Ośrodki wczasowe Solina

Liczba ofert: 0

O miejscowości Solina

Solina to jeden z najbardziej malowniczych zakątków na południu Polski.  Jest niewielką miejscowością położoną nad Jeziorem Solińskim, czyli jednego z największych w Polsce sztucznie utworzonych zbiorników. To popularny kurort wypoczynkowy i ośrodek sportów wodnych. Tworzy kompleks wyróżniający się niezwykle malowniczym krajobrazem, który daje wczasowiczom wiele możliwości wypoczynku. Można odpocząć na plaży nad brzegiem jeziora, wybrać się na pieszą wypraw lub skorzystać z ciekawej oferty sportów wodnych. To niezwykłe miejsce, położone u stóp gór Sanocko-Turczańskich, chociaż przez wielu uważane za Bieszczady. 

Szukasz pięknej przyrody?! Chcesz odpocząć od zgiełku miasta w kameralnej atmosferze?! to Solina ośrodki wczasowe są świetnym wyborem na wczasy w górach nad Jeziorem Solińskim

Ośrodki wczasowe  położone w urokliwej i spokojnej części Soliny z pięknym widokiem na Jezioro to idealne miejsce do wypoczynku dla osób nie lubiących zgiełku i hałasu, ceniących ciszę i spokój, bezpośrednie obcowanie z przyrodą. Solina jest miejscowością o charakterze turystycznym, oferuje mnóstwo atrakcji o każdej porze roku. 

Co warto zwiedzić wybierając ośrodki wczasowe nad Soliną?
  • Jezioro Solińskie
  • Zapora w Solinie
  • Piaszczysta Plaża
  • Brama Bieszczad
  • Rejs Statkiem po Solinie – Port Solina

W okolicy Soliny warto zwiedzić Polańczyk nad Jeziorem Solińskim, Punkt widokowy Polańczyk,  Kolejka wąskotorowa. Bieszczadzki Park Narodowy, rezerwaty przyrod, Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego w Lutowiskach, Przejazd Drezyną Rowerową w Uhercach Mineralnych, Cudowne źródełko w Zwierzyniu., Szlaki Architektury Drewnianej, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Szybowisko w Bezmiechowej, Tarnica, Szczyt Smerek, Masyw Górski – Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie, Tarnica,  Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior, Zagroda Pokazowa Żubrów w Mucznem, Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku, Jeziorko Duszatyńskie, Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej, 

Jakie są najpopularniejsze ośrodki wczasowe w Solinie?

Najbardziej popularne są ośrodki wczasowe nad  samym Jeziorem Solińskim. Dużym zainteresowaniem cieszą się ośrodki wczasowe z wyżywieniem, z widokiem na jezioro soliński, oraz basenem w towarzystwie jacuzzi. Ośrodki wczasowe wybierają osoby, które oczekują kompleksowej oferty wypoczynku - nie chcą wstawać rano, żeby iść po bułki na śniadanie, czy szukać obiektów gastronomicznych, gdzie mogą zjeść obiad. Chcą to mieć na miejscu - schodzą do jadalni, czy stołówki - a posiłek już na nich czeka. Basen to kolejny czynnik przyciągający turystów - w końcu zdarzają deszczowe mgliste się dni, kiedy zwiedzane, lub spacery mogą być utrudnione z powodu właśnie niesprzyjającej aury za oknem. 

 Ile kosztuje nocleg w ośrodkach wczasowych nad Soliną?

Cena noclegu w ośrodkach wczasowych zależy od lokalizacji, standardu ośrodków, terminu pobytu jak również ilości osób. 

Jakie udogodnienia dla rodzin z dziećmi w Solińskich Ośrodkach Wczasowych? 

Wystarczy sprawdzić, czy dany ośrodek posiada podstawowe udogodnienia dla dzieci, dzięki którym nasz bagaż będzie mniejszy, a wypoczynek łatwiejszy. Jeśli dodatkowo znajduje się w okolicy bogatej w atrakcje dla dzieci to nasz wypoczynek bez względu na pogodę na pewno będzie udany! 

Wśród rekreacji dziecięcej najczęściej występują: 
  • Kącik zabaw
  • Opcjonalnie propozycje programów animacyjnych dla dzieci,
  • Pokoik zabaw dla dzieci, gdzie mogą spotkać towarzyszy zabawy, w razie niepogody dodatkowe pomieszczenie do zabawy,
  • Parasol ogrodowy, lub miejsce zacienione do wypoczynku na zewnątrz w razie upałów.