Agroturystyka Ustka

Liczba ofert: 0

O miejscowości Ustka

Ustka- miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, siedziba gminy wiejskiej Ustka, na historycznym Pomorzu Zachodnim. Ustka jest położona na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Jest miastem portowym, uzdrowiskiem z dwoma letnimi kąpieliskami morskimi.

AGROTURYSTYKA USTKA TO IDEALNY WYBÓR NA WCZASY NAD MORZEM!

Ustka to również miejscowość o charakterze kąpieliskowym, a zarazem uzdrowiskowym. W uzdrowisku tym prowadzone jest leczenie w następujących kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne. Wreszcie- choroby na tle nadciśnienia, wraz z chorobami, schorzeniami górnych dróg oddechowych. Na terenie miasta wyznaczono 2 letnie kąpieliska morskie o nazwie Ustka Wschód, a także Ustka Zachód.

Będąc w Ustce warto zwiedzić następujące atrakcje: 

  • Plaża i Morze
  • Latarnia Morska
  • Wieża Widokowa
  • Stare Miasto 
  • Port Morski
  • Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa/ Muzeum Chleba 
  • Bunkry Bluchera i Gajki 
  • Baszta Czarownic 
  • Dolina Charlotty 

Jakie Agroturystyki w Ustce cieszą się największym powodzeniem wśród przyjezdnych?

Najczęściej decydujemy się na te obiekty agroturystyczne, które zapewniają wyżywienie, a także kontakt z naturą, czy zwierzętami. Ucieczka od miejskiego gwaru to doskonały sposób na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wybór ciekawego gospodarstwa agroturystycznego znacznie skuteczniej pozwoli nam zwolnić obroty, niż zatłoczony kurort, w którym ludzie na plaży oddzielają się od siebie parawanami, czy wejście na popularny szlak wiąże się z koniecznością odczekania pewnego czasu w kolejce. Agroturystyka pozwala nam na bezpośredni kontakt z naturą, a to działa na nas relaksująco. Warto stawiać na naturę, o której niestety często zapominamy, żyjąc na wysokich obrotach.

Ile kosztuje nocleg w Agroturystyce na terenie Ustki? 

Tego typu obiekty niewątpliwie dziś są doceniane ze względu na niewygórowaną cenę. Zazwyczaj na jej ostateczne ukształtowanie wpływają: standard, sezonowość, oraz długość czasu na jaki decydujemy się zatrzymać. 

Jakimi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi dysponuje agroturystyka? 

W wielu gospodarstwach agroturystycznych nasze dzieci mają możliwość po raz pierwszy zapoznać się ze zwierzętami, które do tej pory znały wyłącznie z książek i telewizji. Mogą zobaczyć, jak wygląda praca w gospodarstwie i na polu, jak wiele serca trzeba w nią włożyć. Wieś przestaje być im obca i przekonują się, że życie z dala od ulicznych korków, autobusów i wszechobecnego betonu też może być ciekawe, a może nawet ciekawsze. Cała rodzina ma okazję poznać lokalne produkty i dania. To naprawdę świetne doświadczenie – postawić jednak na skosztowanie świeżo zrobionego sera, czy zebranego z pasieki miodu, niż na odwiedzenie kolejnej budki z frytkami, które czuć z odległości kilkudziesięciu metrów. Pobawić się w zbieranie świeżych malin i jeżyn w lesie, a później przygotować z nich pyszny deser, zamiast kupić w sklepie kolejną porcję przesłodzonych lodów.