SPA Wisełka

Liczba ofert: 0

O miejscowości Wisełka

Wisełka to mała miejscowość ale za to malownicza. Leży na wyspie Wolin, otoczona lasami a dodatkowo jeziorami , co dodają jej uroku. Miejscowość leży w północno-zachodniej Polsce w powiecie kamieńskim, w gminie Wolin.
Wisełka to stosunkowo nowa nazwa tej miejscowości. Przed wojną nosiła niemiecką nazwę Neuendorf, zaś po wojnie Nowa Wieś. Powstała w X w. jako osada rybacka i rolnicza, następnie przekształcono ją w folwark książęcy, później zaś stała się prywatną posiadłością. Pierwsza pisana wzmianka o osadzie pochodzi z 1560 roku. Wizytacja urzędu księcia Barnima XI Starego odnotowała wówczas 10 włók ziemi, 6 dużych i jedną małą zagrodę. Od połowy XIX wieku we wsi znajdował się majątek rodziny Ruchholzów - dziś pozostała po nim tylko aleja kasztanowa. Do rozwoju turystyki w Wisełce , nastąpiło na przełomie XIX i XX wieku.
Malownicza miejscowość co roku przyciąga turystów, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Głównym atutem jest szeroka piaszczysta plaża. Od centrum do plaży jest ok 2 km. Spacer wśród zacienionych drzewami ścieżek może stanowić przyjemne urozmaicenie codziennego plażowania. Oprócz wylegiwania się na plaży można tu spędzić aktywnie czas. Przy brzegu można jest możliwość wynajęcia sprzętu wodnego.
Spacerując czerwonym szlakiem w kierunku północno-wschodnim, można zobaczyć latarnię morską Kikut. Niegdyś na wzniesieniu Strażnica stała wieża widokowa o wysokości 12 m, a od 1962 r. działa tu całkowicie zautomatyzowana latarnia o zasięgu światła do 16 mil morskich. Niestety nie udostępniona jest do zwiedzania.
Oczywiście oprócz morza do wyboru są liczne jeziora. Jezioro Wisełka, Czajcze i Zatorek, nie zapominając o wysokich wzgórzach. Nad Wisełką jest również plaża, wypożyczalnie sprzętu wodnego, przystanie. Dla miłośników wędkowania poleca się Jezioro Zatorek.. Przy brzegu Jeziora Czajcze znajduje się pomnik przyrody – Wydrzy Głaz, który został 12 000 lat temu przyniesiony przez lodowiec. Ponoć nazwa pochodzi od wydr , które lubiły wylegiwać się na głazie. Ciekawych miejsc jest tu bardzo wiele do zwiedzenia, dlatego też warto tu przyjechać i przekonać się samemu.

Agroturystyka Wisełka Pensjonaty Wisełka Hotele Wisełka Camping Wisełka Apartamenty Wisełka Ośrodki wypoczynkowe Wisełka Kwatery Wisełka Domki Wisełka Hostele Wisełka Motele Wisełka SPA Wisełka Uzdrowiska Wisełka Schroniska Wisełka Stancje Wisełka Internaty Wisełka Zajazd Wisełka Wille Wisełka Noclegi pracownicze Wisełka Pola namiotowe Wisełka Pokoje gościnne Wisełka Ośrodki wczasowe Wisełka