Noclegi Tarnawa Dolna

Liczba ofert: 1
Od 300 zł
(0 opinii)
Domki Pod Dębem
Tarnawa Dolna, 172 , Beskid Mały
Kategoria: Domki Tarnawa Dolna
Serdecznie zapraszamy do Domków Pod Dębem na
spokojny i komfortowy wypoczynek !

O miejscowości Tarnawa Dolna

 Tarnawa Dolna położona jest nad rzeczką Tarnawką, na granicy Beskidu Makowskiego i Małego. Beskid Mały to ciekawy i piękny region położony w Polsce południowej, na granicy województwa śląskiego i małopolskiego, rozciągający się pomiędzy rzeką Sołą na zachodzie oraz Skawą na wschodzie, na północ od Beskidu Żywieckiego. 

Tarnawa Dolna powstała w okresie zasiedlenia doliny Skawy w XIV wieku..

 Tarnawa Dolna to świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a zimą narciarstwa. Znakowane szlaki turystyczne ułatwiają przemierzanie tej pięknej krainy. 

Zabytki i ciekawe miejsca

W Tarnawie Dolnej stoi murowany kościół parafialny z lat 1878-92,

Dwie murowane kaplice z figurami Chrystusa Frasobliwego z początku XIX wieku, oraz posąg Chrystusa Upadającego pod Krzyżem również z XIX wieku.

W Tarnawie Dolnej rosną dwie okazałe lipy - pomnik przyrody

W Tarnawie Górnej znajduje się murowana kaplica z 1916 roku z posągiem Chrystusa Upadającego pod Krzyżem z przełomu XVIII i XIX wieku

W pobliżu znajduje się Jezioro Mucharskie zlokalizowane na Skawie. Swoim zasięgiem obejmuje gminy: Mucharz, Stryszów i Zembrzyce. Zapora znajduje się w miejscowości Świnna Poręba. Zalew posiada bardzo urozmaiconą linię brzegową i rozciąga się na długości ok. 11 km. Pierwotnie zaprojektowano go głównie jako zbiornik wody pitnej dla aglomeracji śląskiej. Aktualnie jego funkcje to przede wszystkim ochrona przed powodzią doliny Skawy i Wisły (w tym Krakowa), produkcja energii odnawialnej, hodowla narybku w ośrodku zarybieniowym oraz miejsce rekreacji o malowniczych walorach krajobrazowych.