Domki Gdańsk

Liczba ofert: 2
(0 opinii)
Gdańsk, Turystyczna 90 , Pomorze Wschodnie
Kategoria: Domki Gdańsk
Noclegi w Gdańsku w Ośrodku Melina zapraszają
rodziny, grupy oraz gości indywidualnych. Ośrodek składa się z kilkudziesięciu domków letniskowych 6-cio osobowych
(0 opinii)
Gdańsk, Daniela Chodowieckiego 3 , Pomorze Wschodnie
Kategoria: Apartamenty Gdańsk
Villa Max jest położona w spokojnej okolicy,
oferujemy odpoczynek i relaks w naszym pięknym ogrodzie pełnym ciekawych krzewów, kwiatów i drzew. W okolicy jest

O miejscowości Gdańsk

Malowniczo urokliwy Gdańsk zachęca do odwiedzenia! 

Jest to miasto o ponadtysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. Gdańsk był również największym miastem Rzeczypospolitej Obojga Narodów, miastem królewskim i hanzeatyckim, posiadał prawo do czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla[10], w XVI w. był najbogatszym w Rzeczypospolitej. Należał do terytorium miasta Gdańska, położony był w drugiej połowie XVI wieku w województwie pomorskim. Miasto było też ważnym ośrodkiem kulturalnym. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Na terenie miasta znajdują się liczne zabytki architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych.

Jeśli planujesz wyjazd nad morze to Gdańsk domki letniskowe będą świetnym wyborem! 

Oferta dysponująca tego typu zakwaterowaniem jest  skierowana do wczasowiczów, którzy nie lubią zgiełku a kochają kontakt z przyrodą. Spędzając urlop w takim miejscu często możemy obserwować zwierzęta domowe, a gospodarze oferują samodzielnie przygotowane produkty żywnościowe.

Gdańsk od dawna może poszczycić się mianem kolebki wolności i solidarności, z czego jest znany. 

Trzy 42-metrowe krzyże z kotwicami – Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 stojący na placu Solidarności sąsiaduje z Europejskim Centrum Solidarności, interaktywnym muzeum opowiadającym o wolnościowych dążeniach Polaków. To opowieść o walce z reżimem komunistycznym, o nadziei i ofierze, jaką poniosły narody uwięzione za Żelazną Kurtyną. To wreszcie opowieść o wspaniałym zwycięstwie, jakie ostatecznie odniosły, zmieniając losy swoje i całego świata. Tuż obok, w Stoczni Gdańskiej rozpoczął się w sierpniu 1980 r. słynny strajk, który wkrótce „podpalił” całą Polskę i zmusił władze PRL do licznych ustępstw, w tym do zalegalizowania NSZZ Solidarność. Gdańszczanie od zawsze byli odważni, dumni ze swojego miasta i cenili niezależność.

Atrakcje Miasta Gdańsk: 

  • Muzeum Bursztynu
  • Brama Wyżynna IT
  • Złota Brama
  • Dom Uphagena 
  • Fontanna Neptuna
  • Dwór Artusa
  • Nowy Dom Ławy
  • Złota Kamienica 
  • Długi Targ 
  • Zielona Brama

Jakie domki najpopularniejsze w Gdańsku?

Niskie ceny, niepowtarzalny urok i swojski klimat to duża zaleta noclegów w domkach nad polskim morzem. Domki letniskowe w Gdańsku różnią się znacznie standardem – są wśród nich takie, które przypominają drewniane, niewielkie, bardzo proste domki z dawnych lat. Są i współczesne domki letniskowe, czyli te pięknie odświeżone, czyste i zadbane, urządzone z gustem i pełne rozmaitych udogodnień, z darmowym wifi włącznie. Przy tak dużym rozstrzale w standardzie zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Standardem, do którego z zasady zmierzają domki letniskowe jest to, by wyposażone były we wszystkie podstawowe udogodnienia. Najlepsze współczesne domki letniskowe zapewniają lodówkę z czajnikiem elektrycznym w pomieszczeniach, aneks kuchenny z płytą indukcyjną, lub kuchenką gazową. Mogą jeszcze ewentualnie zaproponować nieograniczony dostęp do wspólnej kuchni, TV, a często nawet żelazko i deskę do prasowania. Z suszarki, oraz pralki również bez problemu skorzystamy, jeśli tylko będziemy ich potrzebować. Nie tylko urządzenia AGD, ale i całe zaplecze sanitarne, oraz świeży i stylowy wystrój to oznaki, że część domków letniskowych przeszła w ostatnich latach metamorfozę. Te pozostałe to zwykle nieco ulepszona wersja tradycyjnych domków letniskowych z dawnych lat. Chociaż domki te nie zapewniają wprawdzie gościom wyżywienia, za to gwarantują bardzo dobre warunki do samodzielnego przyrządzania posiłków. Niektóre posiadają osobną kuchnię z jadalnią do wspólnego użytku z innymi gośćmi. Zaś w innych pokoje zawierają aneks kuchenny, lub przynajmniej lodówkę (jeśli kuchnia jest wspólna). Wspomniana kuchnia, lub aneks jest zwykle wyposażona w podstawowe naczynia i sztućce, oraz czajnik elektryczny i kuchenkę z płytą indukcyjną, bądź kuchenką gazową, a czasem także i kuchenkę mikrofalową. Jeśli Twoją pamięć nawiedza zjawa wątpliwej czystości domków letniskowych z dawnych lat, możesz odetchnąć z ulgą. Dzisiaj nocleg w domkach letniskowych nad morzem oznacza najczęściej świeżą, czystą pościel, piękne nowoczesne łazienki, czyste urządzenia i porządek w domku, jak i wokół niego. Co jest bardzo dużym plusem i sprawia, że nap pewno będziemy chcieli w przyszłości wrócić do takiego obiektu. Oprócz powyższych-goszczący zapewniają często czyste ręczniki i mydło, oddając je do naszego użytku. 

Ile kosztuje pobyt/nocleg w domku?

Zwyczajowo przyjęło się, iż to dosyć tani rodzaj noclegu.  Dla przykładu majówka w domku letniskowym o wysokim standardzie kosztować może ponad 200 zł za osobę. W sezonie zaś ceny pobytu w takim domku wahają się w okolicach 380 zł za wynajem całego domku. Najprostsze drewniane domki letniskowe nad morzem wynająć można za około 30-60 zł za dobę na osobę. Trzeba przyznać, że to dość korzystny przedział cenowy. Wszystko warunkują czynniki takie, jak: lokalizacja, termin, ilość osób, metraż, poziom standardu i wyposażenie. 

Czy domki są przeznaczone dla rodzin z dziećmi?

Wiele domków letniskowych szczyci się tym, że są przystosowane dla rodzin z dziećmi. Co prawda, jednak poszczególne obiekty różnią się stopniem tego przystosowania, dlatego tak ważne jest, aby podróżując z dziećmi zorientować się, co naprawdę jest dostępne na miejscu. Kawałek zieleni wokół domku do zabaw z pociechami to zwykle standard. Ponadto domki mają często małe place zabaw, trampolinę, huśtawkę, hulajnogi, czy domki ogrodowe do zabaw, wraz z meblami ogrodowymi. Rzadziej spotyka się domki letniskowe wyposażone w łóżeczka turystyczne, krzesełka dla dzieci, czy przewijaki z pomieszczeniem na wózek, lub specjalne sale zabaw. Jednak takie również istnieją!