Noclegi Będzin

Liczba ofert: 0

O miejscowości Będzin

Noclegi Będzin

Będzin, miasto w województwie śląskim, a przez granice miasta przepływa Czarna Przemsza. Na terenie Będzina wyróżnia się tak zwane obszary chronionego krajobrazu: Góra Zamkowa, Góra Świętej Doroty oraz Las Grodziecki, które zdecydowanie mają wpływ na znaczenie turystyki. Jest to najstarsze miasto w regionie, zwanym Zagłębiem Dąbrowskim . Najstarsze ślady osadnictwa odnalezione na Górze Zamkowej w Będzinie pochodzą z epoki brązu . Pierwsze wzmianki odnośnie miejscowości , pochodzą z 1301 roku, a w 1358 roku Będzin otrzymał niemieckie prawa miejskie z rąk Kazimierza Wielkiego. Miejscowość utrzymywała się z handlu a miejscowość w większości zamieszkiwana była przez ludność żydowska.

Będzin pokoje do wynajęcia

Dziś Będzin jest miastem , które w zanadrzu ma wiele ciekawych zabytków. Perełką jest z całą pewnością obronny zamek z XIV wieku. W XIX wieku , obiekt uległ przebudowie. Warownia składa się zamku górnego i rozległego przedzamcza z pozostałościami murów obwodowych. Zamek otacza fosa oraz wysoki podwójny mur obwodowy. Można odpocząć na chwilę , ponieważ pomiędzy murami jest ścieżka , przy której stoją ławeczki. Warto również wspomnieć o Pałacu Ciechanowskich z XIX wieku, który dziś służy jako dom pomocy społecznej. Na Górze Zamkowej mieści się Kościół Św. Trójcy , który znajduje się przy zamku, pochodzący z XIV wieku. Jest najstarszym kościołem w Będzinie , który posiada piękny barokowy styl. Pokrótce warto wspomnieć o kilku ciekawych zabytkach takich jak : Kirkut ( mieszczący się na Górze Zamkowej, żydowski cmentarz), Pałac Mieroszewskich ( wzniesiony w XVIII wieku , na ulicy Świerczewskiego 15 ). Atrakcją miejscowości z całą pewnością są podziemia będzińskie , czyli podziemna trasa turystyczna, urządzona w poniemieckim schronie przeciwlotniczym z okresu II wojny światowej.

Będzin noclegi

Dla miłośników natury , poleca się Las Grodziecki, który posiada ścieżkę dydaktyczną, na długości 1100 m, z oznakowanymi tabliczkami. Warto również udać się na Górę Świętej Doroty (381,3 m n.p.m.) Na terenie wzgórza powstał Obszar Chronionego Parku Krajobrazu Wzgórze Doroty, gdzie można podziwiać drzewa tj. dąb, buk, klon, brzoza brodawkowata. Można by wymieniać jeszcze wiele atrakcji, ale warto przekonać się samemu i przyjechać tu. Z całą pewnością będzie gdzie przenocować, ponieważ miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową.

Agroturystyka Będzin Pensjonaty Będzin Hotele Będzin Camping Będzin Apartamenty Będzin Ośrodki wypoczynkowe Będzin Kwatery Będzin Domki Będzin Hostele Będzin Motele Będzin SPA Będzin Uzdrowiska Będzin Schroniska Będzin Stancje Będzin Internaty Będzin Zajazd Będzin Wille Będzin Noclegi pracownicze Będzin Pola namiotowe Będzin Pokoje gościnne Będzin Ośrodki wczasowe Będzin Kategoria testowa Będzin Domy do wynajęcia Będzin