Kwatery Bochotnica

Liczba ofert: 1

Całoroczne Pokoje Gościnne Zamłynie 14
Bochotnica, Zamłynie 14, Lubelszczyzna
Kategoria:  Kwatery Bochotnica
Oferujemy Państwu pokoje, 2, 3, 4-osobowe, TV,+ radio, łazienkę, parking na ogrodzonej posesji, miejsce do grillowania, dostęp do w pełni wyposażonej kuchni.-

O miejscowości Bochotnica

Bochotnica to malownicza wioska w województwie lubelskim, położona nad rzeką Bystrą i Wisłą.
Historia tej miejscowości sięga ok VI-X wieku, zaś pierwsza wzmianka pochodzi z 1317 roku
Od wieków średnich do czasów zaborów była własnością kolejnych rodów szlacheckich.
Dziś Bochotnica jest wsią typowo turystyczną. Posiada dobrze rozwinięta bazę noclegową, dzięki czemu w okresie letnim cieszy się oblężeniem przez turystów.
Cennym zabytkiem wsi są zdecydowanie ruiny zamku Firlejów , na stromym odcinku południowego zbocza doliny Bystrej . Obiekt pochodzi z XIV wieku,a zbudowali go Firlejowie, możny ród, który nie miał sobie równych w tej okolicy. Według legendy król Kazimierz Wielki , rozkazał wybudowanie warowni , w celu odwiedzania potajemnie nałożnicy Estery, podziemnymi lochami z Kazimierza. Dziś pozostały jedynie ruiny.
KOPALNIE KOMOROWE W BOCHOTNICY, to dawny kamieniołom, który zamieszkują różne gatunki nietoperzów. Kamieniołomy są atrakcyjne zwłaszcza dla osób zainteresowanych geologią - nawet bez wchodzenia do korytarzy, można w skale dojrzeć odciski małż, głowonogów .Warto wspomnieć o młynie wodnym na rzece Bystrej, który powstał w 1870 roku. Napęd turbinowy poruszany wodą czynny był do 1988.
Można tu polecić kilka ciekawych szlaków do przejścia, np. Szlak Nadwiślański, oznakowany kolorem niebieskim o trasie 98 km, rozpoczynający się w Dęblinie , prowadzący przez Wąwóz Okalski, kończąc się w miejscowości Parchatka. Warto również przejść się Szlakiem Niepodległościowym, oznakowanym na zielono . Szlak się zaczyna w Bochotnicy a kończy w Okręglicy. Zdecydowanie cenną atrakcją jest bliska odległość do rzeki Wisły, nad którą można odpocząć , pospacerować, a również można też spotkać wędkarzy. Każdy coś znajdzie dla siebie w tej miejscowości.


 

Agroturystyka Bochotnica Pensjonaty Bochotnica Hotele Bochotnica Camping Bochotnica Apartamenty Bochotnica Ośrodki wypoczynkowe Bochotnica Kwatery Bochotnica Domki Bochotnica Hostele Bochotnica Motele Bochotnica SPA Bochotnica Uzdrowiska Bochotnica Schroniska Bochotnica Stancje Bochotnica Internaty Bochotnica Zajazd Bochotnica Wille Bochotnica Noclegi pracownicze Bochotnica Pola namiotowe Bochotnica Pokoje gościnne Bochotnica Ośrodki wczasowe Bochotnica