Gołdap noclegi
Miasto Gołdap położone jest w północno-wschodnim krańcu województwa warmińsko-mazurskiego, tuż przy granicy z obwodem kaliningradzkim. Nazwa miasta pochodzi od nazwy rzeki Gołdapy, którą przyjęło również jezioro zlokalizowane obok miasta. Słowo to wywodzi się z języka staropruskiego i oznacza rzekę płynącą w dolinie.
Gołdap zaczęła powstawać w połowie XVI wieku, kiedy dotarli tu pierwsi osadnicy, a już w 1570 roku w Królewcu wydany został dla miejscowości przywilej miejski. Rozwój miasta hamowały liczne klęski, w tym pożary, epidemie oraz najazdy wrogich wojsk. W XVIII wieku Gołdap była już miastem rolniczo-rzemieślniczym, a na początku kolejnego stulecia została mianowana stolicą powiatu. Gołdap rozwijała się później mimo kilku dużych pożarów, w 1879 roku powstało połączenie kolejowe z Ełkiem i niedługo później budowano kolejne połączenia. I wojna światowa nie przyniosła Gołdapi wielu zniszczeń, jednak koniec II wojny był dla miasta potężnym ciosem, gdyż zostało ono zniszczone aż w 90%.
Gołdap noclegi nad jeziorem
W latach 60. ubiegłego wieku Gołdap zaczęła stawać się coraz bardziej popularnym wśród turystów i jedynym na Mazurach kurortem uzdrowiskowym, w którym odwiedzić można zabytki świadczące o bogatej historii. W samej Gołdapi znajdują się dwie ponad stuletnie wieże ciśnień, kamienice z XIX wieku, konkatedra z 1560 roku, kościół św. Leona z 1894 r oraz zespół koszar dawnego Pułku Piechoty hrabiego Dönhoffa czy też pozostałości kwatery Luftwaffe nad jeziorem. W najbliższych okolicach Gołdapi natomiast warto zobaczyć zabytki takie jak: kościół w Grabowie, zespół dworski w Gieraliszkach i dwór w Dunajku.
Wyjątkowe okolice zostały objęte rozmaitymi obszarami ochrony przyrody i są to: Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej, rezerwaty Torfowisko na Tatarskiej Górze, Mechacz Wielki, Czarnówko, Obszary Chronionego Krajobrazu Doliny Błędzianki, Grabowo, Wzgórz Szeskich, Doliny Gołdapy i Węgorapy, Puszczy Rominckiej, Puszczy Boreckiej a także objęte programem Natura 2000 specjalne obszary ochrony ptaków Puszcza Borecka oraz siedlisk Ostoja Borecka i Puszcza Romincka. Dodatkowo zgłoszony projekt ustanowienia specjalnego obszaru ochrony siedlisk Tatarska Góra, na terenie gminy Gołdap znajdują się również 24 pomniki przyrody.
Tanie noclegi Gołdap
W gminie Gołdap wyznaczonych zostało kilka szlaków turystycznych prowadzących w malownicze okolice i są to zielony, czerwony i żółty szlak pieszy, ścieżki przyrodnicze Puszczy Rominckiej, szlak rowerowy "Śladami Rominckich Jeleni" a także szlak kajakowy na rzece Gołdap. Ciekawą atrakcją jest również jedna z największych w Polsce hodowla dzikich zwierząt „Tatarska Góra”. Ze względu na uzdrowiskowy charakter w Gołdapi znajduje się również pijalnia wód mineralnych i leczniczych, tężnie solankowymi oraz jaskinia solna, ponadto w okresie zimowym miłośnicy narciarstwa mają do dyspozycji wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe na Pięknej Górze.