Noclegi Katowice

Liczba ofert: 5

Hostel In Loft
Hostel In Loft

(1 opinii)

Katowice, Korczaka 95, Śląsk
Kategoria:  Kwatery Katowice
Nasz Hostel znajduje sie w Katowicach przy+ ul. Korczaka 95, ( przy trasie S86). Dojazd do Spodka , centrum Katowic , dworca PKP zajmuje-
Noclegi Pracownicze i Studenckie
Katowice, Korczaka 95, Śląsk
Kategoria:  Kwatery Katowice
Pokoje 2,3,4 i 5 osobowe, Wi Fi,+ TV, zamykany duży parking, do dyspozycji gości w pełni wyposażone dwie kuchnie.-
ACTIVE Noclegi - Kwatery i Pokoje dla Firm
Katowice, Kazimierza Dłuskiego ., Śląsk
Kategoria:  Kwatery Katowice
Pokoje i mieszkania do wynajęcia CENTRUM KATOWIC,+ a w nim pokoje 2, 3 osobowe oraz grupowe, pokoje z łazienkami oraz pokoje z ogólnym węzłem-
Noclegi SILESIA
Noclegi SILESIA

(0 opinii)

Katowice, Markiefki 7B, Śląsk
Kategoria:  Kwatery Katowice
Oferujemy państwu mieszkania i apartamenty typu studio+ dla pracowników i osób w delegacji. Wszystkie są w pełni umeblowane i wyposażone.-
Hotel Silesian
Hotel Silesian

(0 opinii)

Katowice, Szybowcowa 1A, Śląsk
Kategoria:  Hotele Katowice
+-

O miejscowości Katowice

Katowice to największe miasto w województwie śląskim, w południowej Polsce, usytuowane na terenie Wyżyny Śląskiej, a konkretniej na obszarze Wyżyny Katowickiej . Miasto jest jednym z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i siedzibą władz wojewódzkich.
Początki Katowic sięgają wieku XVI, kiedy to wówczas było ośrodkiem kuźniczym i rolniczym.  Pierwsza wzmianka o Katowicach pojawiła się w zapisach księdza Kazimierskiego, wizytatora parafii boguckiej w 1598.  Szybki rozwój miasta, nastąpił w XIX wieku, wraz z rozwojem przemysłu oraz doprowadzenia w te tereny linii kolejowej.
Co warto zwiedzić? Z całą pewnością warto udać się do Nowego Muzeum Śląskiego, które mieści się przy ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1 w dzielnicy Bogucice. Niedaleko też Muzeum , znajduje się Katowicki Spodek, który przyciąga do siebie całe mnóstwo fanów muzyki, którzy często również przybywają tu z zagranicy . Spodek to najważniejszy symbol miasta i Górnego Śląska, kojarzony przez każdego Polaka. Dziś działa tu prężnie działający Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Za najstarszą budowlę w Katowicach uznaje się drewniany kościółek świętego Michała Archanioła, który pochodzi najprawdopodobniej z okresu XVI wieku i jest usytuowany w katowickiej dzielnicy - Brynowie. Najstarszymi dzielnicami, kamienicami , godnymi polecenia można uznać : Nikiszowiec oraz Giszowiec. Pochodzą one z przełomu XIX i XX wieku. Nikiszowiec powstawał w latach 1908-1919, kiedy brakowało już miejsca dla robotników w Giszowcu. Centrum osiedla stanowi rynek, przy którym stoi m.in. gmach dawnej gospody z charakterystyczną mozaiką przedstawiającą róże na fasadzie. W zabytkowym budynku przy ul. Rymarskiej 4 ulokował się Dział Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic.
Dla zwiedzających, warto również wspomnieć o Pałacu Goldsteinów. Mieści się on w zachodniej części śródmieścia. Do chwili obecnej zachowały się alegoryczne rzeźby kobiecych postaci, trzymających m.in.: lokomotywę, młotek, pochodnię . Na pierwszym piętrze kiedyś mieściła się sala balowa, dziś sala Urzędu Stanu Cywilnego .
Nieopodal Spodka Katowickiego , stoi Pomnik Powstańców Śląskich, który upamiętnia trzy powstania zbrojne Polaków przeciwko władzom niemieckim Górnego Śląska. Warto również wspomnieć o pomniku Marszałka Piłsudskiego , naprzeciwko Sejmu Śląskiego.
Katowice mają dosyć urozmaiconą rzeźbę terenu o najwyższym punkcie całego miasta , jakim jest
Wzgórze Wandy, na wysokości 357 m. n.p.m . W Katowicach również nie brakuje wielu ciekawych szlaków turystycznych , w sam raz dla miłośników tej dyscypliny. Katowice , to miasto , w którym każdy się odnajdzie, a dobrze rozwinięta baza noclegowa , sprzyja turystyce. 

Agroturystyka Katowice Pensjonaty Katowice Hotele Katowice Camping Katowice Apartamenty Katowice Ośrodki wypoczynkowe Katowice Kwatery Katowice Domki Katowice Hostele Katowice Motele Katowice SPA Katowice Uzdrowiska Katowice Schroniska Katowice Stancje Katowice Internaty Katowice Zajazd Katowice Wille Katowice Noclegi pracownicze Katowice Pola namiotowe Katowice Pokoje gościnne Katowice Ośrodki wczasowe Katowice