Noclegi Katowice

Liczba ofert: 5
(0 opinii)
Katowice, Markiefki 7B , Śląsk
Kategoria: Kwatery Katowice
Oferujemy państwu mieszkania i apartamenty typu studio
dla pracowników i osób w delegacji. Wszystkie są w pełni umeblowane i wyposażone.
(1 opinii)
Katowice, Korczaka 95 , Śląsk
Kategoria: Kwatery Katowice
Nasz Hostel znajduje sie w Katowicach przy
ul. Korczaka 95, ( przy trasie S86). Dojazd do Spodka , centrum Katowic , dworca PKP zajmuje
(0 opinii)
Katowice, Szybowcowa 1A , Śląsk
Kategoria: Hotele Katowice
Katowice, Korczaka 95 , Śląsk
Kategoria: Kwatery Katowice
Pokoje 2,3,4 i 5 osobowe, Wi Fi,
TV, zamykany duży parking, do dyspozycji gości w pełni wyposażone dwie kuchnie.
Katowice, Kazimierza Dłuskiego . , Śląsk
Kategoria: Kwatery Katowice
Pokoje i mieszkania do wynajęcia CENTRUM KATOWIC,
a w nim pokoje 2, 3 osobowe oraz grupowe, pokoje z łazienkami oraz pokoje z ogólnym węzłem

O miejscowości Katowice

Katowice to największe miasto w województwie śląskim, w południowej Polsce, usytuowane na terenie Wyżyny Śląskiej, a konkretniej na obszarze Wyżyny Katowickiej . Miasto jest jednym z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i siedzibą władz wojewódzkich.
Początki Katowic sięgają wieku XVI, kiedy to wówczas było ośrodkiem kuźniczym i rolniczym.  Pierwsza wzmianka o Katowicach pojawiła się w zapisach księdza Kazimierskiego, wizytatora parafii boguckiej w 1598.  Szybki rozwój miasta, nastąpił w XIX wieku, wraz z rozwojem przemysłu oraz doprowadzenia w te tereny linii kolejowej.
Co warto zwiedzić? Z całą pewnością warto udać się do Nowego Muzeum Śląskiego, które mieści się przy ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1 w dzielnicy Bogucice. Niedaleko też Muzeum , znajduje się Katowicki Spodek, który przyciąga do siebie całe mnóstwo fanów muzyki, którzy często również przybywają tu z zagranicy . Spodek to najważniejszy symbol miasta i Górnego Śląska, kojarzony przez każdego Polaka. Dziś działa tu prężnie działający Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Za najstarszą budowlę w Katowicach uznaje się drewniany kościółek świętego Michała Archanioła, który pochodzi najprawdopodobniej z okresu XVI wieku i jest usytuowany w katowickiej dzielnicy - Brynowie. Najstarszymi dzielnicami, kamienicami , godnymi polecenia można uznać : Nikiszowiec oraz Giszowiec. Pochodzą one z przełomu XIX i XX wieku. Nikiszowiec powstawał w latach 1908-1919, kiedy brakowało już miejsca dla robotników w Giszowcu. Centrum osiedla stanowi rynek, przy którym stoi m.in. gmach dawnej gospody z charakterystyczną mozaiką przedstawiającą róże na fasadzie. W zabytkowym budynku przy ul. Rymarskiej 4 ulokował się Dział Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic.
Dla zwiedzających, warto również wspomnieć o Pałacu Goldsteinów. Mieści się on w zachodniej części śródmieścia. Do chwili obecnej zachowały się alegoryczne rzeźby kobiecych postaci, trzymających m.in.: lokomotywę, młotek, pochodnię . Na pierwszym piętrze kiedyś mieściła się sala balowa, dziś sala Urzędu Stanu Cywilnego .
Nieopodal Spodka Katowickiego , stoi Pomnik Powstańców Śląskich, który upamiętnia trzy powstania zbrojne Polaków przeciwko władzom niemieckim Górnego Śląska. Warto również wspomnieć o pomniku Marszałka Piłsudskiego , naprzeciwko Sejmu Śląskiego.
Katowice mają dosyć urozmaiconą rzeźbę terenu o najwyższym punkcie całego miasta , jakim jest
Wzgórze Wandy, na wysokości 357 m. n.p.m . W Katowicach również nie brakuje wielu ciekawych szlaków turystycznych , w sam raz dla miłośników tej dyscypliny. Katowice , to miasto , w którym każdy się odnajdzie, a dobrze rozwinięta baza noclegowa , sprzyja turystyce.