Cisna pokoje gościnne
Cisna, położona w samym centrum Bieszczad, jest jednym z najbardziej dziewiczych i niezanieczyszczonych obszarów w Europie. Pierwsza dokumentacja dotycząca Cisnej pochodzi z 1552 roku, natomiast ślady osadnictwa na tych terenach sięgają czasów imperium rzymskiego, z pierwszej połowy II wieku naszej ery.
Z Cisnej wychodzą liczne szlaki wędrowne prowadzące na urokliwe połoniny. Do najwyższych szczytów na obszarze gminy należą: Połonina Wetlińska z wierzchołkiem Roh (1255 m n.p.m.), Smerek (1222 m n.p.m.), Jasło (1153 m n.p.m.) oraz Łopiennik (1069 m n.p.m.).
Podróżując bieszczadzką obwodnicą, która przebiega przez Ustrzyki Górne, Brzegi Górne, Wetlinę, a dalej przez Baligród do Leska, można napotkać na zapierające dech w piersiach widoki. Szczególnie malownicza jest tzw. droga karpacka, będąca przedłużeniem południowej części obwodnicy, prowadząca na zachód przez Smolnik i Komańczę. Cisna, usytuowana na skrzyżowaniu tych tras, oferuje widoki na najbardziej malownicze pasma Bieszczad.
Obszar gminy Cisna częściowo wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie gminy znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Olszyna Łęgowa w Kalnicy o powierzchni 13,69 ha, z rzadkimi stanowiskami olszy czarnej, oraz rezerwat krajobrazowy Sine Wiry o powierzchni 450 ha.