Noclegi Bielsko-Biała

Liczba ofert: 4

GASTHAUS
GASTHAUS

(0 opinii)

Bielsko-Biała, Gościnna 23C, Beskid Śląski
Kategoria:  Pokoje gościnne Bielsko-Biała
Gasthaus zapewnia noclegi w Bielsku Białej, w+ dogodnej lokalizacji i przystępnej cenie.-
Villa Greta

Od 85 zł

(1 opinii)

Villa Greta
Jasienica, Polna 1469, Beskid Śląski
Kategoria:  Apartamenty Jasienica
Doskonale wyposażone apartamenty i pokoje dla Ciebie+ i Twoich bliskich-
Parkhotel Vienna
Parkhotel Vienna

(0 opinii)

Bielsko-Biała, Bystrzańska 48, Beskid Śląski
Kategoria:  Hotele Bielsko-Biała
+-
Hotel Arka Spa
Hotel Arka Spa

(0 opinii)

Wisła, Świerkowa 8, Beskid Śląski
Kategoria:  Hotele Wisła
+-

O miejscowości Bielsko-Biała

Bielsko-Biała noclegi

Nazwa miasta Bielsko-Biała pochodzi, od grodu, który powstał nad rzeką Białką. Miasto, które otaczało gród nazywało się Bielsk, a w późniejszym czasie przekształcone w Bielsko. Najstarsze osady skupiały się nie na terenie dzisiejszej Starówki . Dość cennym znaleziskiem było odkryte grodzisko pierścieniowe z wałami, fosą , śladami drewnianej zabudowy, datowane na XII w latach 1933-1938. Pierwsza wzmianka o Bielsku pochodzi z czerwca 1312 roku i znajduje się w dokumencie księcia cieszyńskiego Mieszka III.

Dziś noclegi Bielsko-Biała to miejscowość o charakterze turystycznym , która leży u sto takich pasm jak Beskid Mały i Beskid Śląski w województwie śląskim. Znajdują się tu 2 parki krajobrazowe : Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego i Park Krajobrazowy Beskidu Małego . Szczególnie polecane miejsca przez turystów w Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego to : Dolina Wapienicy , Sarni stok, czy rezerwaty np. Stok Szyndzielni. 

Agroturystyka Bielsko-Biała Pensjonaty Bielsko-Biała Hotele Bielsko-Biała Camping Bielsko-Biała Apartamenty Bielsko-Biała Ośrodki wypoczynkowe Bielsko-Biała Kwatery Bielsko-Biała Domki Bielsko-Biała Hostele Bielsko-Biała Motele Bielsko-Biała SPA Bielsko-Biała Uzdrowiska Bielsko-Biała Schroniska Bielsko-Biała Stancje Bielsko-Biała Internaty Bielsko-Biała Zajazd Bielsko-Biała Wille Bielsko-Biała Noclegi pracownicze Bielsko-Biała Pola namiotowe Bielsko-Biała Pokoje gościnne Bielsko-Biała Ośrodki wczasowe Bielsko-Biała