Ośrodki wczasowe Kościelisko

Liczba ofert: 1
Kościelisko, Wojdyłówka 9 , Podhale
Kategoria: Pokoje gościnne Kościelisko
Zapraszamy do naszego domu położonego w centrum
Kościeliska z przepięknym widokiem na całą panoramę Tatr i dolinę Zakopanego. To idealne miejsce dla osób szukających

O miejscowości Kościelisko

Kościelisko jest popularną turystyczną wsią podhalańską, położoną na zachód od Zakopanego. Atrakcyjne usytuowanie miejscowości w pobliżu Tatr, sprzyja odwiedzaniu miejscowości przez wszystkich fanów górskich wycieczek, ale również każdego kto lubi obcować z naturą. Bogaty wybór punktów turystycznych pozwala dobrać odpowiedni dla siebie nocleg. 

Planujesz wyjazd w okolice Zakopanego? Polecamy Ośrodki Wczasowe w Kościelisku!

Kiedyś ośrodki wczasowe były głównym organizatorem wypoczynku niemalże o każdej porze roku w górach. Tak też jest zresztą do dziś, cały czas utrzymują się one na wysokiej pozycji, mimo nie małej konkurencji i pojawienia się wielu innych obiektów, oferujących zakwaterowanie-nie ustępują miejsca. Ośrodki wczasowe mają ciekawą ofertę dla wczasowiczów. Z reguły to obiekty noclegowe położone na stosunkowo dużym terenie, które dysponują dużą ilością miejsc noclegowych. Poza noclegiem oferują często swoim gościom całodzienne wyżywienie, organizują wycieczki, zajęcia grupowe, ogniska, wieczorki taneczne, czy dyskoteki.

Będąc w naszej urokliwej miejscowości zachęcamy do zwiedzenia:

W okolicy Kościeliska znajduje się aż 12 szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, 5 tras rowerowych, jak również miejsca umożliwiające wspinaczkę, jazdę konną, nordic walking, czy narciarstwo. Mnóstwo atrakcji, jakie czekają na osoby przyjeżdzające do Kościeliska zachęca do spędzania we wsi swojego urlopu. Wśród tych popularniejszych możemy spotkać: 

 • Dom Ludowy Związku Podhalan - stanowi jednocześnie siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej i często organizowane są tutaj występy zespołów ludowych oraz różne imprezy kulturalne.
 • Muzeum Powstania Chochołowskiego - powstałe w góralskiej chacie należącej kiedyś do Jana Bafii, na stałej ekspozycji znajdują się różne rodzaje broni oraz dokumentów a także plansze które przybliżają zwiedzającym historię powstania, które miało miejsce w lutym 1846 roku. Dopełnieniem wystawy są tradycyjne stroje oraz przedmioty codziennego użytku, których używali podhalańscy górale w XIX wieku.
 • Kościół św. Kazimierza Królewicza - drewniany kościół wybudowany został w 1914 roku na gruncie ofiarowanym przez mieszkańców. Witraże znajdujące się w kościele zaprojektował Stefan Matejko, ciekawe są również dwa obrazy wiszące w świątyni - Obraz Jezusa Miłosiernego spod pędzla Adama Hyła, oraz obraz Chrystusa w pasiaku, który namalowany został przez nieznanego malarza z Włoch podczas pobytu w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, gdzie też artysta zmarł.

Ponadto proponujemy zobaczyć także: 

 • Wyciąg narciarski pod Butorowym
 • Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza
 • Trasa rowerowa Kościelisko-Dolina Chochołowska 
 • Hala Stoły
 • Dolina Kościeliska
 • Szlak turystyczny na Butorowy Wierch 
 • Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
 • Stacja Narciarska, wraz z Kompieliskami Geotermalnymi Polana Szymoszkowa (3km od Kościeliska)
 • Centrum Tradycji i Turystyki
 • Akwanarium Podwodny Świat w Zakopanem (w promieniu 4km od Kościeliska)
 • Kraina Światła na Gubałówce (również w odległości 4km)
 • Galeria Kenara (Zakopane)
 • Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa 
 • Stajnia Konsul
 • Chałupa Sabały

Jakie ośrodki wczasowe zwykle wybierają turyści?

Ośrodki wczasowe wybierają osoby, które oczekują kompleksowej oferty wypoczynku - nie chcą wstawać rano, żeby iść po bułki na śniadanie, czy szukać obiektów gastronomicznych, gdzie mogą zjeść obiad. Chcą to mieć na miejscu - schodzą do jadalni, czy stołówki - a posiłek już na nich czeka. Basen to kolejny czynnik przyciągający turystów - w końcu w Tatrach zdarzają deszczowe mgliste się dni, kiedy zwiedzane, lub spacery mogą być utrudnione z powodu właśnie niesprzyjającej aury za oknem. 

Ceny noclegu ośrodków wczasowych- jakie są? 

Na ich wysokość wpływają takie czynniki, jak lokalizacja, czy kategoria danego obiektu. Najkorzystniej jest wybierać obiekty z kategorii kwatery i pokoje, gdyż wtedy koszt noclegu może wynieść od 120 zł. Warto również pamiętać, że ceny mogą wzrastać w sezonie letnim, gdy do Kościeliska przyjeżdża najwięcej osób, oraz w weekendy. W takim przypadku ceny noclegów weekendowych w ośrodkach bywają o 35% wyższe od tych, jakie obowiązują w dni powszednie. W Kościelisku można znaleźć także oferty noclegów z rabatami – są one wyraźnie oznaczone na liście wyników wyszukiwania. Warto także skorzystać z odpowiedniego filtrowania i przesortować wyniki tak, by najtańsze obiekty znajdowały się na początku listy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że cena to nie wszystko, ważny jest także komfort i zadowolenie z miejsca, w którym się nocuje. W końcu wszystkim nam zależy, by dobrze wypocząć. 

Ośrodki wczasowe przyjazne dla rodzin z dziećmi? 

Wystarczy sprawdzić, czy dany ośrodek posiada podstawowe udogodnienia dla dzieci, dzięki którym nasz bagaż będzie mniejszy, a wypoczynek łatwiejszy. Jeśli dodatkowo znajduje się w okolicy bogatej w atrakcje dla dzieci (co również warto sprawdzić wcześniej), to nasz wypoczynek bez względu na pogodę na pewno będzie udany! 

Wśród rekreacji dziecięcej najczęściej występują: 

 • Kącik zabaw dla dzieci (dodatkowe miejsce zabaw w razie niepogody),
 • Opcjonalnie propozycje programów animacyjnych dla dzieci,
 • Pokoik zabaw dla dzieci, gdzie mogą spotkać towarzyszy zabawy, w razie niepogody dodatkowe pomieszczenie do zabawy,
 • Gdzieś na zewnątrz specjalne miejsce do poważnych rozmów małych podróżników ze stolikami i ławeczkami,
 • Parasol ogrodowy, lub miejsce zacienione do wypoczynku na zewnątrz w razie upałów.