Noclegi Tarnawa Dolna

Liczba ofert: 1

Domki Pod Dębem
Domki Pod Dębem

(0 opinii)

Tarnawa Dolna, 172, Beskid Mały
Kategoria:  Domki Tarnawa Dolna
Serdecznie zapraszamy do Domków Pod Dębem na+ spokojny i komfortowy wypoczynek !-

O miejscowości Tarnawa Dolna

 Tarnawa Dolna położona jest nad rzeczką Tarnawką, na granicy Beskidu Makowskiego i Małego. Beskid Mały to ciekawy i piękny region położony w Polsce południowej, na granicy województwa śląskiego i małopolskiego, rozciągający się pomiędzy rzeką Sołą na zachodzie oraz Skawą na wschodzie, na północ od Beskidu Żywieckiego. 

Tarnawa Dolna powstała w okresie zasiedlenia doliny Skawy w XIV wieku..

 Tarnawa Dolna to świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a zimą narciarstwa. Znakowane szlaki turystyczne ułatwiają przemierzanie tej pięknej krainy. 

Zabytki i ciekawe miejsca

W Tarnawie Dolnej stoi murowany kościół parafialny z lat 1878-92,

Dwie murowane kaplice z figurami Chrystusa Frasobliwego z początku XIX wieku, oraz posąg Chrystusa Upadającego pod Krzyżem również z XIX wieku.

W Tarnawie Dolnej rosną dwie okazałe lipy - pomnik przyrody

W Tarnawie Górnej znajduje się murowana kaplica z 1916 roku z posągiem Chrystusa Upadającego pod Krzyżem z przełomu XVIII i XIX wieku

W pobliżu znajduje się Jezioro Mucharskie zlokalizowane na Skawie. Swoim zasięgiem obejmuje gminy: Mucharz, Stryszów i Zembrzyce. Zapora znajduje się w miejscowości Świnna Poręba. Zalew posiada bardzo urozmaiconą linię brzegową i rozciąga się na długości ok. 11 km. Pierwotnie zaprojektowano go głównie jako zbiornik wody pitnej dla aglomeracji śląskiej. Aktualnie jego funkcje to przede wszystkim ochrona przed powodzią doliny Skawy i Wisły (w tym Krakowa), produkcja energii odnawialnej, hodowla narybku w ośrodku zarybieniowym oraz miejsce rekreacji o malowniczych walorach krajobrazowych.

Agroturystyka Tarnawa Dolna Pensjonaty Tarnawa Dolna Hotele Tarnawa Dolna Camping Tarnawa Dolna Apartamenty Tarnawa Dolna Ośrodki wypoczynkowe Tarnawa Dolna Kwatery Tarnawa Dolna Domki Tarnawa Dolna Hostele Tarnawa Dolna Motele Tarnawa Dolna SPA Tarnawa Dolna Uzdrowiska Tarnawa Dolna Schroniska Tarnawa Dolna Stancje Tarnawa Dolna Internaty Tarnawa Dolna Zajazd Tarnawa Dolna Wille Tarnawa Dolna Noclegi pracownicze Tarnawa Dolna Pola namiotowe Tarnawa Dolna Pokoje gościnne Tarnawa Dolna Ośrodki wczasowe Tarnawa Dolna