Stara Huta
Stara Huta to malownicza osada znajdująca się w województwie podkarpackim, na terenie gminy Narol w powiecie lubaczowskim. W 1717 roku, dzięki fundacjom Adama Mikołaja Sieniawskiego, powstała tu huta szkła kryształowego, produkująca wysokiej jakości żyrandole, świeczniki oraz zdobione naczynia reprezentacyjne. Wyroby te cieszyły się uznaniem jako luksusowe dobra, a ponad sto z nich przetrwało do naszych czasów. Produkcja została zakończona w 1758 roku.
W okresie międzywojennym osada leżała w granicach województwa lwowskiego. Podczas II wojny światowej, w latach 1944-1945, członkowie OUN-UPA zamordowali w miejscowości 11 Polaków. Do lat 40. XX wieku osadę zamieszkiwali głównie Rusini, którzy zostali wysiedleni po wojnie w ramach umów o wymianie ludności z ZSRR oraz podczas operacji "Wisła". We wsi istniała cerkiew z 1720 roku, która spłonęła w latach 20. XX wieku.
Na wschodnich obrzeżach osady, w lesie, znajduje się nieogrodzony cmentarz z ponad 250 nagrobkami w stylu bruśnieńskim. W latach 2014-2019 przeprowadzono tam prace renowacyjne, które zrealizowali wolontariusze oraz Stowarzszenie "Magurycz
Stara Huta noclegi
Stara Huta w województwie podkarpackim oferuje różnorodne opcje noclegowe, spełniające oczekiwania różnych gości. Turystyka noclegowa w tej malowniczej miejscowości to m.in. tanie kwatery prywatne, komfortowe apartamenty oraz przytulne domki z pełnym wyżywieniem lub tylko ze śniadaniem. Większość obiektów wyposażona jest w nowoczesne udogodnienia takie jak łazienka, telewizja, dostęp do internetu, a także taras, balkon czy ogród. Dla rodzin z dziećmi idealne będą miejsca z placem zabaw oraz możliwością korzystania z grilla lub ogniska, co zapewnia doskonałe warunki do rodzinnego wypoczynku.