Noclegi Bytom

Liczba ofert: 1
Bytom , Witosa 1 , Śląsk
Kategoria: Hostele Bytom

O miejscowości Bytom

Noclegi Bytom

Bytom to historyczne miasto, leżące w województwie śląskim. Jest to miasto o charakterze turystycznym, dzięki swym walorom. Uroku miejscowości dodaje Wyżyna Miechowicka otoczona od północy dolinami Dramy, Szarlejki i Brynicy, od południa Bytomką, natomiast od wschodu Wyżyna Miechowicka przechodzi w Wyżynę Siemianowicką.

Historia tego miasta sięga XI wieku. Po raz pierwszy jego nazwa pojawiła się w dokumentach z lat 1123 i 1125, zatwierdzających dobra benedyktynów tynieckich. Prawa miejskie na prawie niemieckim Bytom otrzymał w 1254 roku z rąk księcia opolskiego Władysława. W wyniku I wojny śląskiej (1740-1742) Bytom został przyłączony do Prus. następnie do Niemiec należał aż do 1945 roku. 27 stycznia 1945 miało miejsce zdobycie miasta przez oddziały Armii Czerwonej.

Bytom pokoje do wynajęcia

Dziś Bytom to ważny ośrodek kulturalny, jeden z najstarszych na Górnym Śląsku. Miasto może pochwalić się dwoma Rynkami, wokół których mieszczą się zabytkowe kamienice. Z cennych zabytków , które koniecznie trzeba zobaczyć to : Kościół Wniebowzięcia NMP, który znajduje się na ul. Ks. Karola Koziołka, przy Rynku. Jest on najstarszy w Bytomiu, gdyż wzniesiony został w XIII wieku, oczywiście przebudowywany. Z XIII wieku pochodzi prezbiterium i nawa główna. Z obiektów sakralnych można jeszcze wymienić : Kościół Św. Trójcy w Bytomiu, mieszczący się na ul. Kwietniewskiego 1 z XIX wieku, Kościół Św. Krzyża w Bytomiu Miechowicach,na ul. Ks. Jana Frenzla 42 z XIX wieku, oraz Cmentarz Mater Dolorosa, przy ul. Piekarska (zabytkowy cmentarz z XIX wieku, z cennymi nagrobkami).Na ulicy Sądelskiej , można podziwiać neorenesansowe kamienice z 70 i 80 lat XIX wieku.

Agroturystyka Bytom

Warto udać się na Plac Grunwaldzki, gdzie dawniej stał średniowieczny zamek z XIII wieku, w obrębie murów miejskich. Jednym ze śladów po nim jest nazwa wybiegającej z placu, malowniczej ulicy Rycerskiej . Można również podziwiać mury obronne z XIII wieku. Fragmenty te zachowały się do dzisiaj na tyłach domów przy ulicach Katowickiej i Korfantego. Z całą pewnością cennym zabytkiem , jest Pałac Miechowickich przy ulicy Dzierżonia. Pałac wzniesiony był na początku XIX wieku. Właściwie to do dnia dzisiejszego zachowała się jedynie oficyna pałacowa, oraz ruiny obok. By poczuć czasy średniowiecza , warto udać się restauracji „ Piwnice Gorywodów”, gdzie jak sama nazwa wskazuje, były tu murowane piwnice pochodzące z XIV wieku. Do dziś zachowały się idealnie .

Bytom noclegi

Ciekawym miejscem jest park miejski w Bytomiu-Śródmieściu z 1870 roku. Dla miłośników przyrody, warto udać się na ulicę Krzyżową, by móc podziwiać zespół przyrodniczo-krajobrazowy, obejmujący pogórnicze i pohutnicze zbiorniki wodne oraz hałdy- tzw. Żabie Doły. Idealne miejsce na spacery, wśród zieleni, ptactwa : łabędzi, mew. Suchogórski Labirynt Skalny to bardzo ciekawy, cenny przyrodniczo obszar leżący na granicy Tarnowskich Gór. Przez Suchogórski Labirynt Skalny poprowadzono szlaki turystyczne - czerwony szlak oraz zielona ścieżka dydaktyczna. Prowadzą one po ciekawych zakątkach. Na przyjezdnych , z całą pewnością czeka jeszcze wiele cennych atrakcji. Sprzyja również dobrze rozwinięta baza noclegowa.