Agroturystyka Gdańsk

Liczba ofert: 1
Od 35 zł
(2 opinii)
AGROTURYSTYKA U JUSTYNY
Gdańsk, Olszyńska 53a , Pomorze Wschodnie
Kategoria: Agroturystyka Gdańsk
Nocleg w Gdańsku w spokojnej atmosferze agroturystyki
położonej 2,5km od Gdańskiej Starówki.

O miejscowości Gdańsk

Gdańsk-obok Wrocławia i Krakowa to jedno z najładniejszych miast, które często odwiedzane jest przez turystów z całego świata. Atrakcje Gdańska zachęcają, aby spędzić tu miło czas, spacerując malowniczymi uliczkami, podziwiać piękne widoki nad Motławą, a także zagłębić się w historię ważnych wydarzeń w dziejach Polski. To liczne interesujące muzea, ciekawe obiekty, piękne widoki i niesamowita atmosfera.

Jeśli planujesz wyjazd nad morze to Gdańsk Agroturystyka będzie dobrym wyborem!

Gdańsk- – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym. W Gdańsku odbywają się największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu i wyrobów bursztynowych Amberif. 

Jakie są najpopularniejsze agroturystyki w Gdańsku?

Od kilku lat gospodarstwa agroturystyczne cieszą się ogromną popularnością wśród turystów preferujących ciszę i kontakt z naturą. Lato w agroturystyce stanowi doskonałą alternatywę, kiedy chcemy odetchnąć od zatłoczonej plaży. Co więcej, nie ma szansy, aby najmłodsi się tu nudzili. Wbrew powszechnym opiniom na wsi wciąż się coś dzieje.  W nadmorskich gospodarstwach agroturystycznych jest na przykład możliwość ususzenia własnoręcznie zebranych grzybów, czy uwędzenia i zabrania do domu złowionych przez siebie ryb. Również turyści mogą na miejscu zakupić wytworzone przez gospodarzy produkty, takie jak przetwory owocowe czy warzywne lub na przykład miód lub inne przetwory wytworzone w ulu, jak na przykład propolis. Czyli wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym to więcej niż sam odpoczynek, jest możliwość zabrać do domu ze sobą przetwory wykonane przez siebie lub naszych gospodarzy. Agroturystyki na ogół nie mają wiele wspólnego z ośrodkami w wysokim standardzie, ale tu liczy się nie tyle wygląd, ile wygoda i wspólnie przeżywany czas. Pomieszczenia typowo agroturystyczne nad morzem urządzone są z myślą o kilkuosobowych grupkach wczasowiczów, jak i młodych małżeństw, czy rodzin z dziećmi. Zazwyczaj w wyposażeniu znajdziemy proste, choć wygodne łóżka jednoosobowe i piętrowe, stoły, krzesła i szafy. Wystrój pomieszczeń jest skromny, ale dba się w nich o czystość i zapewnienie najważniejszych potrzeb gości. Obiektom agroturystycznym zdecydowanie nie można jednak odmówić również dbałości o estetykę.

Nadbałtyckie kwatery agroturystyczne charakteryzuje fantastyczne otoczenie oraz dostęp do podwórza lub ogrodu. Nierzadko oferują plac zabaw, oraz grill i altanki. Dużo przestrzeni na zewnątrz umożliwia wiele ciekawych aktywności, takich jak gra w piłkę, czy siatkówkę. Niektóre obiekty posiadają także balkony i tarasy, które idealnie sprawdzają się podczas letniego wypoczynku. Wiele obiektów akceptuje także zwierzęta, zatem urlop z pupilem nie stanowi tu problemu. Na terenie gospodarstw agroturystycznych można też znaleźć bar lub restaurację, a pokoje mają dostęp do prywatnej łazienki. Są tu też kwatery z dostępem do prywatnych plaż nad brzegiem jeziora. Telewizor i gry planszowe to inne ciekawe udogodnienia - wprost idealne, gdy pogoda nie dopisuje.

Będąc w Gdańsku warto zwiedzić:

  • Ratusz Miasta
  • Kościół Mariacki
  • Góra Gradowa- Gdańsk z lotu ptaka
  • Centrum Hevelianum 
  • Pomnik Heweliusza 
  • Wielka Zbrojownia
  • Strefa miejska IKM

Ile kosztuje nocleg w Gdańskiej Agroturystyce?

Agroturystyka nie stała się popularna tylko, dlatego, że zaczęła przynosić mieszkańcom wsi większe i pewnie korzyści niż inne prace, czy po prostu założenie takich ośrodków było determinantem do polepszenia komfortu życia, ale popularność agroturystyki wzrosła z powodu tego, iż wielu biznesmenów dostrzegło w niej żyłkę złota. Niestety jak można się domyśleć , agroturystyka u biznesmenów jest nie tylko droższa, ale również mniej pozbawiona wiejskości, niż na przykład na kresach wschodnich, gdzie nie tylko gospodarstwa agroturystyczne prowadzone jest przez jej wieloletnich mieszkańców, ale zdecydowanie zapłacimy za taki wypoczynek niewiele od 20 – 30 zł za nocleg lub tylko pokryjemy koszty jedzenia i mediów. Ponadto w takich miejscach mamy możliwość zasmakować prawdziwego, wiejskiego życia i naprawdę oderwać się od rzeczywistości.

Czy Gdańskie agroturystyki spełnią wymagania rodzin z dziećmi? 

Nadmorskie tereny, wraz ze swoimi urokliwymi okolicami to najlepsze miejsce do spędzenia wakacji z dziećmi w Polsce. Ten obszar kraju jest idealnie przystosowany do zapewnienia atrakcji najmłodszym. Fantastyczną rozrywką dla dzieci jest tu oczywiście kąpiel w morzu. Wiele z nadbałtyckich plaż jest strzeżonych, dlatego warto udać się na jedną z nich, spędzając urlop z dziećmi. Ponadto w Gdańsku, znajdują się tzw. dmuchańce, które zachwycą każde dziecko. Oprócz tego w nadbałtyckich miejscowościach znajdziemy liczne gry i atrakcje, np. cymbergaj czy zaplatanie kolorowych warkoczyków. Parki linowe oraz lunaparki to kolejne niezwykle popularne rozrywki, z których można korzystać podczas wakacji nad morzem. Jeśli chodzi o bardziej oryginalne formy spędzania czasu, Gdańsk również i w tym aspekcie nie pozostaje w tyle. Proponujemy wybrać się do Ukrytej Krainy. To miejsce, w którym każde dziecko może stać się czarodziejem, lub czarodziejką. Na początku zwiedzania tej magicznej wystawy kulturalnej każdy otrzymuje różdżkę, za pomocą której jest w stanie ożywić znajdujący się tam świat. W tym samym mieście znajduje się również aquapark, oraz latarnia morska, które także mogą zainteresować najmłodszych.