenem budownictwa regionalnego.

CZYSTOŚĆ, KOMFORT I CISZA-jeśli szukając miejsca na wypoczynek oczekujesz właśnie spełnienia tych trzech wariantów-PENSJONATY CHOCHOŁÓW SĄ WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

Turyści, którzy słyszeli o Chochołowie, zwykle przyjeżdżają tam, aby na własne oczy zobaczyć tradycyjne góralskie chałupy. Są kryte gontem, a drewno, które wykorzystano do ich budowy, od dziesiątków lat utrzymuje swoją jasną barwę. Dzięki temu domy wyglądają, jakby zostały wzniesione całkiem niedawno.

Jakie Pensjonaty wybieramy najczęściej? Co jest dla nas ważne? 

Pensjonaty już od jakiegoś czasu są przedstawiane, jako dogodna alternatywa dla hotelu. Jak można się domyślić taki stan rzeczy ma miejsce nie bez powodu. Choć pensjonaty nie zawsze dysponują równie kompleksowym zakresem usług co hotele, poziom oferowanych przez nie wygód jest zazwyczaj równie wysoki. Wiele z nich zapewnia też swoim gościom dostęp do basenu, sauny czy jacuzzi. W żadnym wypadku nie będzie oznaczać braku komfortu - wręcz przeciwnie, możemy być pewni, że w pensjonacie niczego nam nie zabraknie. Jednak tym, co zdecydowanie wyróżnia Chochołowskie Pensjonaty jest atmosfera. Większość pensjonatów mieści się w niewielkich, kameralnych budynkach, a ich pracownicy to często sami właściciele, bądź lokalni mieszkańcy. Zamiast restauracji mamy tu wspólną jadalnię i bufet słynący z domowego jedzenia. Gościom nierzadko udostępnia się też przytulny salon i biblioteczkę pełną książek - możemy więc spędzić wieczór odpoczywając przy kominku, z kubkiem aromatycznej herbaty. Wszystko to sprawia, że czujemy się bardziej intymnie, jesteśmy bliżej ludzi i o wiele łatwiej jest nam zapoznać się z lokalną kulturą. Dzięki pobytowi w pensjonacie nasze doświadczenia związane z wyjazdem będą o wiele bogatsze, otrzymamy też niepowtarzalną szansę na stworzenie cennych i wyjątkowych wspomnień, które zostaną z nami na zawsze.

Co pensjonaty posiadają w ofercie z przeznaczeniem dla rodzin z dziećmi? 

Oferta pensjonatu często obejmuje rozmaite atrakcje mające na celu integrację gości - wśród nich można wymienić wspólne ogniska, a także udział w imprezach okolicznościowych, czy wydarzeniach kulturalnych. Rodziny z dziećmi mogą też np. przyjechać tu na majówkę, albo obfitujące w atrakcje ferie zimowe, na których wezmą udział w kuligu, czy nauczą się jeździć na nartach. Pensjonaty często zatrudniają animatorów, którzy umilają dzieciom pobyt poprzez naukę i zabawę, podczas gdy rodzice mają wtedy czas tylko dla siebie. 

Jakich cen możemy spodziewać się w Pensjonacie? 

Cena noclegu w pensjonacie zależy od kategorii obiektu. Kategoryzacja jest podobna do tej stosowanej w przypadku hoteli - za pomocą gwiazdek - im więcej tym wyższy standard i podążająca za nim cena. Ile zatem kosztuje nocleg w pensjonacie? Ceny zaczynają się od około 50 zł od osoby, ale czasem warto wydać trochę więcej, aby nasz urlop był bardziej komfortowy.

Do zwiedzenia polecamy: 

  • Dolina Kościeliska 
  • Kolej linowa Kasprowy Wierch
  • Tatrzański Park Narodowy
  • jaskinie: Bielska, Lodowa, Śnieżna,
  • schroniska górskie
  • Ścieżka w koronach drzew
  • Sanktuarium na Krzeptówkach
  • kaplica w Jaszczurówce